Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Gerard Sobkowia

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Rawicka 12/14

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Środa: 14.20-16.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

W II semestrze bieżącego roku szkolnego zajęcia sportowe w SP4 były kontynuowane w dwóch grupach wiekowych. Zajęcia, przeznaczone dla chłopców klas V-VI, doskonaliły technikę siatkarską oraz umiejętności rozgrywania poszczególnych fragmentów gry, setów i meczy. Dzięki wytężonej pracy chłopcy uczestniczyli w szeregu zawodów osiągając następujące sukcesy:

a.. 3 m. w Turnieju finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej
b.. 3 m. w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSO nr4 w Poznaniu
c.. 2 m. w V Otwartych Mistrzostw Poznania KINDER+SPORT kl. V organizowanych przez PZPS
d.. 3 m. w V Otwartych Mistrzostw Poznania KINDER+SPORT kl. VI organizowanych przez PZPS

Mam nadzieję, że dzięki atmosferze na zajęciach będą oni kontynuować swoją przygodę z siatkówką również w szkołach gimnazjalnych. Po zakończeniu rozgrywek szkolnych grupa ograniczyła się do chłopców kl V, którzy rozpoczęli przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji.

Zajęcia w drugiej grupie były przeznaczone dla dziewczynek i chłopców kl. II-III. Dzieci doskonaliły indywidualną technikę, kształtując ją w formie zabawowej, wyścigów rzędów oraz gier uproszczonych. Mam nadzieję, że dzięki tym zajęciom lekcje piłki siatkowej prowadzone w przyszłym roku szkolnym będą mogły być realizowane na wyższym poziomie niż dotychczasowe.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

Zajęcia sportowe w SP4 zostały podzielone, tak aby zarówno starsi jak i młodsi mogli aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie zajęć przeznaczonych dla chłopców klas V-VI doskonalona była technika siatkarska oraz umiejętnosci rozgrywania poszczególnych fragmentów gry. Dzięki wytężonej pracy udało się wyselekcjonować grupę kilkunastu osób, które z powodzeniem rozpoczęły rywalizację sportową w ramach IMS. Chłopcy w najbliższym czasie będą również brać udział w turniejach organizowanych przez ZSO nr4 na Ratajach oraz klub AZS UAM Poznań na Morasku. Mam nadzieję, że dzięki atmosferze na zajęciach będą oni kontynuować swoją przygodę z siatkówką również w szkołach ponadpodstawowych. Zajęcia w drugiej grupie są przeznaczone dla dziewczynek i chłopców kl. II-III . Dzięki pomocy starszych kolegów maluchy zapoznają się z piłką siatkową, uczą sie podstaw techniki oraz rywalizują w formie zabawowej na każdym etapie zajęć.

Zdjęcia:

<< POWRÓT