Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Katarzyna Dulska

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 36
ul. Słowackiego 54/56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:50-17:20
czwartek 15:00-16:30

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2015

Celem prowadzonych pozalekcyjnych zajęć z piłki siatkowej dziewcząt w klasach IV-VI było doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych w grze przygotowując dziewczęta do rozgrywek sportowych. Rozwijano umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego, a także kształtowano postawy prozdrowotne poprzez stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania aktywności fizycznej. Efektem było zorganizowanie współzawodnictwa wewnątrzszkolnego w piłce siatkowej, co pozwoliło na ukazanie w pełni możliwości dzieci, tworząc okazję do rywalizacji sportowej i osiągania sukcesów. Wszystko to aby najmłodsi nabierali zdrowych nawyków i odkryli niezliczoną ilość zalet jakie niesie za sobą sport. Był to także sprawdzian przed przyszłorocznymi igrzyskami ale przede wszystkim dobra zabawa. Reprezentacje zespołowe składały się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców z klas V i VI. Wygrany zespół uczestniczył w zmaganiach Orlik Volleymania.

Uczniowie klas III i IV uczestniczyli w turnieju Enea Akademia Sportu 2015, który odbył się 27 maja w poznańskiej Arenie. Dzięki współpracy szkoły z klubem sportowym coraz więcej dzieci zaczyna swoją przygodę pod okiem wykwalifikowanych trenerów Energetyka.

Największą atrakcją dla dzieci uczestniczących w programie Trener Osiedlowy jest festyn rekreacyjno-sportowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Taka forma podsumowania całorocznej pracy, jest dla nich wielką nagrodą za swoje zaangażowanie i wysiłek wkładany podczas całego roku szkolnego.

Sport, zabawa i zdrowie - takie hasła promowano podczas imprezy - Enea Olimpiada Sportu, która 1 czerwca odbyła się na otwartym terenie przed Termami Maltańskimi w Poznaniu. Dzieci z EAS oraz dzieci uczestniczące w programie Trener Osiedlowy wzięły udział w imprezie aby wspólnie świętować Dzień Dziecka i finał Enea Akademii Sportu.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Widząc, iż wysoki poziom aktywności ruchowej wśród uczniów gwarantuje odpowiedni poziom sprawności fizycznej i sprawności motorycznej, w naszej szkole systematycznie prowadzone są dodatkowe zajęcia, na których młodzież rozwija swoje zdolności siatkarskie.

Głównym celem i zadaniem zajęć było:

  • podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów,
  • rozbudzanie zainteresowania daną dyscypliną sportu,
  • wyrabianie odpowiedniej motywacji, właściwego zachowania sportowego, jak również współdziałania zespołowego,
  • organizowanie turnieju międzyklasowego,
  • przygotowywanie uczniów do zawodów sportowych.

Dzięki ENEI i współpracy z klubem sportowym Energetyk, dzieci trenujące siatkówkę mogły po raz kolejny zasiąść na trybunach hali sportowej Arena podczas meczu Superpucharu Polski PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Grupa młodych siatkarzy znakomicie dopingowała oraz bawiła się na wspaniałym siatkarskim widowisku. Dla wszystkich naszych małych kibiców było to wielkie przeżycie, które być może zaważy na ich sportowej karierze. Rozemocjonowane dzieci z uśmiechami żegnały Arenę i siatkarzy mimo bardzo późnej pory. Z pewnością jeszcze długo wspominać będą tak wspaniałą imprezę.

Dziewcząt z klas V-VI reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Miasta Poznania w piłce siatkowej. Niestety nie udało nam się wyjść do kolejnego etapu, podobnie jak chłopcom. Klasy III trenujące w Energetycznej Akademii Siatkówki, w styczniu wezmą udział w Noworocznym Turnieju EAS który odbędzie się w Arenie.

Dzieci z naszej szkoły, które na co dzień trenują w klubie sportowym Energetyk startuję w licznych turniejach siatkarskich. Są to: Adrianna Dopierała, Zuzanna Dopierała, Zuzanna Solińska, Zuzanna Sauer, Alan Teszner.

W środę 26 listopada w poznańskiej Hali Arena uczestniczyliśmy w imprezie sportowo-edukacyjnej "RUCH NA WAGĘ ZDROWIA". Pomysłodawcą akcji był Michał Jeliński (złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie), impreza promowała kulturę fizyczną oraz zdrowe jedzenie. Wszystkim uczestnikom dopingowała Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pani Ewa Bąk. Oprócz spotkania z naszym mistrzem wszyscy uczniowie mogli skorzystać z porad dietetyka, który mówił "Jak się odżywiać się, jak być zdrowym?" oraz porad psychologa sportowego, który opowiedział jak pokonywać przeszkody i jak z problemami radziły sobie największe Gwiazdy Sportu? Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał zdrowy posiłek i mógł wziąć udział w kilku dodatkowo przygotowanych konkurencjach sportowych.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w ramach programu „Trener osiedlowy” w Szkole Podstawowej nr 36 odbywają się we wtorki i w czwartki. W sekcji trenuje 12 dziewczynek z klas IV, kontynuując szkolenie, które rozpoczęły w klasie III jako EAS i 15 dziewcząt z klas V i VI. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła nasza od dwóch lat współpracuje z klubem sportowym Energetyk Poznań. Dzięki partnerstwu, dzieci z klas III w tym roku szkolnym mają także możliwość uczestniczyć w zajęciach z piłki siatkowej. Cieszy się to ogromną popularnością, co przekłada się na ilość dzieci na zajęciach. W klasach III uczestniczy 16 dziewczynek i chłopców.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT