Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Beata Lewicka-Płaczek

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

Środa: 16.00-17.30*
Piątek: 15.00-16.30

*sala G 24

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy odbywały się 2 razy w tygodniu w środę, w sali gimnastycznej G 24 oraz w piątek w sali gimnastycznej SP 20. Organizowałam również sparingi z innymi szkołami, aby zmobilizować uczennice do pracy i podnieść ich poziom sportowy. Dziewczyny po zajęciu 5 miejsca w lidze Wielkopolski trenowały z dużym zapałem, gdyż przed nami były IMS. Pracowałyśmy nad doskonaleniem techniki i taktyki gry.

I etap IMS odbył się 9 stycznia 2012r., w G 24, gdzie rywalizowałyśmy z drużynami naszej grupy: SP Salezjanie, SP 6 i SP 51, można było zaobserwować, jak dużo przyjemności i satysfakcji daje dziewczyną gra w unihokeja. Po zaciętych bojach pokonaliśmy wszystkie drużyny, zajmując I miejsce w grupie, co w rezultacie dało kwalifikacje do II etapu IMS.

Półfinał odbył się w SP 78 24 stycznia 2012r, pojechałyśmy na niego w okrojonym składzie, trzon reprezentacji był chory. Niestety nie zakwalifikowałyśmy się do finału IMS. Mam nadzieję, że regularne treningi w przyszłym roku oraz systematyczna praca całego zespołu, pozwoli młodym zawodniczkom powalczyć o lepsze miejsce, czego sobie i moim podopiecznym życzę.

Dnia 15 lutego oraz 20 marca odbyły się sparing w G 24, z gimnazjalistkami i uczennicami SP 84, dziewczyny zaprezentowały się dobrze, widoczne były efekty współpracy zespołowej oraz postęp indywidualny u poszczególnych zawodniczek (poprawa i wzrost zarówno umiejętności technicznych jak i taktycznych).

Podsumowując mogę stwierdzić, że zamiłowanie do gry w unihokeja, dzięki Programowi Trener Osiedlowy, w naszej szkole znacznie wzrosło. Młodzież chętnie spotyka się na treningach, spędzając aktywnie czas wolny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku możliwa będzie dalsza kontynuacja pracy.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy odbywały się 2 razy w tygodniu, w środę o godzinie 16.00-17.30, w sali gimnastycznej G 24 oraz w piątek, w godzinach: 15.00-16.30 w sali gimnastycznej SP 20. Brały w nich udział dziewczynki klas 5 i 6. Uczennice chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Treningi były intensywne, doskonaliłyśmy sprawność ogólną i specjalną, koordynację ruchową oraz taktykę gry.

Największym wydarzeniem był udział w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport uśmiech, zabawa unihokej to dla nas fajna sprawa”. Odbyły się dwa turnieje eliminacyjne 24 września i 22 października oraz finał 5 listopada. W rezultacie zajęłyśmy 5 miejsce w Wielkopolsce, to duży sukces.

Podsumowując mogę stwierdzić, że w naszej szkole zamiłowanie do gry w unihokeja, dzięki Programowi Trener Osiedlowy, znacznie wzrosło młodzież chętnie uczestniczy w treningach i bierze udział w zawodach sportowych.

Zdjęcia:

<< POWRÓT