Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Sylwia Kwaśnik

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 27
ul. Winiary 2

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek 15:00-16:30
Środa 15:30-17:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2013

W Szkole Podstawowej nr 27 zajęcia z Trenera Osiedlowego prowadzone są już od kilku lat. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój młodego organizmu, a także popularyzacja i rozwijanie zainteresowania piłką siatkową. Na moich zajęciach uczniowie uczą się i doskonalą podstawowe umiejętności techniki i taktyki gry, przepisów gry w piłkę siatkową oraz kształtują zachowania fair-play. Poprzez stosowanie ćwiczeń specjalistycznych rozwijają swoje cechy motoryczne oraz podnoszą swój poziom sprawności fizycznej.

Zajęcia z piłki siatkowej prowadzone w ramach programu Trener Osiedlowy odbywały się systematycznie 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i w środy. W zajęciach aktywnie i konsekwentnie uczestniczyły głównie dziewczęta. Dwa razy w tygodniu pilnie pogłębiały swoje umiejętności dzieci z klas 2, 3 i 4. Z dziewczętami z klas 6 głównie spotykaliśmy się w poniedziałki - od bieżącego roku szkolnego dziewczęta systematycznie uczęszczają do KS Hetman Sobieski, z którym współpracuję.

W październiku dziewczęta brały udział w rozgrywkach sportowych zaplanowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z kolei 15 października uczestniczyłyśmy w turnieju „O puchar IUKS Jedynki Poznań”, którym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu. W zawodach brały udział następujące szkoły: SP-29, SP-4, SP-15, SP-75 i my. Blisko pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek rywalizowało w kategorii „singli” w sześciu grupach, systemem każdy z każdym.

W listopadzie, dzięki uprzejmości "IUKS Jedynka", jeden zespół z SP-27 wystartował w I turnieju mini-siatkówki dziewcząt w Środzie Wielkopolskiej startując w najmłodszej kategorii wiekowej. Dla moich zawodniczek były to pierwsze tak ważne zawody. Dziewczęta poradziły sobie bardzo dobrze zajmując 5 miejsce.

Już od wielu lat cyklicznie startujemy w zawodach sportowych organizowanych w grudniu przez MOS - "Puchar 5 Mln" - często zajmując czołowe miejsca w finale rozgrywek. Szeregi reprezentacji powołanej na ww. zawody zasilają moje zawodniczki uczęszczające na zajęcia piłki siatkowej. Jest to doskonały sprawdzian postępów jakie poczyniły moje uczennice w sferze poziomu sprawności fizycznej. W ostatnim tygodniu nauki szkolnej w miesiącu grudniu na treningach zorganizowaliśmy sobie wewnątrzgrupowy Turniej Mikołajkowy w kategorii singli.

Zdjęcia:

<< POWRÓT