Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Joanna Ignaszak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 9:55-14:40
czwartek 13:35-14:20
piątek 13:45-14:20

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2015

Zajęcia w ramach projektu "Trener Osiedlowy", odbywały się w naszej szkole dla klas IV we w poniedziałki (9.45-11.40) dla klas V-VI w czwartki i w piątki (14.30-15.10). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Zwiększały swoja sprawność ogólną i związaną z piłką siatkową oraz poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry. W ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”, w współpracy z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu imprezach sportowych. W klasy III i IV uczestniczyli w turniejach w grudniu i w maju organizowanych w poznańskiej Arenie. W 28 maja w Arenie odbył się „Jedynek” dla III, a dla klas IV „Dwójek”. Zawody te były zorganizowane z wielkim rozmachem dla ponad 700 dzieci z całego województwa. Każda z siatkarek po turnieju wracała do domu z medalem, dyplomem i upominkiem. Jak co roku na zakończenie sezonu sportowego, spotkaliśmy się na Festynie zorganizowanym przez Poznański SZS. Dziewczynki bawiły się znakomicie i potwierdzały, że chętnie będą uczestniczyć w przyszłym roku w treningach aby jeszcze raz brać udział w takiej udanej i sympatycznej imprezie. W miesiącu lipcu przy współpracy z Poznańskim Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowany zostanie obóz rekreacyjno-sportowy z elementami piłki siatkowej. Wśród uczestników dominują dzieci, które często uczestniczyły w zajęciach sportowych w ramach projektu „Trener Osiedlowy”. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2014

Zajęcia w ramach projektu „Trener Osiedlowy”, odbywały się w poniedziałki (9:55 do 10:40) dla klas IV oraz w czwartki i w piątki (13:35-14:20) dla klas V, VI. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poprawiali kondycję i zwiększali sprawność ogólną organizmu. W naszej szkole został zorganizowany Turniej piłki siatkowej w ramach Poznańskich Igrzysk Szkół Podstawowych. Brały w nim udział SP 53, SP 61, SP 82 oraz gospodarz SP 56. Do dalszych rozgrywek awansowały SP53 i SP61. Natomiast w dniu 4 grudnia odbył się turniej Mikołajkowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 56. W przyszłym semestrze mam w planach zorganizować międzyszkolny turniej „dwójek” dla klas IV oraz tradycyjnie Wiosenny Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców SP 56, połączony z występami tanecznymi. Dzieci z naszej szkoły są objęte programem „Energetyczna siatkówka” i przyszłym semestrze będą brały aktywny udział w zawodach organizowanych przez klub sportowy „Energetyk” Poznań. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2014

Turnieje piłki siatkowej organizowane przez naszą szkołę stają się już tradycją. Po udanych edycjach zeszłorocznych – mikołajkowej i wiosennej – postanowiliśmy kontynuować raz podjętą inicjatywę. I tak 4 grudnia 2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się II Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas II, III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej nr 56. Zostały one podzielone na dwie grupy. Starsi (klasy V-VI) grali w dwójkach, a uczniowie klas młodszych rywalizowali indywidualnie. Zawody odbywały się na trzech placach do gry, każde podzielone zostało na 4 pola. Na pierwszym i drugim boisku grały dzieci z klas trzecich i czwartych, na trzecim – dziewczęta i chłopcy z klas piątych i szóstych. Zawodnicy rywalizowali według systemu „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania trwały po 3 minuty. Klasy czwarte odbijały piłkę sposobem górnym oburącz, natomiast młodsi grali w rzucankę siatkarską. Zawody sędziowali siatkarze i siatkarki z Gimnazjum nr 29 w Poznaniu, ubrani w czapki Świętego Mikołaja. Wszystkim obecnym imprezę umilała muzyka, tworząc sportową, wesołą i świąteczną atmosferę. Na zakończenie zawodów wystąpił zespół taneczny z naszej szkoły podstawowej, prowadzony przez nauczycielkę wychowania fizycznego Martę Przybylak-Kowalską. Dzieci przebrane były w stroje elfów i stroje św. Mikołaja. Dodatkowo swój występ mieli również pozostali nauczyciele WF-u, co stało się dużą sensacją i wywołało wielki aplauz publiczności! Był to taniec powitalny dla św. Mikołaja, który 15 grudnia przyleci prosto z Laponii i odwiedzi naszą szkołę. Zakończony tym pozytywnym akcentem turniej po raz kolejny okazał się sukcesem organizacyjnym. W zawodach liczyły się przede wszystkim udział i dobra zabawa, choć – jak to w sporcie bywa – ważny był również duch rywalizacji, oczywiście według zasady fair play. Organizatorzy dziękują sponsorowi imprezy – Dyrekcji ZSO nr 2 za ufundowanie nagród, Dyrektor Marcie Kowalewskiej za wręczenie słodkich upominków, sędziom za dobre, sprawiedliwe sędziowanie oraz ekipie technicznej za przygotowanie oprawy muzycznej. Ze względu na duże zainteresowanie turniejem, myślimy już, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich młodych siatkarzy i zorganizować następną edycję, do której zaprosimy też małych sportowców z innych szkół.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

„Trener Osiedlowy” SP 56 Piłka siatkowa.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki dla klas IV 9:55 - 10:40 oraz dla klas V i VI w czwartki i w piątki od 13:35 - 14:20. Uczestniczy w nich ogólnie 25 osób (12 w klasach IV i 13 w klasach V i VI).
W roku szkolnym wystartujemy w zawodach:

  1. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych
  2. W Turniejach i Lidze Szkół Podstawowych w ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”
  3. W Turniejach szkolnych i międzyszkolnych organizowanych przez ZSO nr 2 w Poznaniu (m.in. Turniej Mikołajkowy, Turniej Wiosenny)

Zdjęcia:

-

<< POWRÓT