Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Emilia Maćkowiak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 84
ul. Świętego Szczepana 3

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek 17:00-18:30
Czwartek 18:30-20:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

W kolejnej edycji projektu "Trener Osiedlowy" zajęcia odbywały się niezmiennie dwa razy w tygodniu i były skoncentrowane na przygotowaniach do półfinału, a później również do turnieju finałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Poziom Igrzysk osiągnął wysoki poziom umiejętności dziewczynek. Chcąc sprostać zadaniu wywalczenia miejsca w turnieju finałowym zajęcia były intensywne, atrakcyjne i konsekwentne w szkoleniu technicznym i taktycznym. Zaangażowanie dziewcząt i systematyczne uczestnictwo w zajęciach zaowocowało trzecim miejscem w turnieju finałowym Igrzysk. Siatkówka w naszej szkole cieszy się dużą popularnością i z naborem do grup siatkarskich nie ma problemu. Coraz młodsze dziewczynki wykazują zainteresowanie i ciekawie podglądają swoje starsze koleżanki naśladując i wzorując się na nich. Współpraca z Energetykiem rozwija się coraz bardziej, kolejne dziewczynki uczęszczają na profesjonalne treningi klubowe. Tam rozwijają swoje umiejętności wyjeżdżając na różnego rodzaju turnieje i mecze sparingowe gdzie nabierają doświadczenia sportowego i psychoruchowego.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Grupa uczęszczająca na zajęcia w ramach projektu "Trener Osiedlowy" z piłki siatkowej, uczęszcza na zajęcia dwa razy w tygodniu. W ten sposób kontynuuje rozwijanie swoich umiejętności z roku ubiegłego. Latem grupa w większości uczestniczek brała udział w obozie sportowym. Obecnie aktywnie uczestniczy w zajęciach rozwijając swoje umiejętności techniczne i taktyczne. 4 dziewczynki są czynnymi zawodniczkami klubu sportowego "Energetyk" i dzielą pracę treningową między szkołą, a klubem. W I etapie rozgrywek IMS, którego nasza szkoła była gospodarzem dziewczęta pokonały trzy szkoły przechodząc jednocześnie do kolejnego etapu z pierwszego miejsca. Współpraca z klubem układa się pozytywnie. Wspólnym interesem jest rozwijanie umiejętności dziewcząt z przełożeniem na grę. Na tym etapie szkolenia bardzo istotne jest ogranie zawodniczek co wpływa na jakość gry.

Zdjęcia:

<< POWRÓT