Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Kegel Zbigniew

Zbigniew Kegel

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 15
os. Jana III Sobieskiego 30/21

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Wtorek: 15.30-17.00
Czwartek: 15.30-17.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

Zajęcia z piłki siatkowej odbywały się zgodnie z harmonogramem, tj. w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 15.30-17.00. Chętnych dziewcząt do uprawiania Piłki siatkowej w SP 15 było jest ponad 40 osób, jednakże każdorazowo w zajęciach brało udział od 20 do 30 dziewczynek z klas II i III.

Zajęcia polegały na propagowaniu piłki siatkowej w środowisku najmłodszych dzieci z terenu osiedli Piątkowskich -n w zajęciach uczestniczyły dziewczynki nie tylko z SP 15.

Rozegraliśmy 15 turniejów wewnątrz grupowych. Dwa turnieje zorganizowaliśmy z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową Integracyjną Nr 68 w Poznaniu.

Ukoronowaniem naszych działań był Turniej, który organizowaliśmy wspólnie SKF Poznań.

Turniej zorganizowaliśmy w dniu 5 czerwca 2012 roku z okazji „DNIA DZIECKA”.

W turnieju uczestniczyły dzieci z klas II i III z:

  1. SP JANKÓW PRZYGODZKI
  2. SP ŚMIGIEL
  3. SP ROKIETNICA
  4. SKF POZNAŃ
  5. UKS „HETMAN SOBIESKI”

W sumie w turnieju uczestniczyło trzydzieścioro sześcioro dzieci. Wszystkie uczestniczki otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodycze. Na turniej przybyło wielu rodziców.

W dniu 30 maja zorganizowałem Festiwal Piłki Siatkowej dziewcząt Szkół Podstawowych miasta Poznania. Było to podsumowanie Programu „TRENER OSIEDLOWY”. Wzięło w nim udział 9 poznańskich szkół, w sumie ponad 90 dziewcząt oraz 9 nauczycieli. Atrakcją Festiwalu był pokaz „streetballowy” studenta AWF Poznań Łukasza Biednego.

Składam serdeczne podziękowania Zarządowi POZNAŃSKIEGO SZS z stworzenie dzieciom i młodzieży bezpiecznej i atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego.

Zdjęcia:

Listopad-Grudzień 2011

W listopadzie moje podopieczne intensywnie przygotowywały się do rozgrywek II etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania. 8 grudnia w SP85 rozegrałyśmy pierwszy turniej. Udało nam się pokonać SP75 jednak po zaciętej walce uległyśmy gospodyniom 1:2. Jestem bardzo dumna z moich podopiecznych bo bardzo dzielnie walczyły i ich wkład i praca nie poszły na marne. Mam nadzieję że następny turniej, w którym my będziemy gospodarzami, wygramy.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2011

Zajęcia z piłki siatkowej odbywają się zgodnie z harmonogramem, tj. w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 15.30-17.00. W zajęciach czynnie uczestniczy około 30 dziewczynek z klas I-III, czyli bardzo młode adeptki trudnej sztuki siatkarskiej. W ramach zajęć próbuję zapoznać i nauczyć dziewczynki podstawowych umiejętności siatkarskich. Doskonalę ogólny rozwój psycho-fizyczny oraz wpajam ogólne normy zachowań obowiązujących podczas treningów i meczów piłki siatkowej. Dziewczynki przygotowywane są przeze mnie do lepszego "wejścia" w klasę sportową, którą oferuję im w klasie I oraz do reprezentowania w imprezach i rozgrywkach organizowanych przez Poznański SZS. W ramach zajęć organizuję różnego rodzaj turnieje wewnątrz sekcyjne, w których dzieci pełnią rolę zawodników, sędziów i kibiców. Zajęcia zawsze obserwowane są przez rodziców dzieci, którzy wykazują ogromne zainteresowanie postępami swoich pociech.

Zdjęcia:

<< POWRÓT