Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Dagmara Ciarka

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek 13:00-14:30
Środa 13:00-14:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

W ramach projektu Trener Osiedlowy zajęcia w naszej szkole prowadzone są w klasach drugiej i trzeciej nauczania wczesnoszkolnego w wymiarze czterech godzin treningowych. Głównym celem zajęć są:

  • kształtowanie i rozwijanie umiejętności ruchowych,
  • wdrażanie do odpowiedzialności, samodzielności, samodyscypliny,
  • wykształcenie nawyków higienicznych, w tym nawyku codziennej aktywności ruchowej,
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności, sprawiedliwości, poszanowania godności innych,
  • kształcenie umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami i czynnego współuczestnictwa w grupie,
  • wszechstronny rozwój cech motoryki i zdolności koordynacyjnych,
  • ujawnienie predyspozycji i uzdolnień sportowych kwalifikujących uczniów do dalszego szkolenia,
  • wyposażenie uczniów w zasób umiejętności ruchowych oraz niezbędny zasób wiedzy o korzyściach z uprawiania ćwiczeń fizycznych.

W ramach projektu zostały zorganizowane:

Turniej chłopców rocznika 2003 „o Puchar Dyrektora SSP nr 29 w Poznaniu” - 24.02.2014r.
-I miejsce, III miejsce
Turniej dziewcząt rocznika 2003 „o Puchar Dyrektora SSP nr 29 w Poznaniu” - 24.02.2014r.
-II miejsce
Turniej chłopców rocznika 2002 „o Puchar Iuks Jedynka Poznań” - 05.03.2014r.
-I miejsce, II miejsce
Liga winogradzka w piłce siatkowej - 22.05.2014r.
-I miejsce

Festyn rekreacyjny dla uczniów klas 1-3 nauczania wczesnoszkolnego – 02.06.2014r.
Festyn rekreacyjny dla przedszkoli i szkolnych oddziałów przedszkolnych - 09.06.2014r.

Wzięliśmy udział w następujących zawodach i imprezach sportowych:

Półfinały rozgrywek Kinder +Sport w Turku – 26.04.2014r. - awans do finału wojewódzkiego w kategorii „dwójek” i „trójek”.
Finał rozgrywek Kinder +Sport w Jarocinie - 11.05.2014r. - III miejsce
Festyn sportowo-rekreacyjny – 21.05.2014r.
II Turniej w ramach Energetycznej Akademii Siatkówki w kategorii „singli” – 27.05.2014r.
II Turniej w ramach Energetycznej Akademii Siatkówki w kategorii „dwójek” – 28.05.2014r.
-I miejsce
Rozgrywki Orlik Volleymania - 29.05.2014r.
-I miejsce
Finał Województwa w piłce siatkowej dziewcząt.
-VIII miejsce

W oparciu o realizowany projekt zostały utworzone dwa innowacyjne programy:

  1. Sportowe wsparcie na starcie- klasy pierwsze szkoły podstawowej.
  2. Przedszkole w szkole na sportowo- współpraca z przedszkolami.

Przed nami jeszcze finał ogólnopolski rozgrywek Kinder + Sport w Drzonkowie (03-06.07.2014r.)

Zdjęcia:

Grudzień 2013

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW ROCZNIKA 2002

W dniach 14-15 grudnia 2013r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie odbył się XXVII Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców im. Tomasza Zajączkowskiego. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: „singlach”, „trójkach” i „czwórkach”. Na zawodach stawili się zawodnicy z Kalisza, Rokietnicy, Piły, Sulechowa, Mosiny, Międzyrzecza, Krotoszyna, Środy, Turku, Poznania, Wałcza i Murowanej Gośliny. Reprezentanci naszej szkoły startowali w tzw. „trójkach”. Całodniowe zawody były bardzo wyczerpujące, chłopcy rozegrali piętnaście ośmiominutowych spotkań, z których trzynaście zakończyło się naszym zwycięstwem. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej, wymiana doświadczeń szkoleniowych oraz konfrontacja wyszkolenia. Dla naszych chłopaków turniej w Murowanej to pierwsze ogólnopolskie zmagania sportowe.
Reprezentacja: Konkiewicz Maciej, Dulski Dawid, Chudzicki Mikołaj, Nater Konrad, Zając Daniel, Szewczyk Miłosz, Maks Markowski.

Zdjęcia:

Grudzień 2013

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

W sobotę 14 grudnia 2013r. w hali sportowej KS UAM Poznań odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej chłopców roczników 2003 i 2002. Zawodnicy reprezentujący na co dzień Szkoły Podstawowe nr 4, 6, 15 i 29 rywalizowali w kategorii dwójek (8 zespołów) i trójek siatkarskich (12 zespołów). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie tym bardziej cieszą osiągnięte sukcesy. II miejsce w kategorii „trójek” - Konkiewicz Maciej, Jakubowski Piotr, Dulski Dawid, I miejsce w kategorii „dwójek” - Kuraszkiewicz Aleksy, Kowalski Miłosz.
Reprezentacja SSP nr 29; Konkiewicz, Dulski, Jakubowski, Zając, Kowalski, Szypura, Tylewicz, Kogut, Nater, Mańkowski, Sandurski, Chołuj, Lewandowicz, Kowalski, Kuraszkiewicz, Domagalski.

Zdjęcia:

Grudzień 2013

MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SIATKARSKIE W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 29 W POZNANIU

W dniach 11-12 grudnia 2013r. w sali gimnastycznej naszej szkoły oraz w hali sportowej basenu „Posnania” odbyły się II Mikołajkowe Zawody Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców o „Puchar Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu”. W zmaganiach wzięło udział ponad stu młodych adeptów mini siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 15, 29, 36 oraz 88. W pierwszym dniu zawodów dzieci uczestniczyły w rozgrywkach tzw. „dwójek” siatkarskich, natomiast w drugim dniu zawodów w tzw. „dwójkach” oraz „trójkach” siatkarskich. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, były okazją do integracji środowiska sportowego, wymiany doświadczeń szkoleniowych, ale przede wszystkim doskonałą zabawą. Cieszą również osiągnięte wysokie lokaty naszych uczniów.

Klasyfikacja końcowa:

Środa 11.12.2013r.
Dziewczęta:
1 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (I zespół)
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu (I zespół)
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 88 w Poznaniu (II zespół)
Chłopcy:
1 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (II zespół)
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu (I zespół)
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu (II zespół),
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (I zespół)

Czwartek 12.12.2013r.
Dziewczęta (rocznik 2003):
1 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (I zespół)
2 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (I zespół)
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (II zespół)
Chłopcy (rocznik 2003):
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (I zespół)
2 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (I zespół)
3 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (II zespół),
Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (II zespół)

Rocznik 2002:
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (II zespół)
2 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (I zespół)
3 miejsce: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (II zespół),
Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (III zespół)

Reprezentacja rocznika 2002: Lavrin, Włodarczak, Rosochowata, Brzezicha, Pytlak, Witkowska, Janecka, Kowalski, Lewandowicz, Domagalski, Kuraszkiewicz, Chołuj, Sandurski, Drzewiecki.
Reprezentacja rocznika 2002: Konkiewicz, Dulski, Chudzicki, Zając, Nater, Kogut, Kowalski, Tylewicz, Jakubowski, Szypura, Stetkiewicz, Tomczak.

Trenerzy: Dagmara Ciarka, Piotr Kołodziejski, Marcin Patyk.

Zdjęcia:

Listopad 2013

II ETAP ROZGRYWEK WZPS

W niedzielę 24 listopada w Turku odbył się kolejny turniej mini-siatkówki chłopców. Młodzi zawodnicy reprezentujący barwy IUKS JEDYNKI POZNAŃ stawili czoła zawodnikom z klubów: Grom Kalisz, Uks 17 Kalisz, Mks Mos Turek, Uks Piątka Turek oraz Kaliskiej Akademii Siatkówki. Czołowe lokaty zajęła drużyna klas piątych (Konkiewicz, Dulski, Chudzicki) - III miejsce oraz chłopcy klas czwartych (Drzewiecki, Domagalski) - IV miejsce. Reprezentacja IUKS JEDYNKI POZNAŃ: Kuraszkiewicz, Kowalski, Drzewiecki, Domagalski, Lewandowicz, Chołuj, Konkiewicz, Chudzicki, Dulski, Zając, Konopski, Kogut, Nater, Tylewicz, Kowalski, Jakubowski, Szypura, Stetkiewicz.

Zdjęcia:

Listopad 2013

Rozgrywki mini-siatkówki chłopców

W niedzielę 17 listopada w Turku odbył się I turniej mini-siatkówki chłopców. Na zawodach stawili się najmłodsi adepci tej dyscypliny rywalizując w trzech kategoriach wiekowych. Dla wielu zawodników były to pierwsze tak ważne zawody tym bardziej cieszą osiągnięte sukcesy. W kategorii tzw. „trójek” nasze drużyny uplasowały się na II i V miejscu, a w kategorii „dwójek” III, V i VI miejscu. Reprezentacja IUKS JEDYNKI POZNAŃ: Kuraszkiewicz, Kowalski, Drzewiecki, Domagalski, Lewandowicz, Sandurski, Kowalski, Konkiewicz, Chudzicki, Dulski, Zając, Konopski, Kogut, Nater, Tylewicz, Kowalski, Jakubowski, Szypura, Stetkiewicz.

Zdjęcia:

Październik 2013

Rozgrywki mini siatkówki w Sportowej Szkole Podstawowej nr 29 w Poznaniu.

W piątek 15 października 2013r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 29 w Poznaniu odbył się pierwszy turniej z cyklu „O puchar IUKS Jedynki Poznań”. Na zawodach stawili się: Szkoła Podstawowa nr 4, 15, 27, 75 oraz gospodarz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu. Blisko pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek rywalizowało w kategorii „singli” w sześciu grupach, systemem każdy z każdym.

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu:

Agata Lavrin, Aneta Brzezicha, Martyna Pytlak, Katarzyna Witkowska, Julia Włodarczyk, Arek Drzewiecki, Igor Chołuj, Aleks Kuraszkiewicz, Filip Domagalski, Miłosz Kowalski, Miłosz Lewandowicz.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Agata Lavrin, Arek Drzewiecki, Filip Domagalski oraz Miłosz Kowalski.

Zawodniczki: Katarzyna Janecka i Maria Rosochowata pełniły funkcję sędziów pomocniczych.

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu
II miejsce Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu
Trenerzy: Dagmara Ciarka, Piotr Kołodziejski

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Trener Osiedlowy" doskonale wplatają się w obowiązującą w szkole "piramidą szkolenia" stanowiąc jej bazę. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój organizmu, przekazanie uczniom podstawowych wiadomości i umiejętności umożliwiających samokontrolę oraz samodzielne podejmowanie działań w celu doskonalenia funkcjonowania organizmu, wykształcenie umiejętności ruchowych przydatnych w aktywności zdrowotnej, rekreacyjnej i sportowej. Zależy mi na kształtowaniu umiejętności indywidualnych i zespołowych z zakresu piłki siatkowej, rozwijaniu cech motorycznych przez ćwiczenia specjalistyczne, podniesieniu poziomu sprawności fizycznej uczniów; poprawie umiejętności szybkościowych, wytrzymałościowych, siłowych, koordynacyjnych, zręcznościowych, kształtowaniu umiejętności podporządkowania ambicji własnych na rzecz zespołu. Planuję aby uczniowie po zakończeniu realizacji programu znali przepisy gry oraz zasady zachowania się podczas rozgrywek sportowych, znali zasady zdrowej rywalizacji sportowej, potrafili zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników zajęć sportowych, potrafili podporządkować się ustalonym regułom gry oraz współdziałać i współpracować w grupie. W roku szkolnym 2013/2014 w ramach projektu zorganizuje szereg zawodów sportowych dla uczniów objętych szkoleniem siatkarskim poznańskich szkół podstawowych. Weźmiemy udział w zawodach i turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, WZPS oraz PZPS. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć sukcesy sportowe z lat ubiegłych, a nasi młodzi zawodnicy wkrótce zasilą szeregi klubów, z którymi współpracujemy.

Zdjęcia:

<< POWRÓT