Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Dagmara Ciarka

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

środa 14:00-15:30
piątek 14:10-15:40
sala gimnastyczna + hala sportowa (namiot)

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2015

W ramach projektu Trener Osiedlowy zajęcia w naszej szkole prowadzone były w klasach drugiej i trzeciej nauczania wczesnoszkolnego w wymiarze czterech godzin treningowych. Głównym celem zajęć są:

 • kształtowanie i rozwijanie umiejętności ruchowych,
 • wdrażanie do odpowiedzialności, samodzielności, samodyscypliny,
 • wykształcenie nawyków higienicznych, w tym nawyku codziennej aktywności ruchowej,
 • kształtowanie poczucia odpowiedzialności, sprawiedliwości, poszanowania godności innych,
 • kształcenie umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami i czynnego współuczestnictwa w grupie,
 • wszechstronny rozwój cech motoryki i zdolności koordynacyjnych,
 • ujawnienie predyspozycji i uzdolnień sportowych kwalifikujących uczniów do dalszego szkolenia,
 • wyposażenie uczniów w zasób umiejętności ruchowych oraz niezbędny zasób wiedzy o korzyściach z uprawiania ćwiczeń fizycznych.

W ramach projektu zorganizowaliśmy lub wzięliśmy udział:

 1. Enea Olimpiada Sportu.
 2. Turniej Energetycznej Akademii Siatkówki w Arenie.
 3. Festyn sportowo-rekreacyjny Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu dla przedszkolaków i dzieci nauczania wczesnoszkolnego.
 4. Festyn sportowo-rekreacyjny Szkolnego Związku Sportowego.
 5. Turnieje singli dla dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej (marzec, maj).
 6. Turnieje rodzinne piłki siatkowej - „Gramy dla Zosi” oraz „Mama, tata, ja i siata".
 7. Rozgrywkach WZPS

Zdjęcia:

-

Czerwiec 2015

DRUŻYNA IUKS JEDYNKA-ENERGETYK POZNAŃ W FINALE MISTRZOSTW POLSKI „ORLIK VOLLEYMANIA”

7 czerwca 2015 roku w Darłowie odbył się I finał makroregionu piątej edycji ORLIK Volleymania 2015. W turnieju wzięły udział zwycięskie drużyny (24) turniejów eliminacyjnych, które odbywały się w czterech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Finały makroregionu to II etap rozgrywek ORLIK Volleymania 2015. Przy pięknej i słonecznej pogodzie w Darłowie spotkały się zwycięskie drużyny turniejów eliminacyjnych (I etapu rozgrywek) ORLIK Volleymania 2015. Zespoły rywalizowały o prawo gry w ogólnopolskim finale ORLIK Volleymanii, który 20-21 czerwca odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu.

Po zaciętej rywalizacji sześć drużyn wywalczyło awans do ogólnopolskiego finału.

Zwycięskie zespoły:

 1. UKS JASIENIAK SP 85 GDAŃSK (woj. pomorskie), trener: Iwona Wilkowska
 2. SP W STRZAŁKOWIE (woj. wielkopolskie), trener: Piotr Szambelan
 3. SP 5 JAROCIN (woj. wielkopolskie), trener: Grzegorz Gałuszka
 4. SP 21 GRUDZIĄDZ (woj. kujawsko-pomorskie), trener: Dagmara Kosińska
 5. ESPADON/UKS POGODNO SZCZECIN (woj. zachodniopomorskie), trener: Małgorzata Wrońska
 6. IUKS JEDYNKA-ENERGETYK POZNAŃ (woj. wielkopolskie), trener: Dagmara Ciarka/Piotr Kołodziejski

Zdjęcia:

Czerwiec 2015

DZIEŃ SPORTU W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 29 W POZNANIU

Dzień 3 czerwca nie był zwyczajnym dniem. Śmiało potwierdzić to mogą wszyscy uczniowie, zarówno przedszkolacy jak i wszystkie dzieci nauczania wczesnoszkolnego, którym nie zabrakło w tym dniu rozrywki. Jak co roku na naszych milusińskich czekały niezliczone atrakcje m.in.: dmuchany zamek oraz liczne konkurencje sportowe.

Zdjęcia:

Czerwiec 2015

Finał projektu Enea Akademia Sportu.

1 czerwca uczestnicy Akademii Sportu przystąpili do finałowej rozgrywki - triathlonu dla najmłodszych. Na Termach pojawiły się reprezentacje 30 poznańskich szkół podstawowych, blisko 900 dzieci. Zawodnicy wzięli udział w trzech konkurencjach: bieganiu (400 m), jeździe na rowerze (1600 m) oraz pływaniu (25 m).

Wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na Olimpiadzie Sportu mogli spróbować swoich sił również w innych dyscyplinach: ultimate frisbee, speed badminton czy piłka nożna. Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu poprowadzili warsztaty i pokazowe zajęcia ze starych, polskich gier tradycyjnych. Przypomnieli jak się gra w ringo, kubb, pierścieniówkę, zorganizują przeciąganie liny i grę w kółko i krzyżyk w wersji ruchowej. Nie zabrakło także dmuchanych zamków, zjeżdżalni oraz animacji dla najmłodszych.

Enea Olimpiada Sportu to również okazja do spotkania ze sportowcami, którzy opowiedzieli o swoich pasjach, blaskach i cieniach kariery oraz największych sukcesach.

Enea Akademia Sportu to projekt skierowany do uczniów ze szkół podstawowych (klas III-IV), którego celem jest propagowanie różnych dyscyplin sportu. Zaangażowane w Akademię szkoły i ich uczniowie próbują swoich sił w lekkiej atletyce, pływaniu czy sportach rowerowych.

Trenerzy: Dagmara Ciarka, Sylwia Obst, Piotr Kołodziejski

Zdjęcia:

Maj 2015

Enea Mini Cup: Święto młodzieżowej siatkówki w Arenie

Impreza pod nazwą "Enea Mini Cup" Energetycznej Akademii Siatkówki odbyła się w środę 27 maja w poznańskiej Arenie. W zawodach wzięło udział ponad 600 dzieci z roczników 2004 i 2005. Dzieci rywalizowały na dwudziestu boiskach w dwójkach i grach singlowych. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci otrzymały pamiątki, dyplomy i medale. Naszą szkołę reprezentowały dzieci uczestniczące w projekcie Trener Osiedlowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Miło nam poinformować, że nasza „dwójka” - Pinkowski, Budziński została v-ce mistrzami turnieju.

Zdjęcia:

Maj 2015

Zawodnicy Iuks Jedynki Poznań multimedalistami Mini Lider Cup w Rokietnicy

Spektakularny sukces odnieśli zawodnicy Iuks Jedynki Poznań podczas turnieju w Rokietnicy. W kategorii „czwórek” zajęli pierwsze trzy miejsca a w kategorii „dwójek” pierwsze dwa miejsca. Było to doskonałe zwieńczenie startów w sezonie 2014/2015.

Zdjęcia:

Kwiecień 2015

POWTÓRKA Z ROZRYWKI- AWANS NA MISTRZOSTWA POLSKI W MINI SIATKÓWCE

W dniach 25-26 kwietnia w Kaliszu rozegrane zostały finały rozgrywek Kinder + Sport 2015 dziewcząt i chłopców w Wielkopolsce. To był wielki finał długiej drogi, którą przebyły zespoły uczestniczące w tegorocznych rozgrywkach mini siatkówki w Wielkopolsce. Finał rozgrywek Kinder + Sport to jednocześnie finał Mistrzostw Wielkopolski w tej kategorii wiekowej. Aby się do niego dostać, trzeba było przejść jedną z trzech faz eliminacji. Pierwszą z nich była rozbudowana faza rozgrywek, z której najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport. Następnie rozgrywano Otwarte Mistrzostwa Poznania. Ostatnią fazą były Eliminacje Klubowe. Z tych dwóch faz najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport. Od ćwierćfinałów Kinder + Sport rywalizowały zatem najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach. Na etapie ćwierćfinałów i półfinałów z rywalizacji odpadała niewielka liczba zespołów, co pozwala na stwierdzenie, że sito eliminacji w tym roku było bardzo gęste. Uwieńczeniem walki najmłodszych siatkarek i siatkarzy były finały. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Bardzo miło nam zakomunikować, że zespół „2” (Chciuk, Włodarczyk, Lipińska) zajął bardzo dobre V miejsce. Dzień później do walki o medale przystąpili chłopcy. Po wielogodzinny zmaganiach mogliśmy się cieszyć z dwóch awansów na Mistrzostwa Polski w Krakowie.

Finał rozgrywek Kinder + Sport
Wyniki turnieju finałowego:

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 Piast Krotoszyn 1 Piątka Turek 1 UKS 17 Kalisz
2 Jedynka Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 1 MOS Czarni Ostrowite
3 Polon Krotoszyn 1 Piast Krotoszyn 1 Jedynka Poznań
4 UKS Murowana G. 1 SP 15 Poznań 1 UKS Murowana G. 1
5 SP 4 Poznań 1 SP 8 Krotoszyn 1 PKS MOS Zbąszyń
6 MKS MOS Turek 1 MOS Czarni Ostrowite SP 4 Poznań 1
7 Lider Rokietnica 1 Kaniasiatka Gostyń 1 Polon Krotoszyn 1
8 MKS MOS Turek 2 Rzemieślnik Kwilcz 2 SP 2 Piła
9 Piast Krotoszyn 2 Grom Kalisz 1 Piast Krotoszyn
10 SP 2 Piła 2 SP 2 Piła 1 Kangur Nowy Tomyśl
11 Jedynka Poznań 2 UKS Murowana G. 1 -
12 UKS 17 Kalisz MKS MOS Turek 1 -

Do rozgrywek centralnych awans uzyskały trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii.

Zdjęcia:

Maj 2015

XVII Ogólnopolski Turniej w Minipiłce Siatkowej Chłopców „O Puchar Burmistrza Milicza”

Dużym sukcesem zakończył się udział chłopców Iuks Jedynki Poznań w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej w Miliczu. Najstarszy rocznik wrócił do Poznania ze srebrnym medalem, rocznik 2003 z 12 miejscem na 27 startujących. Najmłodsi osiągnęli finały B, C i D. Turniej był okazją do zweryfikowania umiejętności oraz integracji środowiska siatkarskiego. Poziom sportowy zawodów, zacięta rywalizacja do ostatnich punktów, doskonała organizacja nadały zawodom odpowiedniej widowiskowości.

Zdjęcia:

Maj 2015

POŁĄCZONE SIŁY IUKS JEDYNKI POZNAŃ I ENERGETYKA POZNAŃ PRZYNIOSŁY ZWYCIĘSTWO W ORLIK VOLLEYMANII

To już piąta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa. Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Finał poznańskich rozgrywek odbył się w ZSMS na os. Tysiąclecia. Na siatkarskim parkiecie stawiły się reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 29 i 36 oraz IUKS Jedynki Poznań, Energetyka Poznań i ZSMS Poznań.

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 grająca w barwach IUKS Jedynki Poznań, Energetyka Poznań oraz SSP nr 29 w Poznaniu całkowicie zdominowała zawody. Zajęliśmy dwa główne miejsca premiowane startem w rozgrywkach makroregionalnych. Udany debiut zaliczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły - rocznik 2004/2005, którzy dzielnie stanęli w szranki w najwyższej kategorii mini siatkówki.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce - Konkiewicz, Dulski, Kasperski, Podobińska, Mordel, Kolanowska
2 miejsce - Konopski, Kogut, Szybińska Natalia, Szybińska Jagoda
3 miejsce - ZSMS

Zdjęcia:

Maj 2015

WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Tytuł wicemistrza województwa wielkopolskiego w siatkówce chłopców to największy od kilkunastu lat sukces młodych siatkarzy z Poznania. Jeszcze nigdy drużyna z naszego miasta nie zaszła tak wysoko. Możemy być dumni z naszych zawodników!

Warto dodać, że kapitan reprezentacji – Maciej Konkiewicz – otrzymał nagrodę MVP turnieju.

TURNIEJOWE ZMAGANIA

Po wygraniu Mistrzostw Miasta Poznania pełni nadziei udaliśmy się na zawody do Strzałkowa. O tytuł najlepszej drużyny Wielkopolski rywalizowały szkoły z Krotoszyna, Turku, Leszna, Murowanej Gośliny, Piły, Jarocina, Strzałkowa i Poznania.

W turniejowych zmaganiach na tym szczeblu zawsze pojawia się element loterii - dużo zależy od szczęścia w losowaniu, od dyspozycji fizycznej zawodników w dniu rozgrywek, od ich odporności psychicznej, a czasem również od... decyzji sędziów.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

 • Grupa A - Strzałkowo, Piła, Jarocin i Krotoszyn
 • Grupa B - Murowana Goślina, Turek, Leszno i Poznań

Po trzech godzinach zmagań mogliśmy się cieszyć z wygrania wszystkich pojedynków i awansu do półfinału, w którym pary tworzyły szkoły z Poznania i Krotoszyna oraz Strzałkowa i Murowanej Gośliny. Oba mecze zakończyły się tie-breakami, a zespół z Murowanej Gośliny sprawił wszystkim niespodziankę, ogrywając po zaciętym pojedynku obsadzanych w roli faworytów gospodarzy.

W finale naprzeciwko siebie stanęły znowu dwa pierwsze zespoły grupy B. Rozstrzygnięcie nastąpiło w trzecim secie. Po niezwykle emocjonującym pojedynku musieliśmy uznać wyższość naszych konkurentów.

IM BLIŻEJ JESTEŚMY CELU, TYM GORZEJ ZNOSIMY PORAŻKĘ...

Przekonaliśmy się o tym boleśnie. Ten niewątpliwy sukces ma dla nas gorzki posmak. Walka na początku trzeciego seta była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie aż do momentu wypracowania sobie przez nas przewagi 13: 9, a następnie 14:11. Mimo dobrej gry z naszej strony chłopcy z Murowanej Gośliny wyrównali na 14: 14 i wtedy sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, przerywając akcję i przyznając punkt przeciwnikom. Ten werdykt przesądził o ostatecznym wyniku.

Mistrzowie w sporcie to ludzie, którzy z każdej porażki czerpią siłę do dalszych zmagań. Przegrana jest wskazówką, jak optymalizować działania i doprowadzić je do perfekcji. Przypomniałam zatem swoim zawodnikom historię Roberta Korzeniowskiego. Tuż przed metą chodu na 50 m podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie zawodnik został zdyskwalifikowany. Jednak dzięki tej porażce jego technika stała się jedną z najlepszych na świecie i już nigdy więcej werdykt sędziowski nie wykluczył go z zawodów.

Sportową Szkołę Podstawową nr 29 w Poznaniu reprezentowali: Maciej Konkiewicz, Dawid Dulski, Piotr Jakubowski, Mateusz Konopski, Arkadiusz Drzewiecki, Mikołaj Chudzicki, Jakub Stetkiewicz, Konrad Kogut, Filip Kowalski, Miłosz Kowalski.

Zdjęcia:

Marzec 2015

W niedzielę 15 marca reprezentacja naszego klubu rywalizowała na siatkarskich boiskach w Rokietnicy. Nowa hala sportowa była dla nas bardzo „gościnna”. Po siedmiu godzinach zmagań wróciliśmy do Poznania z awansem w następujących kategoriach:
„2”- Derc, Michalak, Łyczkowski
Domagalski, Wichłacz, Budziński
„3”- Kowalski, Drzewiecki, Lewandowicz
„4”- Konkiewicz, Konopski, Dulski, Jakubowski, Chudzicki

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 Jedynka Poznań 2 Rzemieślnik Kwilcz 1 UKS Murowana G. 1
2 Jedynka Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 2 Jedynka Poznań
3 Lider Rokietnica 1 SP 2 Piła 1 PKS MOS Zbąszyń
4 Energetyk Poznań 1 UKS Murowana G. 1 SP 2 Piła
5 UKS Murowana G. 2 SP 15 Poznań 2 Kangur Nowy Tomyśl
6 UKS Murowana G. 1 SP 15 Poznań 1 SP 15 Poznań
7 SP 2 Piła 2 UKS Murowana G. 2 SP 4 Poznań 1
8 Rataje ZSO 4 Poznań 3 Kangur Nowy Tomyśl Lider Rokietnica
9 SP 1 Mosina 2 Jedynka Poznań SP 1 Mosina
10 SP 4 Poznań 1 SP 2 Piła 2 -
11 PKS MOS Zbąszyń 1 SP 4 Poznań 1 -
12 SP 2 Piła 1 - -
13 Jedynka Poznań 3 - -
14 Jedynka Poznań 4 - -
15 SP 4 Poznań 2 - -

Zdjęcia:

Luty 2015

Zespoły, którym nie udało się zakwalifikować do rozgrywek Kinder + Sport, 7 lutego 2015 roku stanęły przed swoją ostatnia szansą. Chłopcy wywalczyli dwa awanse w kategorii „dwójek”. Tym samym dołączyli do kolegów i będą reprezentowali barwy naszego klubu w kolejnych etapach.

Iuks Jedynka Poznań III - Kuba Kasperski, Kuba Pinkowski, Antoni Klarzyński

Iuks Jedynka Poznań IV - Kacper Drozdek, Ignaś Król, Simon Kolendo

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 UKS Murowana G. 1 UKS Murowana G. 1 UKS Murowana G. 1
2 UKS Murowana G. 2 Kangur Nowy Tomyśl PKS MOS Zbąszyń
3 Rataje ZSO 4 Poznań 3 UKS Murowana G. 2 Kangur Nowy Tomyśl
4 Energetyk Poznań 1 Bazar Śrem UKS Murowana G. 2
5 Jedynka Poznań 1 Kaniasiatka Gostyń Jedynka Poznań
6 Jedynka Poznań 3 Energetyk Poznań 1 -
7 PKS MOS Zbąszyń 1 - -
8 Rataje ZSO 4 Poznań 2 - -
9 PKS MOS Zbąszyń 2 - -
10 Rataje ZSO 4 Poznań 1 - -

Zdjęcia:

Kwiecień 2015

W dniach 25-26 kwietnia w Kaliszu rozegrane zostały finały rozgrywek Kinder + Sport 2015 dziewcząt i chłopców w Wielkopolsce. To był wielki finał długiej drogi, którą przebyły zespoły uczestniczące w tegorocznych rozgrywkach mini siatkówki w Wielkopolsce. Finał rozgrywek Kinder + Sport to jednocześnie finał Mistrzostw Wielkopolski w tej kategorii wiekowej. Aby się do niego dostać, trzeba było przejść jedną z trzech faz eliminacji. Pierwszą z nich była rozbudowana faza rozgrywek, z której najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport. Następnie rozgrywano Otwarte Mistrzostwa Poznania. Ostatnią fazą były Eliminacje Klubowe. Z tych dwóch faz najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport. Od ćwierćfinałów Kinder + Sport rywalizowały zatem najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach. Na etapie ćwierćfinałów i półfinałów z rywalizacji odpadała niewielka liczba zespołów, co pozwala na stwierdzenie, że sito eliminacji w tym roku było bardzo gęste. Uwieńczeniem walki najmłodszych siatkarek i siatkarzy były finały. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Bardzo miło nam zakomunikować, że zespół „2” (Chciuk, Włodarczyk, Lipińska) zajął bardzo dobre V miejsce. Dzień później do walki o medale przystąpili chłopcy. Po wielogodzinny zmaganiach mogliśmy się cieszyć z dwóch awansów na Mistrzostwa Polski w Krakowie.

Finał rozgrywek Kinder + Sport
Wyniki turnieju finałowego:

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 Piast Krotoszyn 1 Piątka Turek 1 UKS 17 Kalisz
2 Jedynka Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 1 MOS Czarni Ostrowite
3 Polon Krotoszyn 1 Piast Krotoszyn 1 Jedynka Poznań
4 UKS Murowana G. 1 SP 15 Poznań 1 UKS Murowana G. 1
5 SP 4 Poznań 1 SP 8 Krotoszyn 1 PKS MOS Zbąszyń
6 MKS MOS Turek 1 MOS Czarni Ostrowite SP 4 Poznań 1
7 Lider Rokietnica 1 Kaniasiatka Gostyń 1 Polon Krotoszyn 1
8 MKS MOS Turek 2 Rzemieślnik Kwilcz 2 SP 2 Piła
9 Piast Krotoszyn 2 Grom Kalisz 1 Piast Krotoszyn
10 SP 2 Piła 2 SP 2 Piła 1 Kangur Nowy Tomyśl
11 Jedynka Poznań 2 UKS Murowana G. 1 -
12 UKS 17 Kalisz MKS MOS Turek 1 -

Do rozgrywek centralnych awans uzyskały trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii.

Reprezentacja Iuks Jedynka Poznań: Dulski, Konkiewicz, Konopski, Jakubowski, Chudzicki, Wichłacz, Domagalski, Teszner, Derc, Michalak, Łyczkowski.

Trenerzy: Dagmara Ciarka, Piotr Kołodziejski

Zdjęcia:

Styczeń 2015

W sobotę 14 stycznia 2015r. w Turku rozegrano finał Fazy Rozbudowanej w mini siatkówce chłopców. Najlepsze w poszczególnych kategoriach okazały się zespoły Piasta Krotoszyn, Rzemieślnika Kwilcz i Jedynki Poznań. Praca, którą wykonali młodzi zawodnicy Jedynki Poznań zaowocowała dodatkowo awansem wszystkich drużyn biorących udział w zawodach do ćwierćfinału rozgrywek ogólnopolskich Kinder + Sport.

Na szczególną uwagę zasługują chłopcy reprezentujący zespół „dwójek” - Filip Domagalski, Krzysztof Wichłacz, Jakub Budziński, którzy zdobyli brązowy medal finału oraz chłopcy reprezentujący zespół „czwórek” - Dawid Dulski, Maciej Konkiewicz, Mateusz Konopski, Piotr Jakubowski, Mikołaj Chudzicki zdobywając złoty medal tychże zawodów.

Ostateczna kolejność w finale Fazy Rozbudowanej w Turku:

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 Piast Krotoszyn 1 Rzemieślnik Kwilcz 1 Jedynka Poznań
2 MKS MOS Turek 1 Grom Kalisz 1 UKS 17 Kalisz
3 Jedynka Poznań 1 Kaniasiatka Gostyń 1 Progress Września 1
4 Piast Krotoszyn 2 Grom Kalisz 2 Piast Krotoszyn
5 Piast Krotoszyn 3 Rzemieślnik Kwilcz 2 MKS Jarocin
6 MKS MOS Turek 2 SP 4 Poznań 1 Kangur Nowy Tomyśl
7 SP 4 Poznań Jedynka Poznań Progress Września 2
8 Jedynka Poznań 3 Kusy Dolsk 1 SP 4 Poznań
9 Grom Kalisz 1 Kangur Nowy Tomyśl Grom Kalisz
10 Energetyk Poznań Kaliska Ak. Siatkówki -
11 MKS Jarocin Progress Września 1 -
12 SP 53 Poznań SP 53 Poznań -

Zdjęcia:

 

Luty 2015

W niedzielę 1 lutego 2015 roku w hali sportowej „Posnania” odbył się Charytatywny Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Zosi”. Nie sposób słowami wyrazić wdzięczności wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Współczesny świat potrzebuje właśnie takich ludzi jak Wy. Właśnie dzięki Wam przekażemy na leczenie Zosi 1175 zł!

Klasyfikacja końcowa:

Rocznik 2002/2003

 1. Maciej Konkiewicz z tatą
 2. Dawid Dulski z mamą
 3. Agata Lavrin z tatą

Rocznik 2004/2005

 1. Simon Kolendo z tatą
 2. Krzyś Wichłacz z tatą
 3. Zosia Wiśniewska z tatą

Zdjęcia:

 

Grudzień 2014

Wystartowały rozgrywki mini siatkówki w sezonie 2014/2015. Pierwszym etapem jest rozbudowana faza rozgrywek. 215 zespołów dziewcząt i chłopców przystąpiło do rozbudowanej fazy rozgrywek mini siatkówki w sezonie 2014/2015. Wszystkie zespoły danej kategorii zostały podzielone na grupy, które rozegrają po trzy turnieje. Suma punktów zdobytych w poszczególnych turniejach da klasyfikacje, które będą podstawą do awansów zespołów do finału fazy rozbudowanej, który zaplanowano na styczeń 2015 roku. W finale wystąpi 12 najlepszych zespołów w Dwójkach i Trójkach oraz 10 najlepszych zespołów w Czwórkach. Z finału fazy rozbudowanej po 6 najlepszych zespołów w Dwójkach i Trójkach oraz 5 najlepszych z Czwórek awansuje bezpośrednio do rozgrywek Kinder + Sport. Kolejnymi etapami, z których będzie można uzyskać awans do rozgrywek Kinder + Sport będą Otwarte Mistrzostwa Poznania i turnieje eliminacyjne do Kindera, które zaplanowano na 2015 rok.

Nasze drużyny rozpoczęły swoje starty 07.12.2014r. w Nowym Tomyślu. W związku z „bogactwem urodzaju”, a mianowicie dużą ilością zawodników w roczniku 2004/2005 postanowiliśmy na mocy współpracy z klubem Energetyk Poznań wypożyczyć kilku zawodników na całą rundę fazy rozbudowanej.

Wyniki 1. turnieju:

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 Jedynka Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 1 Jedynka Poznań 1
2 SP 4 Poznań 1 Jedynka Poznań SP 4 Poznań 1
3 Jedynka Poznań 3 SP 4 Poznań 1 SP 2 Nowy Tomyśl
4 Energetyk Poznań 3 SP 2 Nowy Tomyśl Jedynka Poznań 2
5 SP 53 Poznań 2 Rzemieślnik Kwilcz 2 SP 4 Poznań 2
6 SP 53 Poznań 3 UKS Krzesiny -
7 SP 53 Poznań 1 SP 4 Poznań 3 -
8 Energetyk Poznań 1 SP 53 Poznań 1 -
9 Energetyk Poznań 2 SP 53 Poznań 2 -
10 Jedynka Poznań 2 Energetyk Poznań 2 -
11 SP 4 Poznań 2 - -
12 SP 4 Poznań 3 - -

Reprezentacje:

„4” „3” „2”
1.Dulski, Konkiewicz, Jakubowski, Konopski, Tylewicz 1.Kowalski, Lewandowicz. Drzewiecki 1. Domagalski, Wichłacz, Budziński
2. Kogut, Kowalski, Stetkiewicz, Szypura, Chudzicki 2. Pinkowski, Kasperski, Kolendo
3. Derc, Michalak, Łyczkowski
4. Król, Drozdek, Klarzyński, Leszczyński, Włodarczyk, Szymański, Błochowiak, Sękowski, Kowalski

Zdjęcia:

 

Grudzień 2014

W dniach 10-11.12.2014r. w hali sportowej „Posnania” odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dzieci szkół podstawowych. W środę rywalizowali chłopcy a w czwartek dziewczęta, w sumie ponad 130 młodych adeptów siatkówki. Turniej chłopców zdominowała rywalizacja SSP 29 i SP 4 aczkolwiek w nowej formule. Chcieliśmy aby turniej był spotkaniem dwóch, rywalizujących ze sobą na wysokim poziomie ekip, ale w atmosferze przyjemnej zabawy. Zawodnicy zostali losowo dobrani w trzyosobowe drużyny. Po zliczeniu punktów zespołów z pierwszych trzech miejsc okazało się, że na I miejscu uplasowali się zawodnicy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu a na II miejscu Szkoły Podstawowej nr 4. Poświadczeniem zaciętej rywalizacji może być końcowy rezultat: 35:33. Najmłodszy rocznik klasy sportowej rozegrał między sobą wewnętrzny turniej „singli”.

Dziewczęta współzawodniczyły w kategorii „trójek” i „czwórek” w grupach, systemem „każdy z każdym. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje Szkół Podstawowych nr 4, 15, 28, 29, 34, 62.

Sport kształci postawę stosowania w praktyce zasady fair play, prowadzenia czystego, pozbawionego oszustwa współzawodnictwa, kierowania się dobrem ogółu. Nie sposób zżyć się z kimś bardziej niż przez grę we wspólnej drużynie, pomagając i doradzając sobie nawzajem. Pomaga w akceptacji innych ludzi niezależnie od wieku, rasy czy narodowości; czerpaniu satysfakcji z zasłużonej wygranej i godzeniu się z porażką. Sport uczy również szacunku dla przegrywających, udzielania pomocy oraz stosowania się do reguł i regulaminów powszechnie uznawanych i akceptowanych. To z pewnością nie był ostatni turniej organizowany przez Sportową Szkołę Podstawową nr 29 w Poznaniu w celu integracji środowiska szkolnego.

Klasyfikacja ogólna:

Rocznik 2004/2005

 1. Simon Kolendo
 2. Jakub Budziński
 3. Krzysztof Wichłacz/Oliwia Chciuk

Dziewczęta:

Rocznik 2003:

 1. Szkoła Podstawowa nr 28
 2. Szkoła Podstawowa nr 62
 3. Szkoła Podstawowa nr 15

Rocznik 2002:

 1. Szkoła Podstawowa nr 15
 2. Szkoła Podstawowa nr 15
 3. Szkoła Podstawowa nr 4

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu:
Domagalski, Wichłacz, Budziński, Derc, Michalak, Kolendo, Orwat, Szymański, Król, Pinkowski, Drozdek, Leszczyński, Kasperski, Łyczkowski, Klarzyński.

Zdjęcia:

Listopad 2014

W środę 25 listopada w hali sportowej ”Posnania” przy siatkarskiej siatce spotkały się reprezentacje najmłodszych roczników szkół podstawowych Miasta Poznania - 4, 15, 28, 29 i 62.

Młodzi adepci piłki siatkowej rywalizowali w kategorii ”dwójek” na sześciu boiskach, w grupach systemem „każdy z każdym”. Rozegrano ponad 100, 7-minutowych meczów, które obfitowały w wiele zwrotów akcji, niezwykłe emocje i kunszt siatkarski. Trenerzy z dużą przyjemnością obserwowali poczynania swoich zawodników.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

 1. Szkoła Podstawowa nr 15
 2. Szkoła Podstawowa nr 15
 3. Szkoła Podstawowa nr 28

Chłopcy:

 1. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29
 2. Szkoła Podstawowa nr 4
 3. Sportowa Szkołą Podstawowa nr 29

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu:
Domagalski, Wichłacz, Budziński, Derc, Michalak, Kolendo, Orwat, Szymański, Król, Pinkowski, Drozdek, Leszczyński, Kasperski, Łyczkowski, Klarzyński.

Zdjęcia:

Listopad 2014

W niedzielę 16 listopada 2014r. w hali sportowej basenu „Posnania” rozegrano III Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu pod nazwą „Mama lub tata, ja i siata”.

Zawody miały na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, integrację rodzin, popularyzację piłki siatkowej oraz promocję szkoły. Prawo udziału w turnieju miały drużyny, w których skład wchodziły osoby ze sobą spokrewnione (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo, wujowie, kuzynowie, zięciowie, szwagrowie, siostrzeńcy, bratankowie itp.). Pokrewieństwo ustalane było w stosunku do osoby zgłaszającej rodzinę tzw. „głowy rodziny” - ucznia szkoły. Do turnieju zgłosiło się 41 rodzin, podzielonych na dwie kategorie: rocznik 2004 i młodsi oraz rocznik 2003 i 2002 z bliskimi. Po krótkim omówieniu spraw technicznych przystąpiono do pierwszych gier. Mecze odbywały się na sześciu równoległych boiskach, w grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięscy grup spotkali się w finale rozstrzygając miedzy sobą kto zasługuje na miano najbardziej usportowionej rodziny.

Jednak nie zwycięstwo było najważniejsze, a możliwość wspólnego spędzenia czasu, zmaganie z samym sobą. Nie ważne było, które miejsce się zajęło, ale czy zagrało się najlepiej jak mogło? Siatkówka to niespotykane emocje, nauka pracy w zespole, kształtowanie charakteru, prezentacja harmonii piękna ruchu i siły, zmaganie się z sobą samym, umiejętność przegrywania i cieszenia się sukcesem. To wszystko było udziałem naszych małych i dużych zawodników. Udział rodziców w sportowym życiu dziecka niesie z sobą niepowtarzalne efekty. Spędzając czas z dzieckiem, rodzic przechodzi na chwilę ze swojego świata do świata dziecka, co bardzo zbliża. Wspólny czas daje okazję do kreowania sytuacji, by przekazać dzieciom ważne dla nich wartości i postawy. Tempo życia, godzenie obowiązków związanych z pracą, prowadzaniem domu i wypoczynkiem może się okazać dużym wyzwaniem. Warto pamiętać, że dla naszych dzieci ważna jest nie ilość czasu z nimi spędzona, ale jego jakość. Jako dorośli nie będą pamiętały ilości godzin razem spędzonych, ale emocje, które zostały wzbudzone w trakcie robienia wspólnych rzeczy a nasz turniej było tego świetnym przykładem.

ps. Tak cudownych wypieków, które towarzyszyły nam przez cały dzień długo nie zapomnimy. Dziękuję wszystkim kochanym mamusiom.

Kategoria klas IV

 1. Oliwia Chciuk z tatą
 2. Michał i Filip Kowalscy z tatą
 3. Ignaś Król z wujkiem

Kategoria klas V i VI

 1. Agata Lavrin z tatą
 2. Julia Włodarczyk z wujkiem
 3. Maciej Konkiewicz z tatą

Zdjęcia:

Październik 2014

W dniach 18-19 października w poznańskiej Arenie rozgrywany był I Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki chłopców. Podobnie jak turniej dziewcząt, rozegrany tydzień wcześniej, cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Ponad 800 uczestników, 814 rozegranych spotkań, 90 zespołów dziewcząt i 92 zespoły chłopców - to statystyki dwóch weekendów mini siatkówki w poznańskiej Arenie. Nie wynik w tym turnieju był najważniejszy. Sami trenerzy podkreślali, że najważniejsza jest dla nich możliwość podnoszenia umiejętności przez swoich podopiecznych. Co najważniejsze, w turnieju chłopców obyło się bez poważnych kontuzji. Wiele było natomiast zdrowych sportowych emocji. Mimo, że spotkania rozgrywane były na czas (10 minut), to wielokrotnie mecze kończyły się remisami lub wynikami na styku. Dramaturgia tych spotkań była niesamowita, a reakcje zawodników i zawodniczek oraz ich trenerów bardzo szczere i spontaniczne. Rozgrywki w kategorii „dwójek” i „trójek” zdominował zespół SP 11 Kędzierzyn-Koźle 1. W czwórkach najlepszy okazała się SPS Zbąszynek 1. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki.

Reprezentacja IUKS JEDYNKI POZNAŃ (Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu) nękana kontuzjami potraktowała ten turniej typowo treningowo aczkolwiek cieszą osiągnięte rezultaty szczególnie w kategoriach „dwójek” i „trójek”. Turniej pokazał nam nad czym musimy pracować, ale również to w czym jesteśmy dobrzy. Doskonale zaprezentowali się chłopcy rocznika 2004 –trenujący 1,5 miesiąca oraz chłopcy rocznika 2003, którzy ulegli w półfinale zeszłorocznym finalistom rozgrywek Kinder+ Sport zespołowi Kwilcza.

Rocznik 2004:
Kuba Derc, Kuba Pinkowski, Kuba Kasperski, Kuba Budziński, Bartek Szymański, Krzyś Wichłacz, Grzegorz Łyczkowski, Kacper Drozdek, Antek Klarzyński, Simon Kolendo, Max Błochowiak, Ignaś Król, Mateusz Michalak, Filip Domagalski, Michał Kowalski;

Rocznik 2003:
Miłosz Kowalski, Miłosz Lewandowicz, Filip Domagalski, Arek Drzewiecki, Mateusz Sandurski, Aleks Kuraszkiewicz;

Rocznik 2002:
Maciej Konkiewicz, Mateusz Konopski, Dawid Dulski, Piotr Jakubowski, Konrad Tylewicz, Daniel Zając, Filip Kowalski, Franek Szypura.

Wyniki I Ogólnopolskiego Festiwalu mini siatkówki chłopców:

Msc Dwójki Trójki Czwórki
1 SP 11 K-K 1 SP 11 K-K 1 SPS Zbąszynek 1
2 Piast Krotoszyn 1 Rzemieślnik Kwilcz 1 SP 4 Poznań 1
3 Stal Grudziądz PSP 19 K-K 1 SP 15 Poznań
4 PSP 19 K-K 3 Koset Grudziądz 1 Koset Grudziądz
5 MLKS Volley Gubin 1 SP 11 K-K 2 Murowana G. 1
6 Piast Krotoszyn 2 Jedynka Poznań 1 SP 11 K-K 1
7 SPS Zbąszynek 1 SP 15 Poznań 1 Jedynka Poznań 1
8 SPS Zbąszynek 2 Kaniasiatka Gostyń 1 SP 11 K-K 2
9 Spartakus Lniano SP 2 Nowy Tomyśl Volley Wałcz
10 SP 11 K-K 2 Stal Grudziądz 1 SP 2 Nowy Tomyśl
11 Piast Krotoszyn 3 SP 15 Poznań 2 Murowana G. 2
12 PSP 19 K-K 1 Volley Wałcz SP 53 Poznań
13 MKS MOS Turek 1 Murowana G. 1 PSP 19 K-K 1
14 Jedynka Poznań 3 Stal Grudziądz 2 SPS Zbąszynek 2
15 MKS MOS Turek 2 UKS Kusy Dolsk 1 MKS Jarocin 1
16 MLKS Volley Gubin 2 Koset Grudziądz 2 MKS Jarocin 2
17 PSP 19 K-K 2 SP 15 Poznań 3 PSP 19 K-K 2
18 Murowana Goślina 1 SP 56 Poznań Lider Rokietnica
19 Energetyk Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 2 13 Zielona Góra
20 Malta Poznań 1 SP 4 Poznań 1 SP 4 Poznań 2
21 SP 56 Poznań SP 3 Darłowo Jedynka P-ń 2
22 PSP 19 K-K 5 PSP 19 K-K 2 -
23 MLKS Volley Gubin 3 UKS Kusy Dolsk 2 -
24 Jedynka Poznań 2 SP 53 Poznań 1 -
25 SPS Zbąszynek 3 Murowana G. 2 -
26 UKS Kusy Dolsk Volley Ac. Kostrzyn -
27 Kaliska Ak. Siatkówki 1 Kaniasiatka Gostyń 2 -
28 Malta Poznań 3 Jedynka Poznań 2 -
29 Malta Poznań 2 SP 53 Poznań 2 -
30 PSP 19 Kędzierzyn-Koźle 4 SP 15 Poznań 4 -
31 Energetyk Poznań 3 Kaliska Ak. Siatkówki -
32 Jedynka Poznań 1 SP 4 Poznań 2 -
33 UKS Murowana Goślina 2 - -
34 Piast Krotoszyn 4 - -
35 Lider Rokietnica - -
36 Malta Poznań 4 - -
37 Kaliska Ak. Siatkówki 2 - -
38 Jedynka Poznań 4 - -
39 Energetyk Poznań 2 - -

 

Zdjęcia:

Październik 2014

Po raz drugi w historii PGE Skra Bełchatów sięgnęła po Superpuchar, pokonując w poznańskiej Arenie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a my byliśmy świadkami tego wydarzenia. Bawiliśmy się doskonale!

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Trener Osiedlowy" doskonale wplatają się w obowiązującą w szkole "piramidą szkolenia" stanowiąc jej bazę. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój organizmu, przekazanie uczniom podstawowych wiadomości i umiejętności umożliwiających samokontrolę oraz samodzielne podejmowanie działań w celu doskonalenia funkcjonowania organizmu, wykształcenie umiejętności ruchowych przydatnych w aktywności zdrowotnej, rekreacyjnej i sportowej. Zależy mi na kształtowaniu umiejętności indywidualnych i zespołowych z zakresu piłki siatkowej, rozwijaniu cech motorycznych przez ćwiczenia specjalistyczne, podniesieniu poziomu sprawności fizycznej uczniów; poprawie umiejętności szybkościowych, wytrzymałościowych, siłowych, koordynacyjnych, zręcznościowych, kształtowaniu umiejętności podporządkowania ambicji własnych na rzecz zespołu. Planuję aby uczniowie po zakończeniu realizacji programu znali przepisy gry oraz zasady zachowania się podczas rozgrywek sportowych, znali zasady zdrowej rywalizacji sportowej, potrafili zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników zajęć sportowych, potrafili podporządkować się ustalonym regułom gry oraz współdziałać i współpracować w grupie. W roku szkolnym 2014/2015 w ramach projektu zorganizuje szereg zawodów sportowych dla uczniów objętych szkoleniem siatkarskim poznańskich szkół podstawowych. Weźmiemy udział w zawodach i turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, WZPS oraz PZPS. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć sukcesy sportowe z lat ubiegłych, a nasi młodzi zawodnicy wkrótce zasilą szeregi klubów, z którymi współpracujemy.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT