Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Mariola Włodarczak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

Wtorek 16:15-17:45
Czwartek 16:15-17:45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Zajęcia treningowe w ramach projektu „Trener Osiedlowy” odbywały się w II półroczu w dwóch grupach wiekowych: osobno dla chłopców klas VI i V oraz uczniów klas IV.

Chłopcy klas VI i V startowali w rozgrywkach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W roku bieżącym nie udało nam się powtórzyć sukcesu z lat poprzednich. Z różnych przyczyn nie awansowaliśmy do kolejnych rund rozgrywek i udział nasz zakończyliśmy na I rundzie. To niestety osłabiło motywację niektórych chłopców do dalszych treningów i pojedyncze osoby zrezygnowały z udziału w treningach. Pozostali chłopcy chętnie pracowali na zajęciach i rozwijali swoje umiejętności dobrze się bawiąc. Uczniowie klas IV startowali w MKS HANDBALL LIDZE. To bardzo ambitna i pracowita grupa chłopców. Potrafią wspaniałe pracować i bawić się. Przed nami jeszcze ostatni turniej, który rozegrany będzie około połowy czerwca.

W bieżącym półroczu uczestniczyliśmy dwukrotnie w meczu seniorów MKS Poznań. Braliśmy udział w prezentacji zespołów oraz kibicowaliśmy naszej drużynie w starciu z SMS Gdańsk i AZS Warszawą.

Reprezentacja chłopców klas VI została zaproszona na turniej w SP 7 „Szczypiorniak Na Orlikach”, w którym zajęliśmy II miejsce.

Zajęcia treningowe odbywały się systematycznie. Większość chłopców zdobyła nowe umiejętności, które wykorzystywali podczas rozgrywanych spotkań. Część z zawodników zaczęła uczęszczać równolegle na treningi do MKS-u. Kilku z nich zapisało się do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej w Gimnazjum nr 54 (zaliczywszy uprzednio test sprawnościowy).

Uczestniczyliśmy w festynie z okazji Dnia Dziecka na stadionie MOS. Dzieci bardzo dobrze ocenili tę imprezę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

W bieżącym roku rozpoczęliśmy zajęcia w dwóch grupach wiekowych: grupę pierwszą stanowią chłopcy klas 4, jej liczebność wynosi 16 chłopców. Do grupy drugiej zapisało się 18 chłopców klas 5 i 6.

Starsi uczniowie z dużą determinacją rozpoczęli przygotowania do rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zachęceni zeszłorocznymi dobrymi wynikami w MKS HANDBALL LIDZE sumiennie i rzetelnie podchodzili do pracy treningowej. Niestety splot nieoczekiwanych okoliczności sprawił, że po spotkaniach w I rundzie nie awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek. Niektórzy chłopcy stracili na pewien czas motywację do dalszych spotkań. Po pewnym czasie wszystko wróciło do normy i w dalszym ciągu trenujemy podnosząc swoje umiejętności i doskonaląc się.

Grupa młodszych chłopców dopiero rozpoczęła starty w MKS HANDBALL LIDZE. Zapału i pracowitości im nie brakuje, ale przed nimi jeszcze bardzo dużo pracy. Spotkania z nimi to duża przyjemność. Niektórzy z nich przychodzą na treningi starszych kolegów, by przy nich doskonalić swoje umiejętności. Wszyscy, którzy wytrwali bardzo chętnie chcą uczestniczyć w naszych zajęciach w drugim półroczu.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Sportowy rok szkolny rozpoczęliśmy już na początku września. Zajęcia treningowe w ramach projektu „Trener Osiedlowy” prowadzone są w dwóch grupach wiekowych.

Grupa starszych chłopców (klasy 5 i 6) liczy 16 uczniów. Kilku naszych zawodników uczestniczyło w letnim obozie sportowym w Karnicach. Obecnie trenujemy bardzo poważnie. Uczymy się nowych umiejętności i doskonalimy znane już elementy techniczne i taktyczne. Staramy się nauczyć lepszej współpracy i dbać o dobrą atmosferę w drużynie. Czekamy na pierwszy start w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pozwoli on skonfrontować nasze umiejętności z chłopcami z innych szkół.

Uczniowie klas 4 stanowią drugą grupę treningową, liczącą również 16 zawodników. Część z nich startowała już w ubiegłym roku w turniejach mini piłki ręcznej w MKS Handball Lidze Szkrabów. Wielu chłopców jednak rozpoczyna dopiero swoją przygodę z piłka ręczną. W listopadzie czeka nas I turniej. Do tego czasu zamierzamy pracować nad naszą formą.

Współpracujemy z MKS Poznań. Byliśmy na pierwszym I ligowym meczu; wzięliśmy udział w prezentacji zespołów i kibicowaliśmy „naszej” drużynie. Z klasami 4 startować będziemy w całorocznych rozgrywkach MKS Handball Lidze.

Zdjęcia:

<< POWRÓT