Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Beata Kostańska

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 4

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Poniedziałek 15:20-16:50

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Po dość wytężonej pracy dobrnęliśmy do końca kolejnej edycji „Trener Osiedlowy”, która miała ogromne zainteresowanie wśród młodzieży szkolnej. Główne cele jakie wcześniej założyłam zostały zrealizowane, a mianowicie: propagowanie aktywności fizycznej w naszej szkole, przygotowanie dziewcząt do Igrzysk Młodzieży Szkolnej, nauka nowych elementów oraz doskonalenie ich. Natomiast młodszej grupie wiekowej z klas III udało się zaszczepić zamiłowanie do Piłki Siatkowej co z resztą może potwierdzić wysoka frekwencja uczniów oraz ich radość z aktywnego spędzania czasu wolnego. Drużyna dziewcząt klas IV-VI wystartowała w turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej podczas, których niestety w osłabionym składzie przeszły tylko do III rundy, jednak uważam, że jest to sukces, gdyż wystąpiły tylko dziewczęta z grupy rezerwowej co było spowodowane niedyspozycją uczennic ze składu głównego. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję by móc w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności wykorzystując je podczas turniejów.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Po wytężonej pracy dobrnęliśmy do końca II edycji w ramach programu „Trener Osiedlowy”. Z powodu dużego zainteresowania zostały utworzone 2 grupy: klasy III oraz IV-VI. W grupie młodszej szczególną uwagę zwrócono na zapoznanie się z nową dyscypliną poprzez gry i zabawy siatkarskie oraz nauczanie podstawowych elementów natomiast uczniowie klas starszych pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności wykorzystując je w grze. Wcześniej założony cel zajęć został zrealizowany co można potwierdzić sukcesami uczniów biorących udział w turniejach siatkarskich. Jednym z nich było uplasowanie się na III miejscu zarówno chłopców z klas IV jak i V podczas Turnieju Gwiazdkowego w Hali UAM, a także udział dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W związku z dużym zainteresowaniem piłką siatkową wśród młodzieży szkolnej zostały utworzone 2 grupy: dla klas III oraz IV-VI. Głównym celem w grupie młodszej jest zapoznanie z nowa dyscypliną i nauka podstawowych elementów poprzez gry i zabawy. W klasach IV-VI szczególną uwagę zwraca się na przygotowanie do rozgrywek, naukę i doskonalenie techniki gry oraz zachęcenie do udziału w aktywności fizycznej.

Zdjęcia:

<< POWRÓT