Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Katarzyna Dulska

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 36
ul. Słowackiego 54/56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek 15:00-16:30
Piątek 14:15-15:45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2014

Zajęcia z piłki siatkowej w naszej szkole służą jak najlepszemu przygotowaniu do rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz do turniejów siatkarskich w ramach Energetycznej Akademii Siatkówki. Reprezentacja dziewcząt zakwalifikowała się do półfinałów zajmując ostatecznie V–VI miejsce. Uczniowie klas III i IV uczestniczyli w turnieju Enea mini Cup 2014, który odbył się 27-28 maja w poznańskiej Arenie. Trzy dziewczynki są zawodniczkami klubu sportowego "Energetyk". Uczennica klasy czwartej Adrianna Dopierała, reprezentując barwy klubu, startowała w finale wojewódzkim Kindersport. Największą atrakcją dla dzieci uczestniczących w programie Trener osiedlowy jest festyn rekreacyjno-sportowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Taka forma podsumowania całorocznej pracy jest dla nich wielką nagrodą za swoje zaangażowanie i wysiłek wkładany podczas całego roku szkolnego.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Sport to właściwie w wielu przypadkach hobby. Wszyscy uwielbiamy oglądać rozgrywki niektórych drużyn, uwielbiamy też sprawiać sobie przyjemność kibicowaniem. Dlatego też, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 co roku dopingują biegaczy na trasie maratonu. Tak samo było i tym razem. W dniu 13 października 2013 roku ekipa naszej szkoły kibicowała maratończykom w ich trudnych zmaganiach. Staraliśmy się wspierać biegaczy oraz dodawać im skrzydeł na trasie. Trzy dni później 16 października w Poznaniu zobaczyliśmy w akcji czołowych polskich siatkarzy. O Puchar Polski zagrali Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dzięki Enei i współpracy z klubem sportowym Energetyk, dzieci trenujące siatkówkę mogły zasiąść na trybunach hali sportowej Arena. Duża grupa młodych sportowców z Energetycznej Akademii Siatkówki znakomicie dopingowała oraz bawiła się na wspaniałym siatkarskim widowisku. Dla wszystkich naszych małych kibiców było to wielkie przeżycie, które być może zaważy na ich sportowej karierze. Rozemocjonowane dzieci z uśmiechami żegnały Arenę i siatkarzy mimo bardzo późnej pory. Z pewnością jeszcze długo wspominać będą tak wspaniałą imprezę. Ostatnie tygodnie minęły naszym uczniom na zmaganiach siatkarskich. 29 listopada reprezentacja dziewcząt z klas VI po zaciętych meczach w II etapie Mistrzostw Miasta Poznania w piłce siatkowej, zakwalifikowała się do półfinałów. Po cichu liczymy na finał. Klasy III trenujące w Energetycznej Akademii Siatkówki, 3 grudnia wzięły udział w Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Arenie. Zabawa była wspaniała. Dopisywał duch sportowej rywalizacji nie tylko dzieciom ale także rodzicom, którzy z entuzjazmem dopingowali swoje pociechy. Wszyscy mali zawodnicy zostali zwycięzcami, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymały pamiątkowy medal, dyplom i jak przystało na mikołajki - słodki upominek. Tydzień później starsi o rok adepci siatkówki, uczestniczyli w Lidze Energetycznej. Zespoły dwójkowe rywalizowały z takimi szkołami jak SP 29 i SP 88. Po zaciętej rywalizacji dwójki dziewczynek zajęły II i VI miejsce, natomiast w dwójkach chłopców kolejno III, IV i V miejsce. Kolejne zmagania klas IV odbędą się już w styczniu i mamy nadzieję na rewanż.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w ramach programu „Trener osiedlowy” w Szkole Podstawowej nr 36 odbywają się w poniedziałki i piątki. W sekcji trenuje 12 dziewczynek z klas V i VI. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła nasza od roku współpracuje z klubem sportowym Energetyk Poznań. Dzięki partnerstwu, dzieci z klas III i IV mają możliwość już od najmłodszych lat uczestniczyć w zajęciach z piłki siatkowej. Cieszy się to ogromną popularnością, co przekłada się na ilość dzieci na zajęciach. W klasach III uczestniczy 16 dzieci , natomiast w klasach IV – 20 dzieci, zarówno dziewczynek jak i chłopców. Jako Energetyczna Akademia Siatkówki klasy trzecie wezmą udział w Turnieju Mikołajkowym, natomiast klasy IV co miesiąc rozgrywać będą turnieje dwójek.

Zdjęcia:

<< POWRÓT