Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Tomasz Witaszak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

Środa: 16.00-17.30
Piątek: 16.00-17.30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2012

Okres od stycznia do czerwca 2012 roku minął nam w mgnieniu oka, głównie za sprawą co miesięcznej rywalizacji turniejowej. W tym czasie chłopcy zdobyli spore doświadczenie i mieli szansę szlifować swoje umiejętności w bezpośrednich starciach z przeciwnikiem. Turniej finałowy, który odbył się w gimnazjum nr 54 rozgrywaliśmy w „pierwszej szóstce”. Do podsumowania zmagań młodych szczypiornistów przystępowaliśmy w sporym osłabieniu. Cały sezon walki chcieliśmy jednak zakończyć z honorem i dlatego nie zamierzaliśmy oddawać pola. Niestety wyniki jakie zanotowaliśmy w starciach finałowych były dalekie od naszych oczekiwań. Sezon zakończyliśmy na szóstym miejscu, co i tak jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę jego przebieg. Najważniejsze, iż jesteśmy zmotywowani do dalszej pracy i nadal chcemy pracować nad doskonaleniem naszych umiejętności. Mamy nadzieję przystąpić do rozgrywek w przyszłym sezonie i będziemy jeszcze bardziej zmotywowani i głodni zwycięstw.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2011

W okresie 12.09.2011-17.12.2011 braliśmy udział w zajęciach sportowych piłki ręcznej w ramach programu „Trener osiedlowy”. W ramach programu braliśmy udział w rozgrywkach Poznańskiego SZS w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gr. C, oraz w MKS Handball Lidze. W treningach brali udział chłopcy z roczników 2001 i 2002. Wcześniejszy kontakt tych młodych ludzi z Piłką Ręczną, ograniczał się wyłącznie do relacji telewizyjnych z meczów Reprezentacji Polski. Ponieważ chłopcy po raz pierwszy w życiu zetknęli się z Piłką Ręczną, główny nacisk kładłem na opanowanie przez nich podstaw techniki, tj. podań, chwytów, rzutów oraz kozłowania. Systematycznie prowadzone treningi oraz sumienny udział chłopców zaowocował wyraźnymi postępami. Wyniki zajęć treningowych jakie prowadziłem widać na przykładzie wyników meczy rozegranych w ramach turniejów MKS HANDBALL LIGI, w których braliśmy udział. Pierwszy turniej rozegraliśmy 17 Listopada w Szkole Podstawowej nr 46. Mecze z SP 84 i SP 77 były bardzo wyrównane, ze względu na podobny poziom umiejętności jakie reprezentowały te zespoły. Niestety mecz z SP 46, zakończył się dla nas sromotną porażką oraz obnażył wszystkie nasze słabe strony i przede wszystkim braki w wyszkoleniu. Wynik ten nie zraził nas, lecz jeszcze bardziej zdopingował do ciężkiej pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już 8 Grudnia wzięliśmy udział w kolejnym turnieju rozgrywanym w ramach LIGI. Już pierwsze dwa mecze ze szkołami nr 10 i nr 74, pokazały, że zrobiliśmy duży krok na przód. Wyniki 8:2 i 15:4 mówią same za siebie. Ostatni mecz rozegraliśmy z SP46 i pokazaliśmy, że nie jesteśmy już tym samym słabym zespołem. Chłopcy pokazali w tym meczu prawdziwe serce do gry i mimo bardzo dobrze wyszkolonego przeciwnika, nie zamierzali zejść z boiska jako pokonani. Meczu niestety nie udało się wygrać ale pokazaliśmy prawdziwy hart ducha, żelazny charakter i prawdziwą wolę walki. Wiemy jakie są nasze braki i nadal zamierzamy nad nimi ciężko pracować.

Zajęcia sportowe jakie prowadziłem z tymi młodymi adeptami Piłki Ręcznej w wyraźny sposób wpłynęły również na ich postawę w życiu szkolnym. Jako grupa uczą się współpracy ze sobą na boisku i poza nim. Odbieram również sygnały od innych nauczycieli, że chłopcy którzy mieli pewne problemy wychowawcze, wykazują znaczną poprawę.

W związku z tym, iż jestem czynnym zawodnikiem Piłki Ręcznej, nie mogłem wraz z grupą kibicować drużynie seniorów MKS-u Poznań w rozgrywkach II Ligi mężczyzn. W zamian za to zorganizowałem salę szkolną, w której razem z chłopcami mogliśmy obejrzeć retransmisję meczów rozgrywanych w ramach Ligi Mistrzów Piłki Ręcznej.

Obecny rok kończymy w dobrych nastrojach z nadzieją, iż będziemy mogli doskonalić nasze umiejętności w kolejnych edycjach programu „Trener osiedlowy”.

Zdjęcia: