Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Mariola Włodarczak

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:15-17:45
piątek 16:15-17:45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2015

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała po sześć turniejów.

Chłopcy klas 6 uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zakwalifikowali się do finałowej rundy rozgrywek i dnia 10 lutego walczyli o najlepszą lokatę w tych spotkaniach. Po emocjonujących pojedynkach zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale. To ogromny sukces naszych zawodników. Ulegli tylko zwycięzcom tzn. uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 46.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi (5 klasy) mieli okazję występować na pełnowymiarowych boiskach. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przed nami jeszcze ostatni – finałowy turniej, który rozegrany zostanie dnia 19 czerwca na boisku i w hali Gimnazjum nr 54.

Za to młodsi zawodnicy (klasy 4) zaprezentowali się w bieżącym roku bardzo dobrze. Zdobyli duże doświadczenie rywalizując z zespołami z innych szkół, sprawdzili swoje umiejętności i w najbliższym czasie (15 czerwca) grać będą o III miejsce podczas finałowego turnieju w Szkole Podstawowej nr 10.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej.

Wspaniale bawiliśmy się na festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy na boisku MOS na Śródce.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w przyszłości oraz wspaniałych wakacji.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Chłopcy bardzo ambitnie pracowali przez pierwsze półrocze na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy poznane w latach ubiegłych umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała po dwa turnieje. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zakwalifikowali się do III rundy rozgrywek i dopiero w styczniu zagrają następne mecze. Zobaczymy, czy wyjdą z tych pojedynków obronną ręką.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi mieli okazję wystąpić na pełnowymiarowym boisku w Gimnazjum nr 54 i w hali widowiskowo-sportowej ARENA. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Za to młodsi poczynają sobie bez kompleksów i zaprezentowali się całkiem nieźle.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzą na treningi, bardzo wytrwale powtarzają poszczególne elementy gry, doskonalą swoje umiejętności indywidualne, uczą się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruch oraz walki sportowej.

W drugim półroczu pragniemy kontynuować zajęcia w podobnym wymiarze i tej samej formie.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Rozpoczęliśmy nasz sportowy rok szkolny 2014/2015. Uformowały się grupy piłkarzy ręcznych. Może nie wszyscy wytrwają do końca roku, może niektórzy przestaną przychodzić na treningi, może za miesiąc lub dwa dołączą inni nowi zawodnicy. Na pewno już wkrótce stworzymy spójne i zgrane zespoły chłopców, którzy chcą grać w piłkę ręczną; chłopców, którzy chcą sumiennie uczestniczyć w zajęciach, uczyć się nowych elementów, doskonalić już poznane, a przy tym dobrze się bawić; chłopców, którzy lubią spędzać czas na zdrowej rywalizacji i świetnej zabawie, bo piłka ręczna to przecież doskonała zabawa dla wszystkich.

Powstała grupa chłopców klas 6, która dzisiaj liczy 12 zawodników oraz grupa chłopców klas 4, 5, do której zapisało się 22 uczniów. Rozpoczęliśmy zajęcia z dużym zapałem i z dużą niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze, by skonfrontować nasze umiejętności z umiejętnościami chłopców z innych szkół.

13 września zostaliśmy zaproszeni na, inaugurujący rozgrywki I ligi, mecz seniorów MKS Poznań. Uczestniczyliśmy w prezentacji zawodników, a później kibicowaliśmy poznańskiemu zespołowi.

Nasi najmłodsi zawodnicy - kl. III zagrali swój pierwszy turniej mini piłki ręcznej w ramach programu „Na Grunwaldzie małe Szkraby grają w „rękę” dla zabawy”. Emocji było sporo, a wyniki zadowalające. Czekamy na kolejne rozgrywki życząc wszystkich wielu pozytywnych wrażeń i sportowych sukcesów.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT