Szukaj, przeglądaj i nawiguj

 

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

Turniej 11.08.2009

Z inicjatywy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji na terenie MOS przy ulicy Gdańskiej 1 odbył się kolejny wakacyjny turniej piłki nożnej w ramach programu Trener osiedlowy.

Adresatem tych zawodów była młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z poznańskich szkół. W ten sposób realizowany jest program, który zakładał zrealizowanie w trakcie wakacji letnich cyklu turniejów na wszystkich etapach edukacji.

Na starcie stawiło się osiem zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Mecze rozgrywane były na 2 boiskach na bramki o wymiarach 5 x 2 metra. Czas jednego meczu wynosił 15 minut. W pierwszym meczu naszego turnieju spotkały się zespoły Holandii i Młodych wilków. Zdecydowanym faworytem byli pomarańczowi i nie zawiedli, bowiem pewnie pokonali młodszych kolegów 4-0. Bohaterem spotkania był Dawid Skrzycki, autor 3 goli dla swojej drużyny.

Turniej1

Przed turniejem za faworytów zawodów uznawano Hutnik Kraków, ale juz w pierwszym meczu doszło do nie lada niespodzianki. Hutnicy po bardzo zaciętym meczu ulegli zespołowi Hady FC 0 ? 1.

Mecz ten obfitował w niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych, ale zawodziła skuteczność, bądź też kapitalnie bronili bramkarze. Zawody toczyły się w zmiennych warunkach atmosferycznych, bowiem nad poznańską Śródką przechodziły przelotne deszcze (czasami nawet intensywne), a czasem za chmur przebijało się słońce. Nie zrażało to sportowców, którzy z wielkim zaangażowaniem i radością na twarzy podchodzili do rywalizacji na boisku.

Turniej2 Turniej3

Nieoczekiwanie po siedmiu seriach gier liderem i ostatecznym zwycięzcą okazał się zespół Holandii. Drużyna ta odniosła sześć zwycięstw i zaledwie raz zremisowała, nie schodząc z boiska pokonaną przez całe zawody. Drugie miejsce w turnieju zajęły Robaki, które zanotowały tylko jedną porażkę z późniejszym triumfatorem zawodów. Niespodzianką i zarazem miłym zaskoczeniem w turnieju był zespół Hady FC, który uplasował się na 3 miejscu w końcowej klasyfikacji. Chłopcy nie kryli radości z końcowego wyniku. Dopiero na czwartym miejscu uplasował się faworyt Hutnik Kraków. Zdaniem lidera zespołu Łukasza Rojewskiego przyczyny należy doszukiwać się w kiepskim starcie (0-1 Z Hady FC) oraz przede wszystkim w braku skuteczności, bowiem zespół ten 3 razy schodził z boiska z wynikiem remisowym, mimo iż znacznie przeważał w każdym z meczów.

Po zakończonej rywalizacji przyszedł czas na uroczyste podsumowanie turnieju. Nastąpiło wręczenie nagród rzeczowych dla najlepszych zespołów, pamiątkowe zdjęcia i gratulacje dla najlepszych. Na prośbę samych uczestników, którzy z wielkim entuzjazmem wypowiadali się o dzisiejszych zawodach organizatorzy planują jeszcze jeden turniej w trakcie tegorocznych wakacji...

środa, 12 sierpnia 2009 00:00