Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Beniamin Dworzyński

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 46
ul. Inowrocławska 19

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

Środa: 16.15-17.00
Czwartek: 16.15-17.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

W drugim semestrze kontynuowałem zajęcia z programu „Trener Osiedlowy”. Zajęcia odbywały się w środy i w czwartki o godz. 16. Grupa liczy około 20 osób z klas III – V.

Na zajęciach uczniowie doskonałą swój warsztat z piłki ręcznej oraz prowadzone są treningi ogólnorozwojowe. Chłopcy uczęszczający na zajęcia startowali w następujących rozgrywkach /zawodach:
Kl.III (rocznik 2002) -VW CUP 2012 , V miejsce w klasyfikacji generalnej
Kl. V (rocznik 2000) - uczestniczyły w Igrzyskach i zajęły wspólnie z klasami VI 1 miejsce w poznaniu i 5 w województwie, ponadto w lidze wojewódzkiej grając w roczniku 99 zajęli 6 miejsce., w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci w Szczecinie zajęli 2-gie miejsce. Kl. V będzie wspólnie z kl. VI reprezentowała Poznań i województwo w Festiwalu PGNiG Dzieciom w Katowicach 15-17 czerwca 2012.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2011

W Szkole Podstawowej nr 46 w treningach Piłki Ręcznej bierze udział około 20 chłopców i dziewczynek z klas IV – V oraz uczniowie kl. III, którzy reprezentują szkołę w turnieju VW Cup 2012).

Na zajęciach dzieci ćwiczą głównie piłkę ręczną. Ponadto ważną część treningu stanowią ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Zawodnicy klas III-V bardzo pilnie ćwiczą, a swoje umiejętności mogą wykorzystać grając w Igrzyskach Młodzieźy Szkolnej , a także w innych imprezach np. Liga Wojewódzka Dzieci (rocznik 1999 i młodsi),MKS Handball Liga, Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom –Ostrowiec Świętokrzyski 2011. Dzieci świetnie radzą sobie w rozgrywkach. W MKS lidze (rocznik 2001-kl.IV) zajmują 1 pozycję. W lidze wojewódzkiej startuje klasa V- rocznik 2000. W swojej grupie ustępują tylko drużynie MKS Poznań. W turnieju VW Cup 2012 grają uczniowie klas III i na razie są niepokonani.

Mam nadzieję, że uprawianie sportu przez dzieci w pozytywny sposób wpływa na ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a także kształtuje więź i dobre relacje w grupie, natomiast w przyszłości zaprocentuje sukcesami w uprawianej dyscyplinie.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT