Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Jakub Czwakiel

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 79
ul. Jesionowa 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

Wtorek 15:00-16:30
Środa 16:00-17:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2014

Zajęcia z koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu odbywały się dwa razy w tygodniu (wtorki i środy). W treningach uczestniczyła grupa około 14-16. Zrealizowałem 50 godzin zajęć, na których dzieci podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka. Dzieci brały również udział w kilku turniejach i meczach sparingowych z innymi szkołami.

W tym półroczu rozegraliśmy półfinał i finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej mistrzostw miasta Poznania; w obydwu turniejach zajęliśmy I miejsce zdobywając tytuł najlepszej drużyny w Poznaniu. W finale wojewódzkim zdobyliśmy wicemistrzostwo województwa Wielkopolskiego. Ponadto braliśmy udział w turnieju „I krok mini-koszykówki” organizowanym przez MKK PYRA (II miejsce) oraz w najważniejszym turnieju tego półrocza, czyli w 36 turnieju mini-kosza „Dzień Dziecka” 2014. W turnieju brało udział 16 drużyn z całej Polski, drużyna Pyry w której skład wchodzili uczniowie naszej szkoły zajęła bardzo dobre 3 miejsce. 26 marca uczestniczyliśmy również, tworząc jedna drużynę razem z SP 7, w turnieju koszykówki w Szkole Podstawowej nr 56 w Krzesinach (II miejsce). Braliśmy udział także w meczach sparingowych ze szkołami SP 65 oraz SP 7. 24 kwietnia w SP 7 odbył się wspólny trening, a 8 maja Turniej sparingowy. Nasi uczniowie wchodzący w skład drużyny MKK Pyra, która brała udział w rozgrywkach Wielkopolskiej ligi młodzików młodszych zajęła 3 miejsce.

Wszystkie imprezy w jakich braliśmy udział bardzo podobały się dzieciom i chętnie nich uczestniczyli. Poznały one smak zwycięstwa, ale także smak porażki. Dzieci zauważyły też że podniosły swoje własne umiejętności i sprawność motoryczną.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Zajęcia z koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu odbywały się dwa razy w tygodniu (wtorki i środy). W treningach uczestniczyła grupa około 14-16. Na zajęciach rozwijaliśmy swoją ogólną sprawność fizyczną oraz uczyliśmy się podstawowych umiejętności koszykarskich. Po przez gry i zabawy, dzieci nabierały więcej chęci do uczestnictwa w zajęciach oraz do podnoszenia swoich umiejętności. Ważnym zadaniem było też zaszczepienie wśród dzieci chęci do uprawiania sportu, a w szczególności koszykówki.

W tym półroczu rozegraliśmy dwa etapy Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w obydwóch etapach zajęliśmy I miejsce. Ponadto braliśmy udział w turnieju „I krok mini-koszykówki” organizowanym przez SZS i SP18 (IV miejsce). W naszej szkole zorganizowaliśmy również turniej koszykówki pod hasłem „sport to zdrowie”. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn składających się z uczniów naszej szkoły. Uczestniczyliśmy również, tworząc jedna drużynę razem z SP 7, w turnieju koszykówki w Szkole Podstawowej nr 56 w Krzesinach (II miejsce). Braliśmy udział także w 20 Gwiazdkowym turnieju mini kosza organizowanym przez MKK Pyra. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, zajęliśmy 5 miejsce rozgrywając spotkania z drużynami z Ostrowa, Wielichowa, Łodzi i Opalenicy. Nasi uczniowie wchodzą w skład drużyny MKK Pyra, która bierze udział w rozgrywkach Wielkopolskiej ligi młodzików młodszych. Naszym celem w przyszłym roku jest jak najlepsze przygotowanie się do turnieju z okazji dnia dziecka organizowanego przez MKK Pyra.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Na zajęcia, w ramach projektu "Trener Osiedlowy", uczęszcza od 12 do 18 dzieci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku 8-9 lat (2-3 klasa podstawówki). Dzieci mają zajęcia dwa razy w tygodniu (wtorek, środa), podczas których uczą się podstaw koszykówki poprzez gry i zabawy. Zamierzamy wziąć udział w pierwszym kroku koszykówki organizowanym przez SZS (jeśli taki się odbędzie) oraz w turnieju mikołajkowym organizowanym przez klub MKK Pyra. Jako szkoła (SP 79) wystartujemy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania w koszykówce. Współpraca z klubem MKK Pyra układa się wzorowo, jesteśmy w stałym kontakcie.

Zdjęcia:

<< POWRÓT