Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Łukasz Piechna

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 34
os. Bolesława Śmiałego 107

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Środa: 15.30-17.00
Czwartek: 15.30-17.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

W bieżącym roku szkolnym zostały zorganizowane zajęcia z piłki siatkowej chłopców w Szkole Podstawowej nr 34. Dzieci uczą się podstawowych elementów technicznych, zapoznają się z najważniejszymi zasadami gry oraz rywalizacją sportową. Zajęcia prowadzone są dla uczniów klas IV-VI. Na zajęciach uczniowie doskonalą nabyte w trakcie lekcji umiejętności techniczne oraz wdrażają je w poszczególnych fragmentach gry. Uczą się pracy w zespole oraz zachowania fair-play na boisku i poza nim.

W drugim semestrze kontynuowaliśmy zajęcia z piłki siatkowej chłopców. Drużyna stratowała w dalszej części Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania, oraz w kilku turniejach towarzyskich min. w turniej organizowanym na hali UAM. Rozgrywki o mistrzostwo Poznania drużyna zakończyła na 6 miejscu co jest pierwszym takim sukcesem Szkoły Podstawowej 34.

Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować zaczętą pracę w kolejnych semestrach.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

W bieżącym roku szkolnym kontynuowane są zajęcia z piłki siatkowej chłopców w Szkole Podstawowej nr 34. Dzieci uczą się podstawowych elementów technicznych, zapoznają się z najważniejszymi zasadami gry oraz rywalizacją sportową. Zajęcia prowadzone są dla uczniów klas IV-VI. Na zajęciach uczniowie doskonalą nabyte w trakcie lekcji umiejętności techniczne oraz wdrażają je w poszczególnych fragmentach gry. Uczą się pracy w zespole oraz zachowania fair-play na boisku i poza nim. Szkolna reprezentacja przygotowywała się do udziału w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Pierwszy etap rozgrywek został zorganizowany w naszej szkole i wzięło w nim udział pięć szkół: Sp.70, Sp.15, Sp. PIJ, Sp.85, Sp.34. Drużyna wywalczyła 2 miejsce. Runda rewanżowa odbywała się w Sp.15 z udziałem tych samych drużyn i również drużyna wywalczyła drugie miejsce co dało w rezultacie awans do drugiego etapu rozgrywek. Najmłodsi zawodnicy wzięli również udział w turnieju singli organizowanym przez Sp.29 na obiektach klubu „Posnania”. Było bardzo dużo sportowej walki, a drużyna wywalczyła 4 miejsce. Na tych samych obiektach organizowany był jeszcze jeden turniej dla uczniów klas V i VI gdzie młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą w zespołach 4-osobowych. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a zdobyte na nim doświadczenie na pewno zaowocuje lepszą grą wszystkich uczestników. W ostatni weekend listopada zawodnicy z roczników 1999 i 2000 mieli okazję wziąć udział w konsultacjach siatkarskich odbywających się w Żerkowie. Ze szkoły Sp.34 było 8 dziewczynek i 4 chłopców którzy mieli okazję potrenować pod okiem innych trenerów i porównać swoje umiejętności z innym zawodnikami podczas gier sparingowych. Tak w wielkim skrócie przedstawia się moja praca wykonana z zawodnikami z Sp.34. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować ją w kolejnych semestrach.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT