Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Joanna Ignaszak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Wtorek 13:30-15:00
Środa 14:30-16:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2014

Zajęcia w ramach projektu "Trener Osiedlowy", odbywały się w naszej szkole w poniedziałki (12.25-13.20) dla klas II i III, w środy (14.30-16.00) dla klas V, VI oraz w piątki (9.00-9.55) dla klas III, IV.

Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry.

W ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”, w współpracy z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu imprezach sportowych. W grudniu klasy III i IV uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez reprezentantkę Polski Katarzynę Skowrońską-Dolatę. Co było dla nich dużym przeżyciem.

Dziewczyny i chłopcy z klas IV reprezentowali szkołę w lidze szkół podstawowych. Turnieje odbyły się w szkołach SP 6, SP 64 oraz SP 56. Graliśmy w systemie „każdy z każdym” w zespołach dwuosobowych. 28 maja w Arenie odbył się turniej „Jedynek” dla klas II i III. Zawody te były zorganizowane z wielkim rozmachem dla ponad 500 dzieci z całego województwa.

Natomiast 29 maja, również w Arenie, został zorganizowany turniej „Dwójek” dla klas IV. Brały w nich udział dzieci ze szkół poznańskich.

Każda z siatkarek po turnieju wracała do domu z medalem, dyplomem i upominkiem.

W dniu 21.03 w naszej szkole odbył się Turniej z okazji ”Pierwszego Dnia Wiosny” dla dziewcząt i chłopców klas II, III i IV. Zawody odbywały się na trzech boiskach, każde podzielone zostało na 4 pola. Na pierwszym boisku grały dzieci z klas IV, na drugim dziewczęta z klas II i III, na ostatnim chłopcy z klas II i III. Zawodnicy grali 1x1, według systemu „każdy z każdym”, każde spotkanie trwało 3 minuty. Klasy IV odbijały piłkę sposobem oburącz górnym natomiast klasy młodsze grały w rzucankę siatkarską. Zawody sędziowali uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły. Sponsorem imprezy była Dyrekcja ZSO nr 2. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a zwycięzcy nagrody książkowe. W przyszłym roku szkolnym planujemy powtórzyć turniej „Mikołajkowy” oraz z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny”.

Jak co roku na zakończenie sezonu sportowego, spotkaliśmy się na Festynie zorganizowanym przez Poznański SZS. Dzieci bawiły się znakomicie, a oprócz zabawy mogły zobaczyć polskich medalistów olimpijskich. W tym roku m.in. Szymona Ziółkowskiego (rzut młotem) i Jana Szymańskiego (łyżwiarstwo szybkie).

Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia w ramach projektu "Trener Osiedlowy", odbywały się w naszej szkole we w poniedziałki (12.25-13.20) dla klas II i III, w środy (14.30-16.00) dla klas V, VI oraz w piątki (9.00-9.55) dla klas III, IV. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry.

W październiku nasza szkoła była organizatorem rozgrywek o Mistrzostwo Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Brały w nich udział dziewczęta z czterech szkół podstawowych. Klasy III wystartowały w Turnieju Mikołajkowym w Arenie, a klasy IV w Turnieju „Dwójek” w Szkole Podstawowej nr 84 w ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”. W grudniu klasy III i IV będą uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez reprezentantkę Polski Katarzynę Skowrońską-Dolatę.

W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla dziewcząt i chłopców klas II, III i IV. Zawody odbywały się na trzech boiskach, każdy podzielany został na 4 pola. Na pierwszym boisku grały dzieci z klas IV, na drugim dziewczęta z klas II i III, na ostatnim chłopcy z klas II i III. Zawodnicy grali 1x1, według systemu „każdy z każdym”, każde spotkanie trwało 3 minuty. Klasy IV odbijały piłkę sposobem oburącz górnym natomiast klasy młodsze grały w rzucankę siatkarską. Zawody sędziowali uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły, w charakterystycznych czapkach św. Mikołaja.

Podczas imprezy przygrywała uczestnikom muzyka, tworząc sportowy, wesoły i świąteczny klimat. Sponsorem imprezy była Dyrekcja ZSO nr 2. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a zwycięzcy nagrody książkowe.

Na zakończenie zawodów wystąpiły zespoły taneczne z gimnazjum, liceum oraz szkoły podstawowej prowadzone przez nauczycielkę wychowania fizycznego p. Martę Przybylak-Kowalską. W turnieju wystąpiło 75, a w układach tanecznych 40 uczniów. Na wiosnę z uwagi na duże zainteresowanie, będzie zorganizowany podobny turniej.

Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć udziału w dodatkowych zajęciach sportowych, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik, zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej, zachęcić do współpracowania zespole oraz podnieść ogólna sprawność sportową przez stosowanie ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT