Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Bartosz Kukurowski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 82
ul. Krakowska 10

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Wtorek 14:35-16:05
Czwartek 14:30-16:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Rozpoczęliśmy nowy etap treningów piłki siatkowej. Pierwszy okres obfitował jednak w elementy sportowej rywalizacji, bowiem przez miesiąc odbywały się Mistrzostwa SP 82 roczników 2000-2001 i osobno 2002-2003 w rzucankę siatkarską. Oczywiście współpraca z powstałym w naszej szkole UKS "Przemysł" układa się znakomicie, o czym świadczy wysoka frekwencja na treningach i ilość zapisanych 2. i 3. osobowych zespołów. Udział wzięło ponad 20 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się w grudniu i trwały przez cały styczeń do ferii zimowych. Szkolne zawody stanowiły również eliminację do naszej drużyny dziewcząt w ramach IMS - do półfinałów w SP 15 i jak się okazało WIELKIEGO FINAŁU na obiektach Posnanii. Dziewczyny awansowały do najlepszej czwórki co jest największym naszym sukcesem w grach zespołowych. Powyższe wyniki są odzwierciedleniem zaangażowania uczniów podczas treningów, gdzie szala przechyliła się na korzyść dziewczyn, które chętniej uczestniczyły w zajęciach. Grupy dziewcząt i chłopców doskonaliły rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Na pewno na tym etapie najważniejszy jest element wychowawczy zajęć sportowych. Na nich uczymy się kulturalnie dopingować, radzić sobie z presją podczas meczów międzyszkolnych, grać fair play, szanować przeciwnika i decyzje sędziów a na pewno czerpać radość z własnych postępów i małych sukcesów. Liczymy jeszcze, że wystąpimy w imprezie siatkarskiej wieńczącej sezon SP w Krzesinach.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Rozpoczęliśmy nowy sezon treningów piłki siatkowej. Po ubiegłorocznych IMS pragnęliśmy równie godnie się zaprezentować w tegorocznych turniejach zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Duża mobilizacja podczas zajęć już teraz przyniosła nam duży sukces. Chłopcy odpadli znowu w 2. etapie, a dziewczyny zakwalifikowały się do półfinałów - co jest powtórzeniem ubiegłorocznych wyników. Powyższe wyniki są odzwierciedleniem zaangażowania uczniów podczas treningów, gdzie szala przechyliła się na korzyść dziewczyn, które chętniej uczestniczyły w zajęciach. Oczywiście zawody międzyszkolne były potrzebnym uzupełnieniem siatkarskiego treningu. Grupy dziewcząt i chłopców doskonaliły rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Na pewno na tym etapie najważniejszy jest element wychowawczy zajęć sportowych. Na nich uczymy się kulturalnie dopingować, radzić sobie z presją, grac fair play, szanować przeciwnika i decyzje sędziów a na pewno czerpać radość z własnych postępów i małych sukcesów. Jednym z elementów promocji dyscypliny w środowisku był mecz "Familijna Siatkówka", w którym wystąpili rodzice, wujkowie i ciocie, którzy stanowili drużynę wraz ze swoimi dziećmi. Z drugiej strony siatki wystąpili zawodnicy sekcji siatkarskiej z klas 4., 5., i 6.. Mecz uświetnił 50-lecie istnienia naszej szkoły i okazał się dużym sukcesem organizacyjno-sportowym. Oczywiście współpraca z powstałym w naszej szkole UKS "Przemysł" układa się znakomicie, o czym świadczy wysoka frekwencja na treningach i ilość zapisanych zespołów na rozpoczynające się właśnie w SP 82 Siatkarskie Mistrzostwa 2. i 3. osobowych zespołów. Zapisało się na razie ponad 20 drużyn. Rozgrywki rozpoczną się w grudniu i będą trwały przez cały styczeń do ferii zimowych.

Zdjęcia:

Wrzesień-Październik 2013

Rozpoczęliśmy nowy sezon treningów piłki siatkowej. Duża frekwencja podczas zajęć już teraz bardzo cieszy, bowiem do zajęć dołączyły roczniki 2003 i 2004. Grupy dziewcząt i chłopców doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Młodsi z łapanki siatkarskiej powoli będą zagłębiać się w tajniki "prawdziwej" minisiatkówki. Razem trenuje ponad 20 młodych adeptów. Zajęcia odbywają się we wtorki i w czwartki od 14.35 do 16.05 i dodatkowo dla młodszych w środy.

Zdjęcia:

<< POWRÓT