Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Bartosz Kukurowski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 82
ul. Krakowska 10

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 13:30-15:00
czwartek 13:30-15:00

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Kwiecień 2015

Braliśmy również udział w turnieju o Puchar Siatkarskiej Akademii Mistrzostwa Sportowego. Był to turniej towarzyski, ale obsada była bardzo silna i dlatego też poziom zawodów był bardzo wysoki. SP 82 wystawiła 2 zespoły „czwórek” i jeden zespół „par”. Na dwanaście „czwórek” udało się zdobyć miejsca 8. i 5., a nasza para 4-klasistek skończyła zawody na 7. miejscu. Jednakże nie miejsca się liczyły, a sprawdzenie się w rywalizacji sportowej na arenie międzyszkolnej.

Zdjęcia:

Marzec 2015

Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Gimnazjum Nr 33 z okazji 70-lecia najstarszej poznańskiej szkoły.

Termin: 19.03.2015
Miejsce: Hala Arena
Uczestnicy: SP 82, 28, 4, 9, 26, 53, 56, UKS Rataje, UKS Malta

Reprezentacja SP 82 wystawiła 3 zespoły:

 1. w parach (4. kl.),
 2. w trójkach (5. kl.),
 3. w czwórkach (6. kl.)

Najliczniej obsadzony był turniej par, gdzie wystąpiło 12 zespołów. Wśród tej grupy nasi zawodnicy grający na zmianę zdobyli 6. miejsce wygrywając 4 mecze, przegrywając 3. Wśród 5. klas SP 82 wywalczyła 2. miejsce przegrywając 3. decydujący set z SP 28 16:18. Chłopcy grali wręcz znakomicie, wygrali w grupie 3 mecze, a w półfinale pokonali faworytów całego turnieju SP 4 - 25:21. W najbardziej prestiżowej rywalizacji, czyli czwórek reprezentanci SP 82 trafili na zespół SP 4 w grupie i przegrali do 21. W półfinale znów zagrali z SP 4 przegrywając do 18. W meczu o 3. miejsce zrewanżowaliśmy się SP 28 wygrywając 25:23.

Reprezentacja SP 82:

Pary: Daniel Łukiewski, Kuba Szumnarski, Tobiasz Kałka, Adrian Giziński,
Trójki: Kamil Adas, Mikołaj Witkowski, Adam Jasiński, Kazik Mroczek-Walczuk, Kacper Lemański,
Czwórki: Domink Zaraś, Mateusze Goździewski i Szczepiński, Kuba Kociemski, Paweł Mrowiński.

Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a zawodnicy drobne nagrody rzeczowe.

Zdjęcia:

Styczeń-Luty 2015

Przez prawie 2 miesiące (styczeń, luty 2015) odbywał się inauguracyjny Szkolny Festiwal Siatkówki. Uczniowie grali w trzech kategoriach wiekowych, a ze względu na dużą frekwencję rozgrywane byłe eliminacje, półfinały i finały.

Klasyfikacja końcowa:

Kat. Trójki:

 1. Brak Nazwy (Dominik Zaraś, Kamil Adas, Mikołaj Witkowski)
 2. Mistrzynie (Dalia Adas, Maja Kieszek, Zuzia Wyrzykiewicz)
 3. AZA (Agnieszka Marach, Ania Rauhut, Zuzia Burdziak)

Kat. Pary:

 1. Frajerzy (K. Adas, M. Witkowski)
 2. Ja i My (Basia Sobańska, Patrycja Machaj)
 3. Volleyboje (Kazik Mroczek - Walczuk, Eryk Pawelczak)

Kat. Single:

 1. Adam Jasiński
 2. Zuzia Burdziak
 3. Kacper Lemański

Szkolny Festiwal Siatkówki w liczbach:

Wystartowało: 14 singli, 24 zespoły, 12 par, 12 trójek, 64 grających
Odbyły się: 184 mecze
Najmłodszy zawodnik: rocznik 2006
Rozdano: 18 medali, 32 dyplomy, 32 nagrody, 18 szóstek, 28 piątek, 20 plusików.

Nagrody rzeczowe, medale, dyplomy ufundowała Pani Dyrektor Danuta Werner i Uczniowski Klub Sportowy „Przemysł” – Bartosz Kukurowski

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i sportową postawę, najlepszym gratuluję, a wszystkich chętnych zapraszam na treningi, aby za rok... pokonać siebie...

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Podsumowaniem treningów był udział w PIMS. O występie dziewczyn należy jak najszybciej zapomnieć. Pierwsza runda była pełna chaosu, niezrozumiałych zachowań i skończyła się na 3. miejscu w grupie. Tym razem honoru naszej siatkówki obronili chłopcy, którzy awansowali do 2. rundy z niezwykle silnej grupy (SP 4, SP 84). Już wkrótce w SP 50 walczymy o kolejny awans. Przez cały okres frekwencja na treningach była bardzo wysoka, średnio na zajęcia przychodziło ponad 18 osób. Mimo porażki dziewczyny nie odpuściły, ponieważ od stycznia chcą walczyć i udowodnić swoją wyższość nad chłopakami podczas Szkolnego Festiwalu Siatkówki. Rozpocznie się rywalizacja trójek, par i singli już po nowym roku i będzie trwała aż do ferii zimowych.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Nowy sezon czas zacząć. Grupy treningowe formułują szyki, bowiem rozpoczęcie roku szkolnego zawsze wprowadza mały chaos. Jednak udało nam się zorganizować najbardziej optymalne dla zawodników godziny treningów. Spotykamy się w poniedziałki o godzinie 13.30 do 15.00 i w czwartki od 13.30 do 15.00. Frekwencja na zajęciach od samego początku spełnia oczekiwania, a sukces naszych "Złotych Mistrzów" z pewnością tylko może jeszcze zwiększyć zainteresowanie siatkówką. Już zgłaszają się 3-klasiści, którzy również chcieliby rozpocząć swoją siatkarską przygodę. Tymczasem grupy dziewcząt i chłopców doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Młodsi z łapanki siatkarskiej powoli będą zagłębiać się w tajniki "prawdziwej" mini-siatkówka, aby w przyszłości zasilić reprezentację SP 82 przygotowującą się do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Razem trenuje ponad 20 młodych, siatkarskich adeptów.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT