Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Szachy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Szachy drużynowe:

 

Informacje

 1. Organizator:
  Poznański Szkolny Związek Sportowy
  Szkoła Podstawowa nr 46 im. M. Dąbrowskiej w Poznaniu
  Sekcja szachowa AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA
 2. Termin i miejsce zawodów
  16 stycznia 2015 - godz.15.45 - 20.00
  Zbiórka uczestników i potwierdzanie zgłoszeń w godz. 15.15 - 15.45
  Szkoła Podstawowa nr 46 im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu, ul. Inowrocławska 19

  Informacje dotyczące szkoły i dojazdu: www.sp46.pl

  UWAGA: turniej rozegrany zostanie w hali sportowej i w auli szkoły - wszystkich uczestników obowiązuje zmiana obuwia na odpowiednie obuwie sportowe. W trakcie Mistrzostw dla uczestników dostępne będą szatnie i automaty z napojami ciepłymi, zimnymi, słodyczami i przekąskami. Szkoła nie prowadzi bufetu.
 3. Uczestnictwo:
  W mistrzostwach uczestniczy młodzież reprezentująca szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Poznania, urodzona w roku 1996 i młodsza i posiadająca ważną legitymację szkolną. Każda szkoła może zgłosić do Mistrzostw 1 drużynę w składzie 4 - osobowym (3 chłopców i 1 dziewczyna, grająca na 4 szachownicy). Na szachownicach chłopięcych mają prawo startować również dziewczęta. Każda szkoła może zgłosić rezerwowego (rezerwowych).
 4. Sposób przeprowadzenia Igrzysk:
  Mistrzostwa przeprowadzone zostaną zgodnie z zapisem w Regulaminie PIMS i z przepisami PZSzach: Mistrzostwa miast, gmin i powiatów - rozegrane będą systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.
 5. Zgłoszenia:
  Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach jest zgłoszenie uczestników drogą elektroniczną - e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tylko poprzez wypełnienie załączonej tabeli (organizatorzy przyjmują tylko jedno zgłoszenie ze szkoły; wszystkie pozycje w tabeli powinny być wypełnione, jeżeli brak pełnego składu ze szkoły to należy wpisać „vacat”) i przesłane wyłącznie przez przedstawiciela szkoły.
  Termin zgłoszeń: do 12.01.2015.

  Ewentualna korespondencja będzie prowadzona jedynie z wymienionym w zgłoszeniu przedstawicielem szkoły. Szkoły nie zgłoszone w terminie będą mogły uczestniczyć w zawodach tylko za zgodą Organizatorów. W dniu zawodów sprawdzana będzie tylko lista obecności.
 6. Punktacja:
  Kolejność miejsc w zawodach będzie ustalona na podstawie liczby zdobytych dużych punktów (tzw. meczowych): wygranie meczu - 2 pkt., remis - 1 pkt., przegrana - 0 pkt., a przy ich równości decydują kolejno:
  - suma punktów małych zdobytych na wszystkich szachownicach (wygrana - 1 pkt., remis - 0,5 pkt., przegrana - 0 pkt.),
  - wartościowanie pełne Buchholza,
  - wynik bezpośredniego spotkania,
  - lepszy wynik na pierwszej, ewentualnie kolejnych szachownicach.
 7. Sprawy różne:
  Każda Szkoła zobowiązana jest do dostarczenia 1 zegara i 1 kompletu bierek szachowych z szachownicą.
 8. Nagrody:
  Bezpośrednio po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia wręczenia medali i dyplomów dla najlepszych zawodników.

Załączniki