Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Sylwia Obst

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 29
os. Pod Lipami

Dyscyplina:

Tenis Stołowy

Godziny pracy:

poniedziałek 13:00-13:45
środa 13:00-13:45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2014

Tenis stołowy należy do najbardziej popularnych gier sportowych na świecie i zyskuje coraz większa popularność. Walory zdrowotne, możliwość uprawiania tego sportu praktycznie przez całe życie oraz wyjątkowa jego atrakcyjność daje obraz dyscypliny mogącej spełniać wszechstronne potrzeby ruchowe najmłodszych dzieci. Nie od dziś wiadomo, że tenis stołowy jest dyscypliną, która w wyjątkowo skuteczny sposób zaszczepia w młodym człowieku wytrwałość w dążeniu do celu, umacnia więzi, uczy współdziałania, systematyczności, punktualności czy sumienności. Prowadzone systematycznie, raz w tygodniu zajęcia stanowią swoisty fundament działalności klubu SKTS Rataje 50 Poznań. Propozycja ta przeznaczona jest dla dzieci lat 8, chcących zgłębić tajniki gry w tenisa stołowego i odnaleźć w ten sposób nową pasję. To dla każdego z młodych adeptów solidna dawka ćwiczeń, nie tylko wpływająca korzystnie na ogólną kondycję, ale jednocześnie pobudzająca do działania umysł i kształtująca odpowiednio charakter. Zajęcia są więc znakomitą formą bezpiecznego i aktywnego spędzenia czasu, pod okiem trenera. Rozwijając harmonijnie podstawowe cechy motoryczne człowieka a zwłaszcza koordynację ruchową, szybkość i refleks staje się autentycznie sportem dla wszystkich.

W trakcie zajęć w I edycji pracy z grupą dzieci:

  1. Poznały ciężar, wielkość i sprężystość piłeczki,
  2. Wykonywały podania jednorącz i oburącz w ustawieniu bocznym,
  3. Poruszały się przy stole różnymi technikami kroczków w różnych kierunkach - do przodu, do tyłu, w bok i po przekątnej,
  4. Poznały ciężar i wyważenie rakietki tenisowej oraz prostych ćwiczeń z rakietką będących wstępem do rozpoczęcia nauki techniki podstawowych uderzeń.

 

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT