Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Dominik Hajduk

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 29
ul. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

Środa 11:00-12:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Czerwiec 2014

W drugim semestrze trwania trenera osiedlowego w okresie luty–czerwiec kontynuowałem prowadzenie zajęć z klasą 3 szkoły podstawowej liczącą 25 osób. Zajęcia odbywały się we wtorki w godzinach 13.00–13.45 oraz w środy w godzinach 12.00–12.45. Zajęcia objęły 25 osobową grupę młodzieży o zainteresowaniach sportowych, która chciała aktywnie spędzać czas wolny. Zajęcia te odciągnęły młodzież od niewłaściwego spędzania czasu wolnego np. przy komputerze. W czasie tych zajęć młodzież rozwijała swoje zainteresowania sportowe oraz udoskonala umiejętności techniczne z zakresu zespołowych gier sportowych z naciskiem na elementy techniczne z piłki siatkowej. Prowadzony był dziennik zajęć, sprawdzana była lista obecności na zajęciach. Zostały wykonane zdjęcia z treningów i zawodów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach tym bardziej iż w swojej grupie wiekowej nie zawsze maja możliwość odbycia treningu siatkarskiego dla najmłodszych oraz rywalizować na największym turnieju piłki siatkowej w Polsce. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć było krzewienie kultury fizycznej w młodych organizmach oraz zaszczepianie bakcyla sportowego. Zajęcia regularnie odbywały się na hali namiotowej lub na sali sportowej szkoły podstawowej.

Dnia 21 maja wszystkie dzieci biorące udział w projekcie udały się na festyn organizowany przez SZS, na którym mogły spotkać wiele atrakcji.

27 maja dzieci klas 3 udały się na największy turniej piłki siatkowej w Polsce, Enea Mini Cup, w którym rywalizowało ponad 500 dzieci z całego makroregionu Polski – Szczecin, Wałcz, Bydgoszcz, Gubin, Poznań. Oprócz turnieju siatkarskiego singli na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak malowanie twarzy, pokazy gimnastyczek klubu Energetyk Poznań, trening z 2 go ligowymi siatkarkami tegoż klubu czy autograf i zdjęcie z ambasadorem Enea Akademii siatkówki Panią Katarzyną Skowrońską.

Rezultatami realizacji zajęć są:

  • Aktywne spędzanie czas wolnego przez młodzież,
  • Zdobycie wiedzy niezbędnej do prowadzenia higienicznego i zdrowego stylu życia,
  • Udoskonalenie umiejętności technicznych z zakresu zespołowych gier sportowych,
  • Lepsze wyniki sportowe osiągane przez młodzież,
  • Szerszy udział w pozaszkolnych zawodach sportowych,
  • Zorganizowana dziewczęcej drużyna piłki nożnej,
  • Pozytywny wpływ na środowisko rówieśnicze, odnośnie pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2013

Zajęcia z trenera osiedlowego rozpocząłem dnia 4 września 2013 roku. Każde zajęcia trwały dwie jednostki lekcyjne dzięki czemu mogłem zrealizować założone przez siebie wcześniej cele. Dzieci biorące udział w zajęciach to uczniowie klasy III zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Tematyka zajęć to piłka siatkowa, ale rozpoczęliśmy od gier i zabaw ruchowych adaptujących młode organizmy do zwiększonej pracy fizycznej. Na samym początku naszych spotkań zapoznałem młodych uczestników co będą robić i jakie korzyści z tego płyną. Zajęcia ruchowe typu wyścigi rzędów zbijak, dwa ognie, palant, badminton bardzo zainteresowały młodych adeptów siatkówki. Krok po kroku do tego typu zajęć, zwłaszcza, które lubią wprowadzałem elementy siatkówki takie jak wyścigi z piłkami, z kozłowaniem, z podrzucaniem i chwytem. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach co nie było wyczynem ponieważ tej grupie wystarczyło pozwolić pobiegać i była spełniona.

Nasza szkoła uczestniczy na podstawie porozumienia z KS Energetyk Poznań w projekcie Energetycznej Akademii Siatkówki, która przeznaczona jest dla chłopców i dziewczynek klas trzecich po czym dla roczników starszych. Z racji tego po pewnym czasie zajęliśmy się głównie siatkówką i rozpoczęliśmy wspólne nauczanie podstawowych elementów technicznych takich jak koszyczek, na początku chwyt i rzut po czym przeszliśmy do odbicia sposobem oburącz górnym i dolnym oraz do nauki elementów zagrywki oraz ataku.

Z racji uczestnictwa w projekcie zostaliśmy zaproszeni na mikołajkowy turniej organizowany dla wszystkich uczestników Energetycznej Akademii Siatkówki. W projekt wchodzi 12 szkół, więc wzięliśmy udział w jednym z największych turniejów w Wielkopolsce. Moi podopieczni uczestniczyli w różnego rodzajach konkurencjach, które zostały przygotowane przez trenerów klubu patronackiego. Wszyscy szczęśliwi po turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, koszulki oraz czekoladowe Mikołaje.

Największym przeżyciem dla moich podopiecznych było spotkanie na wspólnym treningu z Panią Katarzyną Skowrońską, 21 grudnia, która jest ambasadorką naszego projektu i postanowiła przeprowadzić wspólny trening dla wszystkich adeptów siatkówki. Szczęścia było co nie miara, sam trening wyszedł znakomicie w obiektywach kamer i błysków fleszy, a każdy uczestnik był dumny z treningu z naszą Gwiazdą. Po treningu był czas na autografy i wspólne zdjęcia, które cieszyły się największym powodzeniem.

Był to mój pierwszy kontakt z zajęciami jako trener osiedlowy SZS, który bardzo mi się spodobał z racji tego, że na co dzień nie mam możliwości pracy z tak młodymi i bardzo uśmiechniętymi zawodnikami.

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT