Szukaj, przeglądaj i nawiguj

 

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

Trener osiedlowy - sprawozdanie

Wakacje, a co za tym idzie towarzyszące im letnie wyjazdy wyludniły ulice i osiedla. Tym nie mniej dla tych, co zostali dostępne boisko czy otwarta sala gimnastyczna to zawsze coś lepszego niż bezczynne stanie w bramie, czy anty - sportowy internet.

Ciekawie zorganizowane zajęcia przez aktywnego prowadzącego zawsze mają szansę przyciągnąć tych, co jeszcze nie wyjechali i tych, którzy z różnych powodów nie mają szans na wakacje za miastem. W znanym z wielu osiągnięć sportowych Gimnazjum Nr 9 na osiedlu Kosmonautów pracuje z młodzieżą Aleksander Piechowiak. Różne formy ruchu, sensowne podziały ćwiczących pozwalają realizować się ruchowo wszystkim chętnym, którzy w liczbie ok 25 osób dziennie uczęszczają na zajęcia. Podobnie wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej Nr 65, gdzie "trenerami osiedlowymi" są Anna Waligórska i Jacek Ciuksza. Szkoły te mają dobrą bazę i sprawdzoną kadrę. Przekazane środki finansowe pozwolą uatrakcyjnić jeszcze bardziej pobyt uczniów na szkolnych boiskach.

Pewne kłopoty z frekwencją napotyka prowadząca zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 11 na osiedlu Wichrowe Wzgórza Pani Bożena Borys, ale zapowiedziała, że to się zmieni bo w zbyt wielu miejscach umieszczono informację o zajęciach, by nie miało to przynieść owocnych rezultatów. W Gimnazjum Nr 24 na osiedlu Bohaterów II wojny światowej własnym przykładem do aktywności namawia Tomasz Sobczak. Różny wiek ćwiczących, różne formy ? akurat w trakcie wizytacji odbywał się zacięty mecz koszykówki drużyn mieszanych. Możliwość zaproponowania ciekawych form ruchu jak i zabaw intelektualnych ma do zaproponowania Ogród Jordanowski Nr 2 przy ulicy Przybyszewskiego, gdzie funkcję trenera osiedlowego pełni Rafał Zachara. Obok propozycję uzupełnia Szkoła Podstawowa Nr 71 i trenerki Marzena Molenda i Grażyna Ciarkowska. Tu zgodnie z tradycją szkoły króluje piłka ręczna, a uczestnicy często gościnnie korzystają z sali wojskowej przy ulicy Rolnej. Świetną bazą dysponuje Gimnazjum Nr 12 na osiedlu Stefana Batorego. Na prowadzone zajęcia przez Dorotę Surmacewicz czy Justynę i Leszka Partyńskiego przychodzą nie tylko uczniowie szkoły, ale również absolwenci i rodzice. Średnia frekwencja na tych zajęciach to 25 osób dziennie.

Trener1 Trener2
Trener3

Formę wyjściową na towarzyskie mecze stwierdzono w SP 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego. Jakby miało być inaczej skoro prowadzącym zajęcia jest Krzysztof Rex.

Niezmiennie od lat dużo dobrej pracy na Śródce wykonuje absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Maciej Anioł.

Znając już dobrze tą młodzież zyskał wśród nich autorytet i doskonale sobie radzi.

Trener4 Trener5

Trener osiedlowy na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na poznańskiej Śródce ma świetne warunki do pracy: nowoczesny obiekt sportowy, dobrze wyposażoną świetlicę, a otrzymując środki finansowe mógł je przeznaczyć na napoje, słodycze, nagrody w konkursach oraz bilety wstępu na przykład do ZOO.

Trener6

Pierwsza część wakacji i eksperymentu pt: ,,Trener osiedlowy? wypadła obiecująco, a sierpień i jego druga część powinna objawić się tradycyjnie wzmożonym ruchem na salach i boiskach, wynikającym z powrotów z wakacji przez mieszkańców Poznania.

poniedziałek, 10 sierpnia 2009 00:00