Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Lucyna Urbańczyk

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 90
ul. Józefa Chociszewskiego 56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Wtorek 17:10-18:40
Środa 17:10-18:40

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Treningi siatkówki przeznaczone były dla dziewcząt z klas IV–VI i odbywały się w godzinach popołudniowych od 17.10 do 18.40 we wtorki i środy. W ramach prowadzonych zajęć dziewczynki rozwijały swoje umiejętności techniczne i uczyły się współpracy w grupie. Młodsza i starsza grupa wiekowa liczyła 33 zawodniczki. Większość z trenujących to uczennice, które już trzeci rok aktywnie uczestniczą w treningach siatkówki, a niektóre z nich równocześnie są zawodniczkami klubu „Energetyk”, z którym ściśle współpracuję. W styczniu byliśmy gospodarzami turnieju w piłce siatkowej „dwójek” dla 3 szkół, rozgrywanego w ramach rywalizacji mającej na celu przygotowanie dzieci do finałowego turnieju pod koniec roku szkolnego. W maju dzieci wzięły udział w Turnieju ENEA CUP w poznańskiej Arenie, gdzie spotkały się z zawodniczkami nie tylko z innych szkół z Poznania, lecz również z Gorzowa, Szczecina, Świebodzina i innych miast. Po zaciętej walce jeden z zespołów dotarł do ścisłego finału. W każdym kolejnym roku zainteresowanie udziałem w zajęciach z siatkówki rośnie, dzieci chętnie biorą udział w turniejach i spotkaniach z znanymi zawodniczkami - reprezentantami Polski np. z Katarzyną Skowrońską. Dzięki ścisłej współpracy z klubem w tym roku szkolnym 4 uczennice z SP 90 są równocześnie zawodniczkami klubu „Energetyk”.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. dla każdej grupy wiekowej. Dziewczynki z klasy IV uczestniczą w treningach we wtorki od godz. 17.10 do 18.40, natomiast grupa starsza dziewcząt - klasy V i VI w środy od godz. 17.10 - 18.40. Młodsza grupa wiekowa uczy się podstawowych elementów technicznych takich jak odbicie sposobem górnym i dolnym oraz umiejętności współdziałania w zespole dwójkowym. W listopadzie i grudniu uczestniczyliśmy w rozgrywkach - w Turnieju „ dwójek”. Pierwszy turniej odbył się w SP 4, kolejny w SP 54. W styczniu nasza szkoła będzie gospodarzem już III Turnieju „dwójek”. Dzieci są podzielone na 3 grupy i grają na odpowiednio umniejszonych polach stosując tylko odbicie górne lub dolne. Dzieci chętnie biorą udział zarówno w turniejach jak i w treningach. Obecnie młodsza grupa wiekowa liczy 14 dziewczynek. Reprezentacja SP 90 rekrutująca się głównie ze starszych dziewcząt - klasa V , rywalizowała w listopadzie w ramach Mistrzostw Poznania w turnieju w Krzesinach. Niestety nie udało nam się awansować do kolejnego etapu rozgrywek. Myślę jednak, że liczne i młode zaplecze pozwoli mi zbudować dobry zespół na kolejny sezon. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem - bierze w nich udział 21 dziewczynek.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Od czterech lat dziewczynki z klas IV–VI biorą aktywny udział w zajęciach z siatkówki. W tym roku szkolnym treningi odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 17.10 do 18.40. Młodsza grupa wiekowa – klasy IV – liczy 14 dziewczynek, starsza – klasy V i VI – 19 dziewczynek. Dziewczynki młodsze poznają podstawowe elementy techniczne, które stosują w uproszczonych formach gry - „singli” i „dwójek”. Starsze, przygotowują się do rozgrywek międzyszkolnych w grupach 4–osobowych stosując już bardziej skomplikowane rozwiązania taktyczne. W październiku niewielka grupa dziewcząt kibicowała polskim siatkarzom w rozgrywkach w ramach ENEA CUP, które miały miejsce w poznańskiej Arenie. Obecnie budujemy reprezentację do pierwszej fazy rozgrywek, które rozpoczynają coroczną rywalizację w ramach Mistrzostw Poznania.

Zdjęcia:

<< POWRÓT