Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Marcin Materka

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 9:55-11:35, 13:35-15:10

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2015

Najmłodsi siatkarze z ZSO nr 2 Poznań podczas pierwszej edycji programu „Trener Osiedlowy” 2015 wzięli udział w następujących turniejach:
Turniej Piłki siatkowej Chłopców o Puchar Gimnazjum 33 z okazji 70 - lecia Najstarszej Poznańskiej Szkoły.
Otwarte Mistrzostwa Poznania WZPS.
Turniej w ramach programu „Energetyczna Siatkówka”.

Poza startami w turniejach chłopcy z SP 56 Poznań w czasie zajęć podnosili swe umiejętności siatkarskie oraz ogólną sprawność fizyczną. Początkujący zawodnicy z klas czwartych szkoły podstawowej zapoznawali się z podstawowymi zasadami gry w mini siatkówkę. Większość dzieci uczestnicząca w zajęciach piłki siatkowej w ramach programu „Trener Osiedlowy” weźmie udział w obozie siatkarskim na początku lipca co pozwoli w przyszłości podnieść poziom zaawansowania technicznego gry w mini-siatkówkę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

W czasie II edycji programu „Trener Osiedlowy” 2014 chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań biorący udział w zajęciach siatkówki to w większości dzieci z czwartej i piątej klasy.

Na czwartkowych treningach najmłodsi zapoznawali się z podstawami techniki gry w mini siatkówkę oraz przepisami gry singli i dwa na dwa. Poza ćwiczeniami z piłkami doskonalącymi technikę najmłodsi siatkarze ze szkoły w Krzesinach pracowali nad podniesieniem poziomu ogólnej sprawności fizycznej. Natomiast nieco starsi uczniowie klas piątych poza doskonaleniem techniki gry uczyli się taktyki gry trzy na trzy.

Swój poziom umiejętności gry w mini siatkówkę chłopcy z SP 56 Poznań mogli sprawdzić w kilku turniejach oficjalnych między innymi 18-19 Października w hali Arena odbył się I Ogólnopolski Festiwal Mini-siatkówki Chłopców gdzie w kategorii dwójek najmłodsi chłopcy zajęli 21 miejsce, a w kategorii trójek 18 miejsce. W rozgrywkach WZPS na turnieju w Nowym Tomyślu chłopcy uplasowali się na 6 miejscu w kategorii trójek. Tradycyjnie w grudniu siatkarze z SP 56 Poznań rywalizowali w turnieju mikołajkowym, który odbył się w hali ZSO Nr 2 Poznań gdzie zmagania były toczone w kategoriach singli i dwójek. Planowany jest udział w styczniu 2015 organizowanym przez WZPS Otwartych Mistrzostwach Poznania.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT