Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Marcin Materka

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Środa 17:00-18:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań biorący udział w programie Trener Osiedlowy na zajęciach z piłki siatkowej poza podnoszeniem umiejętności siatkarskich mieli okazje rywalizować w wielu turniejach z rówieśnikami z Poznania i Wielkopolski. Były to następujące turnieje:
- Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców zorganizowanym w ZSO nr2 Poznań,
- VII Otwarte Mistrzostwa Poznania w mini-siatkówce zorganizowane w Mosinie,
- Półfinał mini-siatkówki zorganizowany w Kwilczu.

Chłopcy z SP 56 wzięli udział w dwóch turniejach mini-siatkówki organizowanych w ramach projektu Energetyczna siatkówka, które odbyły się w SP 6 Poznań oraz w hali Arena. We wszystkich turniejach siatkarze z Krzesin startowali w kategorii dwójek były to ich pierwsze turnieje gdzie zdobyli doświadczenie nie tylko w samej grze na boisku ale także nauczyli się zasad fair play oraz kibicowania.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Podczas II edycji „Trenera Osiedlowego” 20013 chłopcy z Szkoły Podstawowej 56 Poznań brali udział w zajęciach piłki siatkowej w środy od 17:00-18:30. Byli to głównie chłopcy z rocznika 2003 i 2004. Podczas zajęć młodzi siatkarze z Krzesin zapoznawali się z podstawami techniki w mini–siatkówce i taktyki gry jeden na jeden oraz dwa na dwa. Nabyte umiejętności mieli szanse konfrontować nie tylko podczas gier na zajęciach, ale także w turnieju siatkarskich dwójek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 84 Poznań oraz w turnieju mikołajkowym, który odbył się 06.12.2013 w hali ZSO nr 2 Poznań. W turnieju mikołajkowym wzięło udział ponad 50 zawodników i zawodniczek z klas trzecich i czwartych, najlepsi dostali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze. W najbliższych miesiącach planowany jest udział siatkarzy z SP 56 Poznań w rozgrywkach dwójek organizowanych przez WZPS.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W okresie wrzesień–grudzień 2013 w hali ZSO Nr 2 Poznań odbywają się zajęcia z piłki siatkowej dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 56 Poznań w ramach II edycji Trener Osiedlowy 2013. Dzieci biorące udział w zajęciach to głównie uczniowie klas czwartych poza podnoszeniem sprawności ogólnej zapoznają się z podstawami techniki oraz przepisów gry w mini-siatkówkę. Chłopcy, którzy regularnie biorą udział w zajęciach będą reprezentować szkołę w następujących turniejach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Otwarte Mistrzostwa Poznania, Turniej mikołajkowy.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT