Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Beata Lewicka-Płaczek

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

Środa 16:00-17:30*
Piątek 14:30-16:00
*zajęcia w G24

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy w miesiącach styczeń-czerwiec 2014r. odbywały się 2 razy w tygodniu, w środy w godzinach 17.00-18.30, w sali gimnastycznej G 24 oraz w piątek, w godzinach: 14.30-15.00 w sali gimnastycznej SP 20. Brały w nich udział dziewczynki klas 4-6. Moim podopiecznym treningi sprawiają wiele radości. Poziom umiejętności technicznych i taktycznych jest coraz większy, cieszy duża motywacja. W sezonie zimowym przygotowywałyśmy się do startu w Finale Wielkopolskiej Lidze Unihokeja. Od lutego kontynuowałyśmy szkolenie specjalistyczne, taktykę gry w ataku i obronie, skoncentrowałyśmy się też na szkoleniu bramkarza. Systematyczna praca przyniosła efekty! W Finale Wielkopolskiej Ligii Unihokeja zajęłyśmy wysokie II miejsce tuż za dziewczętami z Konina, wyprzedzając Niechanowo i Rakoniewice. W kwietniu odbył się finał IMS w Unihokeju dziewcząt. Moje podopieczne odniosły dwa zwycięstwa, w ostatnim meczu uległy jedna bramką SP 3 zajmując ostatecznie II miejsce, zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Poznania.

Dziewczęta zagrały w następującym składzie: Joanna Klessa, Martyna Śliwińska (K), Natalia Stemporowska, Alicja Kościelska, Gabriela Perz, Paulina Laurentowska, Martyna Stróżyńska, Marta Kalinowska, Gabriela Kośmider, Aleksandra Reszela, Ewa Wiśniewska, Anna Wiśniewska, Wiktoria Roszyk, Małek Klaudia

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy w miesiącach wrzesień-grudzień 2013r. odbywały się 2 razy w tygodniu, w środy w godzinach 17.00-18.30, w sali gimnastycznej G 24 oraz w piątek, w godzinach: 14.30-15.00 w sali gimnastycznej SP 20. Brały w nich udział dziewczynki klas 4-6. Dziewczęta lubią grać w unihokeja i treningi sprawiają im wiele radości. Poziom umiejętności technicznych i taktycznych przeciętny, ale duża motywacja.

W sezonie jesiennym przygotowywałyśmy się do startu w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja. Od października rozpoczęłyśmy szkolenie specjalistyczne, taktykę gry w ataku i obronie, skoncentrowałyśmy się też na szkoleniu bramkarza. W ramach Programu „Trener Osiedlowy” w dniu 13 listopada br. zorganizowałam sparing z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 85, ubiegłorocznymi mistrzyniami Poznania, w spotkaniu tym odniosłyśmy wysokie zwycięstwo. Systematyczna praca przyniosła efekty! Dnia 23 listopada 2013r. w hali widowiskowo – sportowej w Rakoniewicach (powiat wolsztyński) odbyła się I runda eliminacyjna młodziczek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja. Moje podopieczne nie doznały żadnej porażki, dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa i jeden remis, zajęły drugie miejsce, przegrywając z Koniniankami tylko gorszym bilansem bramkowym.

Tabele po pierwszym turnieju:

  • UKS Dziewiątka Konin
  • SP nr 20 Poznań
  • UKS Błyskawica Niechanowo
  • Żuki Rakoniewice

Dziewczęta zagrały w następującym składzie: Joanna Klessa, Martyna Śliwińska (K), Natalia Stemporowska, Alicja Kościelska, Gabriela Perz, Paulina Laurentowska, Martyna Stróżyńska, Gabriela Kośmider.

Wierzę, że udział w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja przyczyni się do lepszych wyników w IMS, których I etap rozegramy 19 grudnia.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Unihokej jest grą niezwykle dynamiczną, pod względem rozwoju cech motorycznych zaliczyć go można do dyscyplin o charakterze szybkościowo – wytrzymałościowym. Na treningach obok nauki indywidualnych elementów technicznych, rozwijamy przede wszystkim umiejętności działań zespołowych, współpracę poszczególnych jednostek, formacji i całego zespołu. Uczniowie uczą się zdyscyplinowania na boisku, opanowania przeżyć i stanów emocjonalnych, rozwijają inwencję oraz możliwość improwizacji. Uczą się również szlachetnej i nieustępliwej walki, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności. Myślę, że trening jest dla nich dobrą zabawą i niezapomnianym przeżyciem.

Dziewczęta rocznik 2002-2000 (klasy 4-6)

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu: środa 16.00-17.30, piątek 14.30-16.00. Dziewczęta, to grupa licząca 16 osób, trenująca w większości od września, 4 uczennice reprezentowały szkołę w IMS w ubiegłym roku szkolnym. Dziewczęta lubią grać w unihokeja i treningi sprawiają im wiele radości. Poziom umiejętności technicznych i taktycznych przeciętny, ale duża motywacja. Zgłosiłam drużynę do Wielkopolskiej Ligi Unihokeja. Pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się 23 listopada w Rakoniewicach, drugi 14 grudnia w Niechanowie 4 najlepsze drużyny będą walczyły w finale. Oczywiście wystartujemy również w IMS w unihokeju.

Zdjęcia:

<< POWRÓT