Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Beniamin Dworzyński

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 46
ul. Inowrocławska 19

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

poniedziałek 16:15-17:00
czwartek 16:15-17:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2014

Od początku września roku szkolnego 2014/2015 prowadziłem zajęcia sportowe z piłki ręcznej dla dzieci. Odbyło się ponad 25 spotkań, na które uczęszczały osoby z klas III (jest to grupa mieszana dziewczynki i chłopcy).

Na treningach uczniowie poznają podstawy piłki ręcznej:

  • Poruszanie się po boisku,
  • Kozłowanie,
  • Podania i chwyty,
  • Różnego rodzaju rzuty (z biegu, z wyskoku)

Oprócz tego na zajęciach realizowanych jest dużo gier i zabaw, gimnastyki oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Osoby uczestniczące w zajęciach startowały w rozgrywkach VW CUP 2015 MINIHANDBALL, gdzie mogły się sprawdzić na tle innych swoich rówieśników. W pierwszej fazie turnieju rywalizują ze sobą szkoły z okolicy Antoninka. Odbyły się dotychczas dwa turnieje. W pierwszym drużyna z SP 46 zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie mecze, a w drugim II lokatę. przegrywając jeden z 3 meczy.

Dzieci oprócz dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji mogą się rozwijać poznając tajniki piłki ręcznej. Mają alternatywę do ciągłego siedzenia, jak nie w szkolnej ławie, to przy komputerze. Ruch, jak wiadomo, dobrze dawkowany, pozytywnie wpływa na organizm młodych jednostek - korzystnie na zdrowie, a czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, i miejmy nadzieję, że wdroży to dzieci do całożyciowego uprawiania sportu, bądź rekreacji.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT