Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Beata Lewicka-Płaczek

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00
piątek 15:00-16:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2015

Kończy się kolejny rok zabawy z unihokejem. Dla niektórych to rok pełen sukcesów i radości dla innych to niekiedy porażka i łzy. Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy w miesiącach styczeń – czerwiec 2015 roku odbywały się 2 razy w tygodniu. Brały w nich udział dziewczynki z klas 4-6. Moim podopiecznym treningi sprawiały wiele radości. Poziom umiejętności technicznych i taktycznych systematycznie wzrastał, cieszyła duża motywacja i zaangażowanie. Od stycznia kontynuowałyśmy szkolenie specjalistyczne, taktykę gry w ataku i w obronie, skoncentrowałyśmy się też na szkoleniu bramkarza. Często braliśmy udział w meczach sparingowych z chłopcami naszej szkoły. W ramach Programu „Trener Osiedlowy” w bieżącym roku zorganizowałam dwa sparingi z uczennicami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, w spotkaniach tych odniosłyśmy zwycięstwa. Systematyczna praca przyniosła efekty! W przeszłym roku szkolnym zamierzam zgłosić drużynę do Wielkopolskiej Ligii Unihokeja, wierzę, że udział w Lidze przyczyni się do lepszych wyników w IMS.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Zajęcia sportowe w ramach Programu Trener Osiedlowy odbywały się 2 razy w tygodniu, we wtorki w godzinach 14.30-16.00 oraz w piątki, w godzinach 15.00 – 16.30 w sali gimnastycznej SP 20. Brały w nich udział dziewczynki klas 4-6. W bieżącym roku szkolnym przeprowadziłam nabór w roczniku 2003 i 2004. Poziom umiejętności technicznych i taktycznych nie był wysoki, ale wzrastał z treningu na trening, cieszyła duża motywacja uczennic. Moim podopiecznym treningi sprawiały wiele radości. Już we wrześniu odbyły się pierwsze zawody Ratajskie Igrzyska Olimpijskie RIO 2014, a w nich turniej unihokeja, w którym uczestniczki Programu Trener Osiedlowy z SP 20 zajęły II miejsce tuż za Salezjankami, wyprzedzając 4 szkoły ratajskie. Aby zmobilizować uczennice do pracy i podnieść ich poziom sportowy organizowałam sparingi z innymi szkołami. Dziewczyny trenowały z dużym zapałem, gdyż w listopadzie miał się odbyć sparing rewanżowy z uczennicami Salezjańskiej SP. Rewanż zakończył się naszym zwycięstwem. Kolejnym sprawdzianem umiejętności był I etap IMS odbył się 25 listopada w SP 78, gdzie rywalizowałyśmy z drużynami naszej grupy: SP 19 i SP 51, można było zaobserwować, jak dużo przyjemności i satysfakcji daje dziewczynom gra w unihokeja. Po zaciętych bojach pokonaliśmy SP 51 5:1 i zremisowaliśmy z SP 19 2:2, co w rezultacie dało nam II miejsce w grupie i nie przegrywając żadnego meczu, nie awansowałyśmy do II etapu.

Mam nadzieję, że regularne treningi w przyszłym roku oraz systematyczna praca całego zespołu, pozwoli młodym zawodniczkom powalczyć o lepsze miejsce, czego sobie i moim podopiecznym życzę. Podsumowując mogę stwierdzić, że zamiłowanie do gry w unihokeja, dzięki Programowi Trener Osiedlowy, w naszej szkole znacznie wzrosło.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT