Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Sebastian Pięta

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

Piątek: 15.00-16.30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

W ramach programu Trener Osiedlowy prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców. W poniedziałki w godzinach 13.30-15.00 prowadziłem zajęcia dla chłopców klas 1,2. We wtorki w godzinach 14.30- 15.30 prowadziłem zajęcia dla chłopców klas 3,4. We czwartki w godzinach 13.30 – 14.30 prowadziłem zajęcia dla dziewcząt klas 4-6 oraz dla chłopców klas 5,6 w godzinach 14.30-15.30. Zajęcia prowadzone były w okresie styczeń – maj 2012r. Braliśmy udział w licznych turniejach piłkarskich i nie tylko zarówno dla dziewcząt jak i chłopców z mniejszymi i większymi sukcesami. Dobra zabawa i zdobywanie doświadczenia były celem pierwszorzędnym.

Zdjęcia:

-

Kwiecień 2012

24 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w turnieju piłkarskim RED BOX. Rywalizowaliśmy z najlepszymi zespołami edycji jesiennej: SP 88, która zajęła 1 miejsce, SP 38 – 2 miejsce i SP 69. Niestety eliminacje przegraliśmy i ostatecznie przyszło nam powalczyć o miejsce 5. Pierwszy mecz wygraliśmy z dobrze dysponowaną szkołą nr 21 1:0. Następnie wygraliśmy z SSP 3 - 3:2. Na przeszkodzie stanęła nam SP 7 z którą przegraliśmy 7:3 i ostatecznie w tym turnieju zajęliśmy 6 miejsce.

Zdjęcia:

Kwiecień 2012

14 kwietnia dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w turnieju piłki ulicznej. Reprezentacja szkoły w składzie:
Agata Dyba
Klaudia Tumidaj
Patrycja Chłopkowiak
Katarzyna Pilarska
Paulina Kaźmierczak
Aleksandra Klaba.
Dziewczęta zajęły na tym turnieju 2 miejsce ulegając tylko zespołowi ZIÓŁKA KLĘKA 11:2. Pozostałe mecze nasze dziewczyny po zaciętych bojach wygrywały i miały jeden remis z klubem SPARTAKUS 3:3. Gratuluję i życzę sukcesów.

Zdjęcia:

Kwiecień 2012

13 kwietnia w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Koszykówki Dziewcząt klas piątych i szóstych. Dziewczęta chętnie uczestniczyły w rozgrywkach, wzięło w nich udział blisko 24 uczennice z klas 5A, 5B, 6A i 6B. Faworytem rozgrywek okazały się zawodniczki klasy 6B, które nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie mecze. Z 6A 21:3, z 5A 24:0 i z 5B 31:2. Poniżej wyniki pozostałych meczów:
5A-5B 10:0
5B-6A 0:26
5A-6A 0:16.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce klasa 6B
2 miejsce klasa 6A
3 miejsce klasa 5A
4 miejsce klasa 5B


Zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Zdjęcia:

-

Marzec 2012

W sobotę 17 marca w Luboniu odbył się turniej piłki nożnej LUBOŃ CUP. Chłopcy na tym turnieju zdobyli wysokie drugie miejsce przegrywając jedynie z zespołem Chemika Bydgoszcz. Zwycięzcom gratulujemy.

Zdjęcia:

Marzec 2012

Dnia 1 marca 2012 roku rozpoczęła się liga halowej piłki nożnej rocznika 2003/2004. Szkoła Podstawowa nr 20 rywalizowała dopiero w sobotę 3 marca. Zawody odbywały się na Sali gimnastycznej w SP 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego. Chłopcy w tym dniu rywalizowali ze szkołami: SP 51I – klasa patronacka Lecha Poznań gdzie ulegli rywalowi 4:1, potem grali z SP 51 II wygrywając 1:0. Ostatnim meczem tego dnia był mecz z gospodarzami tego turnieju z którymi przegraliśmy 1:0. Mecz z SP Lusowo wygraliśmy walkowerem 3:0. W niedzielę 4 marca, drugim dniu turnieju czekały na nas zespoły: SP 6 – klasa patronacka Lecha Poznań, przegraliśmy 4:2, SP 27 – klasa patronacka Lecha Poznań, z którą przegraliśmy5:0. Potem graliśmy z SP 66 ulegając 3:1. Przedostatnim meczem tego dnia był mecz z SP 17- klasa patronacka Lecha Poznań, który też przegraliśmy wynikiem 3:0. Ostatni rywal - SP Murowana Goślina też okazał się za silny tego dnia.(2:1). Kolejnej soboty 10 marca graliśmy rewanże. Nie był to także udany dzień pod względem wyniku lecz nie było to najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i zdobyte doświadczenie. Wyniki były następujące: 3:0 dla SP 51I, 0:2 dla SP 20, 2:1 dla SP 34, walkower dla SP 20 3:0. W niedzielę 11 marca w ostatnim dniu turnieju postanowiłem zrobić pewne zmiany w ustawieniu zespołu aby zwiększyć jej efektywność w grze. Zmiany te przyniosły pozytywne rezultaty ponieważ z SP 66 zremisowaliśmy 1:1, z SP 17 też zremisowaliśmy 1:1, a z SP Murowaną Gośliną wygraliśmy 2:0. Przegraliśmy natomiast z faworytami turnieju SP 27 i z SP 6 2:0.

Muszę koniecznie podkreślić, iż nasza drużyna w składzie:

 1. Marcin Pięta
 2. Mateusz Doczekalski
 3. Mateusz Wicher
 4. Wiktor Surdyga
 5. Bartosz Kokot
 6. Aleksander Niklas

Była najmłodszą drużyną startującą w tych zawodach. Wszyscy chłopcy są z rocznika 2004.

Reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 20 serdecznie gratuluję podjęcia rywalizacji ze starszymi kolegami z klubów sportowych i życzę sukcesów w przyszłym roku.

Zdjęcia:

Luty 2012

Dnia 9 lutego odbył się turniej piłki siatkowej Szkół Podstawowych w Gimnazjum nr 27 w Poznaniu. Turniej przeznaczony był dla chłopców i dziewcząt klas szóstych i młodszych. Dziewczęta rywalizowały z SP 50 i SP59, gdzie przegrały niestety dwa mecze i pozostało walczyć o miejsce piąte z SP 20. Mecz ten reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wygrała pewnie 2:0

Tabela:
1 miejsce SP 59
2 miejsce SP 50
3 miejsce SP 64
4 miejsce SP 19
5 miejsce SP 3
6 miejsce SP 20

W tym samym czasie rywalizowali także chłopcy, którzy mimo że przegrali pierwszy mecz z SP 59 2:0 to zapowiadało się dość ciekawie. Niestety animusz do dalszej walki minął i reprezentacja naszej szkoły przegrała resztę spotkań. Porażki odnieśli ze wspomnianą wcześniej SP 59 gdzie przegrali 15:13 w pierwszym secie i 15:12 w drugim, SP 50, SP 20 i SP 64, z którą to Szkołą również mogli wygrać gdyby nie fakt szybkiej rezygnacji z walki po nieudanych zagrywkach.

Tabela:
1 miejsce SP 50
2 miejsce SP 59
3 miejsce SP 20
4 miejsce SP 64
5 miejsce SP 3

Nasza Szkoła nigdy nie miała tradycji w siatkówce, tak więc duże brawa dla dziewcząt i chłopców za podjęcie się udziału w tym turnieju.

Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie:

 1. Wiktor Szewczyk
 2. Andrzej Urjasz
 3. Jan Michalak
 4. Daniel Wyszogrodzki
 5. Jan Kominek
 6. Aleksander Przybyła

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie:

 1. Weronika Hercog
 2. Katarzyna Pilarska
 3. Paulina Kaźmierczak
 4. Aleksandra Klaba
 5. Klaudia Stasińska
 6. Aleksandra Przybyła.

Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za dobrze zorganizowany turniej.

Zdjęcia:

Styczeń 2012

W dniu 31 stycznia w Gimnazjum nr 24 odbył się turniej mikołajkowy dla szkół podstawowych. Składał się z trzech części – sprawnościowej na sali gimnastycznej, komputerowej oraz części z wiedzy ogólnej.

Nasza szkoła zajęła w tych rozgrywkach ogólnie pierwsze miejsce wyprzedzając szkoły podstawowe nr 20, 18, 63 i 19. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Reprezentacja naszej szkoły możne poszczycić się zajęciem pierwszego miejsca w konkurencjach sportowych gdzie zdeklasowali rywali zdobywając tak dużo punktów, że nie musieliby podchodzić do dwóch ostatnich konkurencji aby wygrać te zawody oraz zajęcia pierwszego miejsca w quizie wiedzy ogólnej. Słabiej wypadli chłopcy , którzy rywalizowali w grach komputerowych. Zajęli trzecie miejsce lecz nie przeszkodziło to w uzyskaniu pierwszego miejsca na podium.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję.

Reprezentacja SP wystąpiła w składzie:
Katarzyna Pilarska, Patrycja Chłopkowiak, Paulina Kaźmierczak, Klaudia Tumidaj, Agata Dyba, Karol Aranibar Rivero, Daniel Wyszogrodzki, Mateusz Zawiasiński, Jarosław Wasyniak, Jakub Majer – część sportowa. Hubert Haremski i Bartosz Jęksa – komputerki. Barbara Szewczyk, Aleksandra Klaba, Aleksandra Stolecka, Weronika Ludek – wiedza ogólna.

Zdjęcia:

Listopad 2011

27 listopada zakończyły się rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej z halowej piłki nożnej dla szkół podstawowych. W tym roku reprezentacja Sp 3 w porównaniu do ubiegłego roku gdzie zajęła 1 miejsce wypadła bardzo, a to bardzo blado plasując się dopiero na 8 miejscu. Jednakże i tak „wysoko” bo myślałem, że 10 – te to będzie możliwe tylko do zdobycia na 12 drużyn, które startowały w tegorocznej edycji. Chłopcy zaskoczyli mnie bardzo walcząc o każdy metr boiska. Niestety jeśli powołuje się 12 chłopców, a do zawodów przystępuje tylko 5 to o sukcesie raczej nie można mówić. W jednym z meczów to nawet graliśmy z kontuzjowanym zawodnikiem bo nie było po prostu rezerwowych. Chciałbym wyróżnić tych chłopców, którzy byli na każdym meczu i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Jan Kominek – grał w ‘napadzie’, znaczy się napastnikiem był.
Daniek Russak – to szkolny defensor. Obrońca, wychwytuje zawodników i piłki.
Jarosław Wasyniak – też „stoi” na obronie. Dobrze piłki „rozdaje” oczywiście swoim.
Karol Aranibar Rivero – grał w ataku i to bardzo dobrze. „czyta” dobrze to co dzieje się na boisku.

Inni również mieli swoje chwile na boisku, a byli nimi:
Szymon Wyszyński, Patryk Sikora, Mateusz Zawiasiński, Sebastian Wasyniak, Artur Czarnecki oraz Tomasz Olejnik.

Zdjęcia:

-

Listopad 2011

Dnia 23 listopada w naszej szkole zakończyły się rozgrywki w piłce nożnej w ramach projektu „w Zdrowym ciele zdrowy duch”. Przez 2 miesiące rywalizowały ze sobą klasy 3, 4, 5 i 6 o prymat najlepszej klasy w piłce nożnej w naszej szkole. Ponieważ turniej miał nawiązywać do obecnie funkcjonującej ligi europejskiej klasy wybierały sobie spośród 4 drużyn w grupie jedną, pod którą to rozgrywały mecze.
Klasa 3a wybrała sobie Lokomotiv Moskwa, 3b Sporting Lizbona, 4a Fc Kopenhaga, 4b Atletico Madryt, 5a Legię Warszawa, 5b Fc Red Bull Salzburg, 6a Austria Wiedeń, a klasa 6b Wisłę Kraków.
Do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 drużyny:
Lokomotiv Moskwa
Fc Kopenhaga
Fc Red Bull Salzburg
Austria Wiedeń
Ostatecznie rywalizację wygrała klasa 6a (Austria Wiedeń )zdobywając komplet punktów (9). Na drugim miejscu z dorobkiem 6 pkt. ukończyła rywalizację klasa 5b (Fc Red Bull Salzburg) przegrywając tylko ze starszymi kolegami. 3 miejsce, ostatnie na podium wywalczyła sobie klasa 4a (Fc Kopenhaga) z dorobkiem 3 pkt. 4 miejsce przypadło najmłodszym finalistom naszej „szkolnej Ligii europejskiej” klasie 3a, która mimo szczerych chęci i zaangażowaniu nie mogła sprostać innym rywalom.
Wszystkim klasom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów podczas następnych rozgrywek.

Zdjęcia:

Listopad 2011

15 listopada w Gimnazjum nr 24 w Poznaniu odbył się turniej unihokeja w którym nasza reprezentacja brała udział. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Na podium stanęliśmy obok SP 45 która zajęła miejsce 2 i SP 20, która był faworytem tego turnieju i zajęła zresztą jak w roku ubiegłym 1 miejsce.

Zdjęcia:

Listopad 2011

Dnia 11 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr 50 Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce.

Zdjęcia:

Październik 2011

Dnia 18 października w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się pierwszy etap turnieju unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja w składzie Andrzej Urjasz, Bartosz Stein i Bartosz Pilaczyński dzielnie walczyli pokonując SP 45 3:0. Ciężki bój stoczyli z gospodarzami turnieju, w którym niestety przegrali 3:1 i nie awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Zdjęcia:

Październik 2011

15 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu wzięli udział w biegu poprzedzającym maraton poznański który odbył się w niedzielę 16 października. Oto medal jaki otrzymał jeden z uczestników biegu.

Zdjęcia:

Październik 2011

W październiku tego roku uczennica naszej szkoły Marta Brożek wywalczyła drugie miejsce w tańcu towarzyskim .Zawody odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Utalentowanej Marcie serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia:

Październik 2011

W październiku 2011 roku w Przeźmierowie Marta Brożek uczennica klasy piątej zajęła drugie miejsce w turnieju tańca towarzyskiego.

Zdjęcia:

Październik 2011

Dnia 5 października rozpoczęły się rozgrywki dla Szkół Podstawowych w turnieju RED BOX - euro junior. Bierze udział w tych zawodach 12 szkół, które podzielone są na dwie grupy. W naszej grupie – B gramy ze szkołami: SP 7, SP 21, SP 9, SP 90 oraz ESAE.
Dla nas rozgrywki zaczęły się 6 października gdzie swój pierwszy mecz w nowym jeszcze nie sprawdzonym składzie przyszło nam grać z SP 7. Niestety mecz przegraliśmy jedną bramką bo też jedna tylko w tym meczu padła. Później było już znacznie lepiej, wygraliśmy ze SP 9 5:1.
Dnia 3 października graliśmy z SP 21, która przegrała z nami 7:2. Tego zimnego dnia graliśmy jeszcze z ESAE z którą wygraliśmy 5:2. Ten dzień mimo zimna i nieprzyjemnego wiatru należy zaliczyć do udanych.
Obecnie zajmujemy w grupie 1 miejsce, ale musimy 18 października wygrać z SP 90 żeby mieć pewność awansu do półfinałów. W tym roku nasza reprezentacja szkoły składa się z 12 zawodników klas 4-6.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3

 1. Andrzej Urjasz
 2. Karol Aranibar Rivero
 3. Jarosław Wasyniak
 4. Jan Kominek
 5. Bartosz Pilaczyński
 6. Jan Michalak
 7. Daniel Russak
 8. Patryk Sikora
 9. Jakub Majer
 10. Łukasz Frąckiewicz
 11. Mateusz Zawiasiński
 12. Łukasz Maćkowiak

Zdjęcia:

Wrzesień 2011

18 października po zaciętym pojedynku wygraliśmy z SP 90 2:1 i utrzymaliśmy tym samym pierwsze miejsce w grupie.
20 października graliśmy w półfinale ze SP 38. Po wyrównanym pojedynku mecz zakończył się remisem 2:2. O wygranej zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali nasi rywale wygrywając 4:3 i awansując do finału. Nam pozostało pograć w tzw. ”małym finale” z SP7 z którą przegraliśmy w meczach eliminacyjnych 1:0. Dnia 25 października rozegraliśmy nasz ostatni mecz z SP7. Ten mecz przegraliśmy 2:1, zajmując ostatecznie 4 miejsce w turnieju RED BOX. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia:

Wrzesień 2011

W dniu 23 września przy Szkole Podstawowej nr 17 odbył się XIII Ogólnopolski Bieg Chrobrego, w którym wzięli udział zawodnicy ze szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich. Organizatorem tej imprezy jest Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w skromnej obsadzie:
Jan kominek,
Michał Sokołowski,
Bartosz Stein.
Chłopcy pokazali się z dobrej strony, a Michał mógł być w pierwszej dziesiątce gdyby nie kontuzja odniesiona około 50 metrów przed metą.

Zdjęcia:

Wrzesień 2011

W dniu 18 września na poznańskiej Malcie odbył się „bieg z klasą”. Jak co roku nasza szkoła brała udział w tym biegu, choć w porównaniu do zeszłego roku było mniej chętnych. Nie każdy lubi w dzisiejszych czasach biegać szczególnie jak ma do pokonania 5,5 kilometra. Jednak Szkoła Podstawowa nr 3 miała swoją reprezentację w składzie:
Bartosz Stein
Jan Michalak
Julia Sobska
Michał Sokołowski oraz pani Paulina Dolata jako „biegnący opiekun”.
Michał Sokołowski ukończył bieg z naszej ekipy jako pierwszy, meldując się na mecie na 144 pozycji. Jednak dla wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich możliwości.

Zdjęcia:

<< POWRÓT