Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Sebastian Pięta

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

Poniedziałek 13:30-14:30
Czwartek 13:30-15:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

W ramach programu Trener Osiedlowy prowadziłem zajęcia sportowe z piłki nożnej dla uczniów klas 1-2 oraz dla uczniów klas 4-5 w Szkole Podstawowej nr 3 w Poznaniu.
Zajęcia odbywały się w poniedziałki oraz w czwartki i trwały godzinę zegarową według podziału – dla klas 1, 2 i 5 jeden raz w tygodniu, a dla klas 4 dwa razy w tygodniu.
Na każde zajęcia uczęszczało średnio 18 chłopców z klas młodszych i klas starszych. W tygodniu frekwencja na wszystkich zajęciach dochodziła blisko do 55 osób. Zajęcia z piłki nożnej cieszą się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców.
Na zajęciach realizowałem program z techniki gry i elementarnych podstaw taktyki gry w piłkę nożną.
Dzięki umożliwieniu mi realizacji treningów piłkarskich z projektu Trener Osiedlowy wybrani przeze mnie chłopcy kontynuują także swoją pasję jaką jest piłka nożna także w klubach sportowych.
W roku szkolnym 2013/2014 dzięki projektowi swoją piłkarską przygodę kontynuuje 3 chłopców, a jeden chłopiec z klasy drugiej trenuje od 2 kwietnia w klubie Warta Poznań. Jeden chłopiec kontynuuje treningi w poznańskim „Koziołku” i jeden chłopiec trenuje w „Przemysławie”, 1 chłopiec trenuje w poznańskim „Koziołku”. Poprzez program Trener Osiedlowy mogłem także rozwijać inne zainteresowania uczniów naszej szkoły gdyż dodatkowe godziny, które miałem do dyspozycji (np. godziny z art. 42) mogłem przeznaczyć na prowadzenie zajęć z unihokeja. Ten czas okazał się bardzo przydatny, ponieważ dziewczęta i chłopcy klas 5-6 mogli dwa razy w tygodniu systematycznie uczestniczyć w treningach unihokeja. Owocem tych treningów było zdobycie przez chłopców 3 miejsca w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, a dziewczynki osiągnęły jeszcze lepszy rezultat wygrywając Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej jednocześnie otwierając sobie furtkę do zawodów na szczeblu wojewódzkim plasując się w pierwszej szóstce w Wielkopolsce.
Program Trener Osiedlowy daje możliwość prowadzenia różnych zajęć wszechstronnie rozwijając ucznia, bez narzucania struktury prowadzenia treningów z dziećmi. Dzięki temu mogłem także przygotować dziewczyny do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych widząc w uczniach predyspozycje do biegania, szczególnie długodystansowego. Poprzez treningi ze zdolnymi dziećmi udało nam się zrealizować plan i wygrać także Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Indywidualnych w roczniku 2002. Dziewczynka ta zajęła także 18 miejsce w Wielkopolsce.

Zdjęcia:

-

Kwiecień 2014

Dnia 15 kwietnia w poznańskiej Arenie odbył się finał Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły miała przyjemność rywalizować z najlepszymi i utytułowanymi szkołami w unihokeju w mieście Poznaniu. Pierwszy mecz przypadł nam z SP 85. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku po syrenie kończącej 3 tercję na tablicy wyników było 0:0. Drugi mecz przypadł nam z SP 5. Był to jak się później okazało najłatwiejszy mecz spośród rozegranych co nie oznacza że był łatwy. Wygraliśmy go 2:0 po ciężkiej walce. Trzeci finałowy pojedynek przypadł nam z SP 20. Ten mecz decydował o wygranej i zdobyciu Mistrzostwa Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt. W pierwszej tercji udało nam się strzelić gola i prowadziliśmy 1:0. Druga tercja zakończyła się bezbramkowo. W trzeciej ostatniej mieliśmy szczęście, gdyż piłka odbiła się raz od słupka i raz od poprzeczki. Jednakże po znakomitej grze z obydwu stron trzecia tercja również zakończyła się remisem. Ostatecznie z dorobkiem 7 punktów zostaliśmy MISTRZAMI MIASTA POZNANIA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT!

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W POZNANIU
OD LEWEJ:SANDRA LEHMANN, MONIKA KOZIEJ, WIKTORIA GRYGIER, MARTA ZWIERZ, NATASZA MICHALSKA, MICHALINA SKUTECKA, MARIA KOSMAN, JULIA KRĘGIELSKA, ALEKSANDRA DĘBSKA, BRAMKARZ: URSZULA RUDNICKA.

Zdjęcia:

Marzec 2014

28 marca w SP 56 odbył się finał Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W finale brały udział 4 zespoły: gospodarze SP 56, SP 20, SP 18, SP 3. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Łukasz Maćkowiak,
Daniel Zaradniak,
Maciej Nojman,
Norbert Kaczmarek,
Michał Dźwigała,
Dominik Romel,
Cezary Skoraszewski,
Michał Błaszczyński


zajęła ostatecznie 3 miejsce.

Swój pierwszy mecz z gospodarzami turnieju, faworytami do tytułu Mistrza Miasta Poznaniu przegraliśmy 6:1. Następny mecz to zmagania z SP 18. Po zaciętym boju do ostatniej sekundy meczu wygraliśmy 2:1. Ostatni mecz rozegraliśmy z dobrze dysponowaną drużyną z SP 20. Po zakończonej 2 tercji przegrywaliśmy „tylko” 1:0 i mogliśmy pokusić się o remis w tym spotkaniu, ale ostatecznie zabrakło siły i w ciągu 3 minut ostatniej tercji straciliśmy 2 bramki. Przegraliśmy ten mecz 3:0.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W POZNANIU ZAJĘŁA 3 MIEJSCE W POZNAŃSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW.

Zdjęcia:

Luty 2014

28 lutego odbyły się półfinały dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Dziewczęta w składzie: Monika Koziej, Maria Kosman, Marta Zwierz, Sandra Lehmann, Ula Rudnicka, Natasza Michalska, Aleksandra Dębska, Michalina Skutecka, Julia Kręgielska, musiały zmierzyć się ze szkołami, które są znane z dobrego szkolenia uczniów w unihokeju, zdobywające co roku wysokie miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Pierwszy mecz dziewczęta rozegrały z SP 78 gospodarzami turnieju półfinałowego. Mecz ten został wygrany przez naszą reprezentację 5:2. Następny mecz to z szybkimi dziewczętami z szkoły Salezjan, dominującymi zdecydowanie warunkami fizycznymi nad naszym zespołem. W pierwszej i drugiej tercji wynik był remisowy 0:0 choć w drugiej tercji powinniśmy rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść. W trzeciej tercji o wyniku zadecydował podwójny błąd naszej obrony co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki strzelając nam bramkę na 2 minuty przed zakończeniem spotkania. Mecz ten przegraliśmy 1:0 i żeby myśleć o awansie musieliśmy wygrać ostatni mecz z SP 20. Znowu dwie pierwsze tercje to bezbramkowy remis. W trzeciej tercji na 2 i pół minuty przed zakończeniem spotkania Maria Kosman strzeliła gola na 1:0. Wynik ten nie uległ już zmianie. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły awansowała do finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej z drugiego miejsca.

Wyniki poszczególnych meczów:
SP 3 - SP 78 5:2
SP3 - SP SAL 0:1
SP3 - SP 20 1:0

MIEJSCA:
1 MIEJSCE SP 20
2 MIEJSCE SP 3
3 MIEJSCE SP SAL
4 MIEJSCE SP 78

GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT ZA WALKĘ DO SAMEGO KOŃCA.

Zdjęcia:

Luty 2014

26 lutego reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w turnieju siatkówki. Turniej w kategorii dziewcząt był silnie obsadzony, uczestniczyły w nim szkoły, które specjalizują się w siatkówce co było widać po pierwszych sekundach meczu.
Dziewczęta w składzie:
Monika Koziej, Sandra Lehmann, Aleksandra Dębska, Natasza Michalska, Julia Kręgielska, Adriana Sawińska, Michalina Skutecka, Maria Kosman, Marta Zwierz zajęły ostatnie 10 miejsce.
W kategorii chłopców uczestniczyło 6 szkół. Chłopcy w składzie:
Hubert Remisz, Norbert Kaczmarek, Dominik Romel, Daniel Zaradniak, Maciej Nojman zajęli ostatecznie 5 lokatę podejmując wyrównaną walkę z siatkarzami z innych szkół przegrywając czasami tylko 2 punktami. Dopiero w ostatnim wygranym meczu z SP 64 chłopcom zaczęły wychodzić akcje które sobie zaplanowali.

Zdjęcia:

Luty 2014

21 lutego reprezentacja naszej szkoły rozegrała półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. W rozgrywkach wzięły udział, oprócz naszej szkoły, SP 60, SP 78, SP 56. Zawody odbyły się w SP 78 na ulicy Żonkilowej. W pierwszy meczu przypadła nam konfrontacja z gospodarzami turnieju SP 78. Po wyrównanym meczu zwyciężyliśmy 5:3. Przy wyniku 4:3 dla SP 3 rywal wziął się do zdecydowanego odrabiania strat, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Jednak po znakomitej akcji naszego zespołu, Łukasz Maćkowiak wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył wynik na 5:3. Po tym golu SP 78 zwolniła tempa i tym rezultatem zakończył się wynik tego spotkania. Następny mecz czekał nas z rewelacyjnym zespołem z SP 56. Niestety rywal był poza zasięgiem naszego zespołu jak i innych grających tego dnia. Przegraliśmy 12:1. Ostatni bardzo ważny mecz czekał nas z SP 60. Z układu w tabeli, aby awansować do finałów wystarczył nam remis. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i wygrali 4:0.

Reprezentacja szkoły w składzie:
DANIEL ZARADNIAK, ŁUKASZ MAĆKOWIAK, DOMINIK ROMEL, MACIEJ NOJMAN, MICHAŁ DŹWIGAŁA, NORBERT KACZMAREK, CEZARY SKORASZEWSKI
WYWALCZYŁA AWANS DO FINAŁÓW IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Podczas trwania drugiej edycji Trenera Osiedlowego w roku 2013 prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla klas 3 i 4. Chłopcy z klas młodszych mieli treningi raz w tygodniu, natomiast starsi dwa razy w tygodniu po godzinie zegarowej. W okresie od września do grudnia brałem także udział w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. 16 października wzięliśmy udział w Mistrzostwach Miasta Poznania w indywidualnych biegach przełajowych, w których uczennica Maria Kosman zajęła pierwsze miejsce w kat. dziewcząt 2002 i młodsi. 23 października braliśmy także udział Mistrzostwach Miasta Poznania w sztafetowych biegach przełajowych bez większych sukcesów. 21 listopada reprezentacja szkoły chłopców brała udział w I etapie unihokeja w ramach Mistrzostw Miasta Poznania. Tutaj chłopcy odnieśli sukces pokonując SP 50 walkowerem 5:0 i gładko wygrywając z SP 51 6:0. Następnego dnia 22 listopada wzięliśmy udział w analogicznej imprezie tylko dla dziewcząt pokonując gospodarzy turnieju SP 56 3:0 i SP 14 4:0. Teraz czekamy na następny etap. W międzyczasie braliśmy także udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez SP 51. Tutaj chłopcy pokazali, że potrafią walczyć z klasami piłkarskimi Lecha Poznań SP 51 i SP 6 nawiązując równorzędną walkę. Chłopcy wygrali z SP 6 6:0, z SP 51 remisując 1:1 i wygrywając z SP 20 2:1. W turnieju uczestniczyli chłopcy objęci programem Trener Osiedlowy. Na podstawie wyników i obserwacji chłopców podczas zmagań sportowych widać jak duży pozytywny wpływ na rozwój poszczególnych chłopców i grupy mają zorganizowane zajęcia prowadzone przeze mnie z projektu Trener Osiedlowy. Na początku września wzięliśmy także udział w biegu ulicznym Wilcza Mila gdzie reprezentant naszej szkoły Łukasz Maćkowiak na odcinku 1609 m. zdobył drugie miejsce. 27 września braliśmy także udział w XV Ogólnopolskim Biegu Chrobrego gdzie uczennica naszej szkoły Maria Kosman zajęła pierwsze miejsce w kat. dziewcząt 2002 i młodsi. Pod względem sportowym uważam ten czas (wrzesień-październik) za udany i daje patrzeć optymistycznie w przyszłość nadchodzącego roku kalendarzowego.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2013

W dniu 13 grudnia podczas ostatnich zajęć w ramach programu Trener Osiedlowy odbył się w naszej szkole gwiazdkowy turniej halowej piłki nożnej chłopców klas 3-4. W turnieju tym brały udział reprezentacje klas 3A, 3B, 4A, 4B, 4C. Chłopcy grali systemem każdy z każdym. Po zaciętych meczach szczęśliwy dzień 13 w piątek przypadł reprezentacji klasy 4C, która zdobyła komplet punktów - 12. Drugie miejsce zdobyła klasa 3B z 9 punktami, przegrywając tylko z klasą 4C. 3 miejsce zdobyła klasa 4B z 6 punktami. 4 miejsce zdobyła klasa 3A zdobywając 3 punkty. 5 miejsce z zerowym dorobkiem punktowym zajęła klasa 4A. Bez względu na wyniki liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i zdobywanie doświadczenia w rywalizacji sportowej zgodnie z duchem fair-play. Wszystkim gratuluję udziału w turnieju i życzę sukcesów sportowych.

Zdjęcia:

Listopad 2013

21 listopada chłopcy wzięli udział po raz pierwszy w rozgrywkach w unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja w składzie:
Michał Dźwigała
Maciej Nojman
Dominik Romel
Cezary Skoraszewski
Łukasz Maćkowiak
Jakub Wieczorek
Daniel Zaradniak
Norbert Kaczmarek

odniosła dwa zwycięstwa pokonując SP 51 6:0 oraz SP 50 walkowerem 5:0. Tym samym chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie i przeszli do następnego etapu rozgrywek. Po meczu z SP 51 reprezentacja naszej szkoły zagrała mecz towarzyski z gospodarzami zawodów SP 78. Chłopcy również wygrali; mecz zakończył się wynikiem 4:1. Następnego dnia 22 listopada przyszło nam grać w SP 56 w I etapie rozgrywek dziewcząt.
Reprezentacja SP 3 w składzie:
Maria Kosman
Monika Koziej
Sandra Lehmann
Natasza Michalska
Marta Zwierz
Julia Kręgielska
Magdalena Przybylska
Urszula Rudnicka
Michalina Skutecka
Wiktoria Grygier
Aleksandra Dębska

zmierzyła się z gospodarzami rozgrywek SP56 wygrywając 3:0 i z SP 14 wygrywając 4:0. Dziewczynki podobnie jak chłopcy wygrali swoją grupę i przeszli do następnego etapu.

Dzięki treningom piłkarskim prowadzonym przeze mnie sprawdziła się taktyka gry, którą przy pewnych umiejętnościach technicznych dzieci mogłem przełożyć na unihokej. Ale nie było by takiej możliwości gdyby nie udział w programie Trener Osiedlowy. Uczestnictwo w tym programie to szansa dla dzieci na ogólny i specjalny rozwój w danej dyscyplinie, ale może być świetną bazą do innych dyscyplin (w moim przypadku gier zespołowych) o czym przekonałem się podczas zawodów z unihokeja.

Zdjęcia:

Październik 2013

25 października rozegraliśmy turniej kontrolny z SP 51 i SP 6 (klasami patronackimi KKS Lech Poznań) oraz SP 20. Reprezentacja została podzielona na 2 zespoły, które zagrały w dwóch grupach:
Zespół pierwszy w składzie:
Dawid Czajka
Michał Frąckiewicz
Samuel Dobrowolski
Jakub Pomieciński
Jakub Rydlewski (bramkarz)
Jakub Juchacz
Kacper Kiełmiński

rozegrał 3 mecze wygrywając z SP 20 2:1, SP 6 4:0 i remisując 1:1 z SP 51. Zespół nasz zajął 2 miejsce przegrywając różnicą zdobytych (dwóch) bramek z SP 51.

Zespół drugi w składzie:
Jakub Wiczyński
Krzysztof Kurasz
Łukasz Parcheta
Olaf Cichecki
Jakub Pawlak
Marc Harman
Jakub Rydlewski (bramkarz)

rozegrał w swojej grupie też 3 mecze, remisując bezbramkowo z SP 20 i z SP 51 oraz wygrywając z SP 6 1:0. Ostatecznie chłopcy zajęli ex aequo 1 miejsce z SP 51 i SP 20.

Zdjęcia:

-

Październik 2013

16 października wzięliśmy udział w biegach przełajowych nad poznańską Maltą. Były to jednocześnie Mistrzostwa Miasta Poznania w indywidualnych biegach przełajowych oraz Memoriał Bronisława Szwarca. Dystans, który zawodnicy musieli pokonać to 1000m. Miło mi napisać, że w kategorii dziewcząt rocznik 2002 i młodsi Maria Kosman zdobyła dla naszej szkoły MISTRZOSTWO MIASTA POZNANIA i zajęła 1 miejsce w Memoriale Bronisława Szwarca.
Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowało 16 uczniów:
Franciszek Plewczyński
Maria Kosman
Ada Kieniewicz
Dawid Popielas
Dominika Wojtyczka
Wiktor Bursztyn
Jan Sulimowski
Julia Smurawa
Sandra Lehmann
Michał Błaszczyński
Cezary Skoraszewski
Małgorzata Przybylska
Weronika Gołębowska
Zuzanna Świerczak
Igor Bronowski
Aurelia Komorowska

Gratuluję wszystkim ukończenia biegu mimo niekorzystnych warunków pogodowych i życzę sukcesów sportowych.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W ramach programu Trener Osiedlowy prowadzę zajęcia sportowe z piłki nożnej dla klas trzecich oraz czwartych. Klasy trzecie mają treningi raz w tygodniu, a klasy czwarte dwa razy w tygodniu. Grupa młodsza liczy 14 osób, a grupa chłopców starszych 18 osób. Zgodnie z założonym celem programu chłopcy, którzy mają chęć kontynuowania swojej pasji nie tylko w szkole mają taką możliwość w klubie sportowym Warta Poznań. Poprzez stałą współpracę z trenerami i rodzicami uczniowie „Trójki” mają możliwość treningów w barwach tego klubu. Prowadzone przeze mnie w ramach programu Trener Osiedlowy dzieci otrzymują podstawy umiejętności technicznych gry w piłkę nożną, po czym idąc do klubu łatwiej im „wkomponować” się w zespół i nadrobić ewentualne zaległości. Na treningach skupiamy się głównie nad rozwijaniem techniki gry, szybkości oraz koordynacji ruchowej. We wrześniu reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegu ulicznym „Wilcza Mila” i „biegu Chrobrego” organizowanego przez TKKF Poznań. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięliśmy udział w sztafetowych biegach przełajowych, a w październiku planujemy wziąć udział w indywidualnych biegach przełajowych. Imprezy te przygotowane są przez Młodzieżowy Ośrodek Sportu POSIR. Do listopada weźmiemy także udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców organizowany przez Szkolny Związek Sportowy. Planuję także wziąć udział w turniejach piłki nożnej organizowanych cyklicznie przez szkoły.

Zdjęcia:

Wrzesień 2013

27 września reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Zuzanna Świerczak
Weronika Gołębowska
Mateusz Parcheta
Ada Kieniewicz
Aurelia Komorowska
Maria Kosman
Kajetan Dedła
Marta Zwierz
Łukasz Maćkowiak
wzięła udział w XV Ogólnopolskim Biegu Chrobrego organizowany przez Wielkopolski TKKF. Impreza ta cieszy się dużą popularnością i bierze w niej udział liczna grupa dzieci ze szkół podstawowych miasta Poznania.

W naszej grupie najlepiej wypadła Maria Kosman (2002), która zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt 2001-2002. Tuż za podium ukończył swój bieg najlepszy biegacz w naszej szkole Łukasz Maćkowiak, który był IV. Inni pobiegli również znakomicie zajmując lokaty w pierwszej dziesiątce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia:

Wrzesień 2013

23 września reprezentacja szkoły brała udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na 25 sztafet biorących udział w zawodach ukończyliśmy biegi na 15 pozycji.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3:

  1. Maria Kosman (3 na zmianie)
  2. Łukasza Maćkowiak (2 na zmianie)
  3. Aurelia Komorowska
  4. Daniel zaradniak
  5. Marta Zwierz
  6. Wiktor Bursztyn
  7. Ada Kieniewicz
  8. Franciszek Plewczyński
  9. Julia Smurawa
  10. Norbert Kaczmarek

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT