Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Bartosz Kukurowski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek: 13.30-15.00
Czwartek: 13.30-15.00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

Po udanych pierwszych rundach zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców w styczniu walczyliśmy o wejście do ćwierćfinałów. Podczas treningów udoskonaliliśmy taktykę pod konkretnych przeciwników, których poznaliśmy już w pierwszych turniejach drugiej rundy. Taktyka taktyką, ale zabrakło nam jeszcze umiejętności, aby pokonać wśród dziewczyn późniejsze finalistki SP 84 i SP 88 i chłopców z SP 53.

Po feriach treningi opierały się na poprawie umiejetności technicznych, pracy nóg, zagrywki. W poniedziałki odbywały się zajęcia treningowe,a w piątki od marca rozpoczęliśmy Mistrzostwa SP 82 w minisiatkówce czwórek mieszanych (min. jedna dziewczyna + 2 chłopców ). Turniej cieszył sie dużą popularnością, bowiem wystartowało 9 zespołów, a wśród grających były też dzieci z klas IV-ych. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy. Zawody skończyły się pod koniec kwietnia. Podczas majowych treningów do zajęć licznie dołączyły dziewczęta z klas IV -tych, ucząc się podstaw techniki odbioru, zagrywki tenisowej,odbić sposobem górnym i dolnym.

Miłym zakończeniem siatkarskiej przygody w roku szkolnym 2011/2012 był udział w turnieju chłopców na obiektach Posnani. Mieliśmy okazję zmierzyć się z SP 6 i SP 4. Oba mecze dostarczyły mnóstwo emocji i potwierdziły, że podczas treningów idziemy w dobrym kierunku...

Dziękuję w imieniu dzieci i swoim - trener osiedlowy SP 82 Bartosz Kukurowski.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

Rozpoczęliśmy nowy sezon treningów piłki siatkowej. Po ubiegłorocznych porażkach w IMS pragnęliśmy godnie się zaprezentować w tegorocznych turniejach zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Duża mobilizacja podczas zajęć już teraz przyniosła nam duże sukcesy. Przeszliśmy pierwszą rundę. Dziewczyny musiały uznać wyższość najlepszych czyli SP 29, ale w rywalizacji z SP 36 i SP 79 nie przegraliśmy już seta i zasłużenie awansowaliśmy z drugiego miejsca. Chłopcy nie mogli być gorsi. W pierwszym turnieju w SP 84 wygrali z SP 79, SP 5 i gospodarzami SP 84. Rewanże okazały się formalnością, bowiem odbył się tylko mecz o mistrza grupy. W rewanżu wygrała SP 84 a my wyszliśmy dalej z drugiego miejsca.

Oczywiście zawody międzyszkolne były potrzebnym uzupełnieniem siatkarskiego treningu. Grupa dziewcząt i chłopców doskonaliły rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Na pewno na tym etapie najważniejszy jest element wychowawczy zajęć sportowych. Na nich uczymy się kulturalnie dopingować, grac fair play, szanować przeciwnika i decyzje sędziów a na pewno czerpać radość z własnych postępów i małych sukcesów.

Zdjęcia:

<< POWRÓT