Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Zbigniew Kegel

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 15
os. Jana III Sobieskiego 30/21

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Środa 15:30-17:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Kontynuując zajęcia w ramach II edycji „Trener Osiedlowy” z grupą dzieci z klas 1-3 starałem się wpoić podstawowe zasady uprawiania ulubionej przez dzieci dyscypliny sportu jaką jest siatkówka. W każdych zajęciach uczestniczyło ponad 25 dzieci. Ukazywałem dzieciom najefektywniejsze sposoby zabawy w siatkówkę. Nauczyłem podstawowych zachowań na boisku. Nauczyłem podstawowych zasad ceremoniału siatkarskiego oraz kulturalnego zachowanie na boisku i w stosunku do przeciwnika. Na zajęciach omawialiśmy również zasady odpowiedniego kibicowania oraz sędziowania meczów, a także interpretacji poszczególnych sytuacji na boisku. Nauczyłem dzieci rozgrywania meczów w systemie 1x1 i 2x2. Bardzo często rozgrywaliśmy mecze wewnątrz-grupowe, które dzieci sędziowały sobie nawzajem. Rozegraliśmy mecze z udziałem zaprzyjaźnionych szkół. Do największego turnieju ENEA MINI CUP przygotowaliśmy się bardzo sumiennie i moje zawodniczki zajęły I miejsce natomiast zawodnicy II i III.

Uważam zajęcia przeprowadzone w ciągu roku szkolnego 2013/2014 za wiele wnoszące w propagowanie piłki siatkowej i zdrowego oraz bezpiecznego spędzania czasu przez dzieci.

18-cioro dzieci z grupy biorących udział w zajęciach zasili szeregi klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 155 w Poznaniu.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Zajęcia z zakresu piłki siatkowej prowadziłem po raz pierwszy w ramach projekty „Trener Osiedlowy” z grupą dzieci z klas 1-3. Są to dzieci z rocznika 2004 do 2006, jest też kilkoro dzieci z rocznika 2007 (są to sześciolatki). W każdych zajęciach uczestniczyło ponad 30 dzieci. Zajęcia polegały na propagowaniu piłki siatkowej w środowisku najmłodszych dzieci, zapoznawaniu z trudną sztuką gry w piłkę siatkową. Szczególną uwagę zwraca ogromne zainteresowanie i zaangażowanie dzieci w podejmowaniu wysiłku fizycznego. W ramach zajęć rozgrywaliśmy różnego rodzaju turnieje. W miesiącu grudniu rozegraliśmy dwa: pierwszy w Poznańskiej Arenie, w którym wzięło udział 25 uczniów i 13 innych grup. Drugi odbył się u nas w szkole z udziałem SP 28 i SP 62.

Grupa obejmuje dzieci zamieszkałe na terenie Osiedla Jana III Sobieskiego jak i dzieci zamieszkałe na terenie Piątkowa.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT