Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Joanna Zając

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Rawicka 12/14

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek: 15.15-16.45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2012

Piłka siatkowa w mojej szkole jest ulubioną dyscypliną sportową dzieci i młodzieży. Jest to gra bezkontaktowa, która świetnie rozwija w dzieciach poczucie współpracy oraz daje możliwość współzawodnictwa na szczeblu szkolnym i poza szkolnym. Mijający rok szkolny był bardzo pracowity, gdyż moje podopieczne uczestniczące w Programie Trener Osiedlowy chętnie brały udział w poniedziałkowych treningach, które momentami wymagały od nich poświęcenia, energii i wytrwałości, jednak zawsze przynosiły im radość ze wspólnych treningów z rówieśnikami. W tym roku szkolnym udało nam się dotrzeć do III etapu rozgrywek, jednak stres i lepsze doświadczenie pozostałych zespołów sprawiły iż w tym roku etap finałowy nie był dla nas. Mimo wszystko dziewczęta wiele się nauczyły i nabyły sporego doświadczenia, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Dzięki udziałowi uczennic z mojej szkoły w Programie Trener Osiedlowy starałam się wypracować w nich przekonanie, że warto w sposób świadomy zaplanować sobie czas wolny, który można spędzać aktywnie dbający przy tym o własne zdrowie oraz poprawiając swoją kondycję fizyczną. Mam nadzieję, że podczas wakacji uczennice nadal chętnie będą grały w swoją ulubioną piłkę siatkową.

Zdjęcia:

Listopad-Grudzień 2011

W listopadzie moje podopieczne intensywnie przygotowywały się do rozgrywek II etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania. 8 grudnia w SP85 rozegrałyśmy pierwszy turniej. Udało nam się pokonać SP75 jednak po zaciętej walce uległyśmy gospodyniom 1:2. Jestem bardzo dumna z moich podopiecznych bo bardzo dzielnie walczyły i ich wkład i praca nie poszły na marne. Mam nadzieję że następny turniej, w którym my będziemy gospodarzami, wygramy.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Październik 2011

Zajęcia szkolnego koła sportowego z piłki siatkowej cieszą się dużym zainteresowaniem i uczennice chętnie uczestniczą w cotygodniowych treningach. Uczennice doskonalą ogólną sprawność fizyczną, kształtują swój charakter we współzawodnictwie oraz uczą się współpracy zespołowej tak niezbędnej w siatkówce. Program zajęć przewiduje także doskonalenie sprawności specjalnej tj. opanowania elementów techniki i taktyki gry w piłce siatkowej. Program zajęć z siatkówki stwarza szansę rozwoju uczennicom szczególnie uzdolnionym wykazać się swoimi umiejętnościami na zajęciach. Dzięki istnieniu zajęć pozalekcyjnych uczennice mają szansę ciekawie spędzać czas wolny oraz mogą się przygotować do udziału w rozgrywkach międzyszkolnych, turniejach i zawodach sportowych. W październiku odbył się pierwszy turniej w której rywalizowały szkoły: SP4, SP5, SP42 oraz SP84. Po pierwszych rozgrywkach moje podopieczne zajmują drugie miejsce w grupie, jednak mamy nadzieję że uda się nam powalczyć z sukcesem w następnym turnieju.

Zdjęcia:

<< POWRÓT