Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Kawałek Piotr

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 46
ul. Inowrocławska 19

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

Poniedziałek: 15.30-17.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

Od 23.01.2012 w Szkole Podstawowej nr 46 kontunowany jest program „trener osiedlowy”. Zajęcia prowadzone są w poniedziałek o 16.15. Grupa liczy 15 osób. Są to dzieci w dwóch rocznikach 1999 i 2000.

Na zajęciach uczniowie doskonalą wiedzę i umiejętności dotyczącą zasad gry i technikę dotyczącą:

 

  • poruszanie się po boisku w ataku i w obronie,
  • kozłowanie i rzut do bramki,
  • podania i chwyty półgórne.

Z wyżej wymienioną grupą biorę udział w licznych turniejach: Igrzyska Młodzieży Szkolenj – pierwsze miejsce – drużyna nie przegrała żadnego meczu, dzięki temu mogliśmy reprezentować miasto Poznań w finale województwa Wielkopolskiego, gdzie zajęliśmy 5 miejsce przegrywając tylko jeden mecz. Drużyna brała także udział w finale Ligi Wojewódzkiej, niestety kontuzje nie pozwoliły nam grać na 100% i zajęliśmy 4 miejsce. Zostałem również zaproszony na XVII turniej piłki ręcznej Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich w Szczecinie, gdzie zająłem 3 miejsce na 12 zespołów. 08.06.2012 drużyna wygrała turniej eliminacyjny pn. „Szczypiorniak na Orlikach” dzięki czemu 15-17.06.2012 będzie uczestniczyła w Festiwalu PGNiG Dzieciom w Katowicach. Dodatkowo zespół wyjechał dwa razy na obóz szkolenowy do Wągrowca.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

Od września 2011 r. w ramach programu Trener Osiedlowy prowadzę w Szkole Podstawowej nr 46 zajęcia sportowe z zakresu piłki ręcznej. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki, grupa liczy około 15 osób. Są to dzieci w dwóch rocznikach 1999 i 2000. Na zajęciach uczniowie doskonalą poznane elementy z piłki ręcznej - technika i taktyka, poruszanie się po boisku, podania i chwyty, szybki atak i obrona. Doskonalą również rzuty w wyskoku po zwodzie, krycie „każdy swego” i doskonalą taktykę obrony strefą 3 : 3. Uczą się gry zespołowej, współpracy w dwójkach i w trójkach w ataku i obronie.

Z wyżej wymienioną grupą chłopców biorę udział w licznych rozgrywkach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Liga Wojewódzka oraz wziąłem udział w dużym turnieju pn. Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom w Ostrowcu Świętokrzyskim, na którym zajęliśmy 11 miejsce. Był to turniej najlepszych szkół podstawowych ze wszystkich województw. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej moja grupa nie przegrała ani jednego meczy i zakwalifikowała się do rozgrywek półfinałowych, a w Lidze Wojewódzkiej również nie ponieśliśmy żadnej porażki i z fazy grupowej do finałowej przechodzimy z pierwszego miejsca.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT