Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Sebastian Pięta

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

wtorek 13:30-14:30
środa 14:30-15:30
piątek 13:30-14:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2015

1 czerwca – dzień dziecka. W tym właśnie dniu odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci korzystających z programu TRENER OSIEDLOWY. Turniej był podsumowaniem całorocznych treningów podczas których chłopcy i dziewczęta rozwijały umiejętności gry w piłkę nożną. Drużyny grały systemem każdy z każdym. W turnieju szkolnym wzięły udział klas 4,5 i 6.

Zdjęcia:

Maj 2015

16 maja w SP 3 odbył się coroczny festyn szkolny. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe przygotowane przez Wielkopolską Akademię Piłkarską. Wielkopolska Akademia Piłkarska była głównym sponsorem tegorocznego festynu.

Każdy uczestnik konkursów sportowych otrzymywał drobny upominek (długopis, notes, linijkę lub wejściówkę na trening). Dla najlepszych zostały ufundowane medale. Podczas festynu trenerzy przeprowadzili trening pokazowy dla klas 1-6.

Po treningu odbył się pierwszy z zaplanowanych konkursów czyli: slalom ze strzałem na bramkę na czas i celność.

Kolejnym wyzwaniem dla adeptów piłki nożnej i nie tylko był konkurs żonglerki, a po nim konkurs na czas reakcji z użyciem sprzętu FITLIGHT.

I tak przez cały czas trwania festynu. Dzieci dobrze się bawiły, ochoczo podejmowały wyzwania stawiane przez trenerów i sprzęt. Na zakończenie imprezy szkoła otrzymała prezent od Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej w postaci 15 kompletów strojów marki ADIDAS z getrami i nadrukiem naszej szkoły na koszulkach. Już od września reprezentacja szkoły będzie mogła zaprezentować się w zawodach sportowych organizowanych przez Poznański Związek Sportowy oraz Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Poznaniu.

W Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej trenują także dziewczęta. One również są zainteresowane uprawianiem piłki nożnej, lecz wiadomo nie w takim zakresie jak chłopcy, ale „perełki” się znajdują. Na zdjęciu poniżej dziewczynka Liliana lat 4.

Rok szkolny 2014/2015 jest dla sportu szkolnego w SP 3 bardzo owocny pod względem organizacyjnym i z perspektywami na przyszłość. Idea projektu Trener Osiedlowy, który od kilku lat działa prężnie i jest realizowany w szkołach przynosi moim zdanie szereg pozytywnych korzyści dla szkół, uczniów i środowisk lokalnych. Realizując program zajęć z piłki nożnej dla klas 1-3 w ramach godzin z programu Trener Osiedlowy badam możliwości uczniów do uprawiania piłki nożnej i chętnych polecam realizowanie swojej pasji w klubie sportowym. W tym roku nawiązałem współpracę z Wielkopolską Akademią Piłkarską, w której dzieci mogą realizować się 3 razy w tygodniu oprócz moich zajęć. Dzięki owocnej współpracy w klubie trenuje od tego roku szkolnego 6 chłopców z klas 1, 2 i 6. Wielkopolska Akademia Piłkarska pomaga mi w realizacji zadań poprzez zabezpieczenie w sprzęt sportowy, materiały szkoleniowe, pomoc w organizowaniu konkursów dla dzieci w naszej szkole. Trenerzy przyjeżdżają do szkoły prowadzić treningi pokazowe. Jednocześnie jest to czas do „wyławiania” chętnych do uczestnictwa w regularnych treningach. Później przeprowadzam rozmowy organizacyjne z rodzicami i zachęcam do aktywnego udziału w życiu sportowym swojego dziecka.

Festyn szkolny był niejako podsumowaniem całorocznej współpracy między mną, a klubem.

Zdjęcia:

Grudzień 2014

Dnia 10 grudnia dziewczęta rozpoczęły rywalizację w unihokeju w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym roku szkolnym w pierwszym etapie zmierzyły się z SP 25. Mecz był bardzo wyrównany, lecz w końcówce spotkania w przeciągu 2 minut straciliśmy 2 bramki i przegraliśmy całe spotkanie 3:1. Niestety do dalszej fazy rozgrywek awansuje tylko zwycięzca grupy i tym samym odpadliśmy z dalszej rywalizacji.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3
Maria Kosman, Julia Smurawa, Aleksandra Dębska, Weronika Odlewana, Nicolle Zwiernik, Zuzanna Świerczak, Karolina Szymańska, Nikola Różewicz.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

W ramach programu Trener Osiedlowy w okresie wrzesień – grudzień prowadziłem zajęcia sportowe z piłki nożnej dla klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Klasy trenują jeden raz w tygodniu. Klasy trzecie i czwarte mają zajęcia połączone. Ponieważ piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem, frekwencja jest na wysokim poziomie. Z klas trzecich i czwartych uczęszcza średnio 15 uczniów. Podobnie jest w klasach piątych i szóstych. Zgodnie z założonym celem programu chłopcy, którzy mają chęć kontynuowania swojej pasji nie tylko w szkole mają taką możliwość w klubie sportowym. Poprzez stałą współpracę z trenerami i rodzicami uczniowie „Trójki” mają możliwość także kontynuowania poza szkołą i większej ilości jednostek treningowych. Prowadzone przeze mnie w ramach programu Trener Osiedlowy dzieci otrzymują podstawy umiejętności technicznych gry w piłkę nożną, po czym idąc do klubu łatwiej im „wkomponować” się w zespół i nadrobić ewentualne zaległości. Na treningach skupiamy się głównie nad rozwijaniem techniki gry, szybkości oraz koordynacji ruchowej. Poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe uczniowie z powodzeniem biorą udział w innych rozgrywkach niż piłka nożna. 27 listopada chłopcy zakwalifikowali się do drugiego etapu rozgrywek w unihokeju. Potrenować chętnie przychodzą dziewczęta, które nie odbiegają swoim poziomem wyszkolenia od niektórych chłopców. Staram się budować przyjazną atmosferę, gdzie wszyscy dobrze się bawią nabierając tym samym umiejętności gry w piłkę nożną, stąd dziewczęta z wielkim zapałem uczestniczą w zajęciach i rzadko je opuszczają.

Zdjęcia:

Listopad 2014

27 listopada reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła rozgrywki Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Wszyscy chłopcy, którzy uczestniczyli w rozgrywkach uczestniczą w programie Trener Osiedlowy. Niejednokrotnie umiejętności, które uczniowie zdobywali podczas zajęć z piłki nożnej były wykorzystywane w innych grach zespołowych. W unihokeju jak najbardziej też: przyjęcie piłeczki nogą, ustawienie taktyczne, gra na jeden kontakt itp. W tym roku szkolnym przyszło nam zmierzyć się w pierwszym etapie z SP 14 i SP 65. Niestety SP 65 zrezygnowało z udziału w rozgrywkach i tym sposobem w łatwy sposób wygraliśmy walkowerem 5:0. Rozegraliśmy tylko mecz z SP 14. Po wyczerpującym pojedynku po 30 minutach gry udało nam się uzyskać satysfakcjonujący nas wynik 5:3 i tym samym awansować do dalszego etapu rozgrywek.

REPREZENTACJA SP 3:
MATEUSZ ROTTER, WOJCIECH KUBICKI, IGOR BRONOWSKI, ALEKSANDER ASSAD, DAWID POPIELAS, HUBERT REMISZ, BARTŁOMIEJ URBAN, NORBERT KACZMAREK, SAMUEL DOBROWOLSKI.

Zdjęcia:

Wrzesień 2014

Dnia 29 września reprezentacja naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział 5 dziewczynek i 5 chłopców: Maria Kosman, Julia Smurawa, Anna Kurasz, Ada Kieniewicz i Dominika Wojtyczka, Franciszek Plewczyński, Norbert Kaczmarek, Mateusz Rotter, Kajetan Dedła i Grzegorz Baczkowski. Wśród biegających byli uczniowie biorący udział w programie Trener Osiedlowy.

Uczniowie ci to: Maria Kosman, Franciszek Plewczyński, Grzegorz Baczkowski.

Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła 21 miejsce na 32 szkoły startujące.

Zdjęcia:

Wrzesień 2014

Norbert Kaczmarek, uczeń naszej szkoły uczęszczający na zajęcia z programu Trener Osiedlowy z piłki nożnej okazał się także najlepszym uczestnikiem zawodów strzeleckich szkół podstawowych. Norbert zdobył złoty medal i statuetkę dla najlepszego zawodnika Ratajskich Igrzysk Olimpijskich.

Zdjęcia:

Wrzesień 2014

Olaf Cichecki uczeń klasy IIIA. Chłopiec uczęszczający na zajęcia z Trenera Osiedlowego zdobył srebrny (i statuetkę) medal dla SP 3 w biegach przełajowych podczas Ratajskich Igrzysk Olimpijskich.

Zdjęcia:

Wrzesień 2014

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach z programu Trener Osiedlowy wzięły udział w zawodach strzeleckich. Wzięło w nich udział 24 zawodników z 6 szkół podstawowych mieszczących się na Ratajach. Zawody odbyły się 23 września w strzelnicy sportowej Gimnazjum 23 w Poznaniu. Reprezentanci naszej szkoły okazali się najlepsi zdobywając złote medale w konkurencji dziewcząt i chłopców.

W rywalizacji dziewcząt:

Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Liczba punktów
1. Maria Kosman S.P. 3 76
2. Karolina Kamińska S.P. 18 73
3. Martyna Wawrzyniak S.P. Salezjan 58
4. Wiktoria Roszyk S.P. 20 48
5. Zuzanna Pawlaczyk S.P. 18 46
6. Nikola Różewicz S.P. 3 43
7. Joanna Śniegocka S.P. 19 38
8. Karolina Piotrowska S.P. 14 35
9. Michalina Ratajczak S.P. Salezjan 29
10. Agata Czechyra S.P. 14 20
11. Zofia Kasprzyk S.P. 19 13
12. Aleksandra Reszela S.P. 20 9

W rywalizacji chłopców:

Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Liczba punktów
1. Norbert Kaczmarek S.P. 3 81
2. Maksymilian Rybacki S.P. 14 78
3. Michał Hęćka S.P. 18 76
4. Mikołaj Płaszczewski S.P. Salezjan 75
5. Tomasz Pięta S.P. 18 73
6. Michał Orzechowski S.P. 19 68
7. Mateusz Wojtkowiak S.P. 14 64
8. Wiktor Bursztyn S.P. 3 62
9. Patryk Bembnowski S.P. 20 57
10. Filip Olejnik S.P. 19 44
11. Nikodem Pera S.P. 20 41
12. Szymon Wiśnewski S.P. Salezjan 30

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2014

23 września dziewczęta, które uczęszczają także na zajęcia z Trenera Osiedlowego z piłki nożnej brały udział w turnieju koszykówki w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich. W naszej grupie znalazły się zespoły z SP 18, szkoły która nie dała żadnych szans naszej drużynie wygrywając wysoko 78:8. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce wygrywając ze szkołą Salezjan. Walkowerem. Mając zapewnione drugie miejsce w grupie graliśmy z SP 20 o 3 miejsce w turnieju i wygrywając 6:5 dziewczęta stanęły na najniższym stopniu podium z brązowym medalem na szyi.

Reprezentacja szkoły SP 3:
Martyna Ludek, Małgorzata Przybylska, Julia Smurawa, Aleksaandra Dębska, Maria Kosman, Nicolle Zwiernik, Zuzanna Świerczak, Anna Czajkowska.

Zdjęcia:

Wrzesień 2014

22 września nasza szkoła wzięła udział w turnieju unihokeja. Był to turniej w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich. Wzięły w nim udział szkoły: SP 20, SP 14, SP 19, SP Salezjanie, SP 18, SP 3.

Szkoły podzielone zostały na 2 grupy. Nasza szkoła grała w grupie z SP Salezjanie i SP 18. Pierwszy mecz z SP 18 wygraliśmy bez większych problemów 5:0, natomiast w drugim musieliśmy uznać wyższość SP Salezjan przegrywając po fatalnym błędzie 1:0.

Zdobywając 2 miejsce w grupie walczyliśmy o brązowy medal z SP 14. Mecz ten okazał się łatwy do rozegrania jak mecz pierwszy z SP 18 i wygraliśmy 4:1 zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.

Dzięki prowadzonym zajęciom z piłki nożnej w ramach programu Trener Osiedlowy mogę wygospodarować zajęcia na prowadzenie unihokeja dla dziewcząt i chłopców, rozwijając pasje uczniów i ich sprawność fizyczną.

Reprezentacja szkoły:
Maria Kosman, Aleksandra Dębska, Julia Smurawa, Nicolle Zwiernik, Paula Twardygrosz, Anna Czajkowska, Zuzanna Świerczak.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT