Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Jakub Czwakiel

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 79
ul. Jesionowa 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 16:00-17:30
środa 15:15-16:45

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2015

Zajęcia w ramach trenera koszykówki przy Szkole Podstawowej Nr 79 w Poznaniu odbywały się w wtorki od godz. 16:00-17:30 oraz w środy od godz. 15:15–16:45 w roku szkolnym 2014/2015. W treningach uczestniczyła grupa około 14-16 z klas II i III. Zrealizowałem 50 godzin zajęć, na których dzieci poprzez gry i zabawy podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki. Żeby sprawdzić swoje umiejętności rywalizowaliśmy w turniejach z innymi szkołami i drużynami. Pierwszym i głównym turniejem był "pierwszy krok minikosza" organizowany przez klub MKK PYRA Poznań, z którym współpracujemy. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 7 i rywalizowały w nim 3 drużyny SP 7, SP 65 i SP 79, które miały możliwość wykazania się w turnieju sprawnościowym z elementami koszykówki i błyskawicznym turnieju mini-kosza. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Uczestniczyliśmy również w turnieju minikoszykówki w SP 18 zajmując drugie miejsce oraz w SP 65 zajmując pierwsze miejsce. Najlepsi zawodnicy z III klas uczestniczyli w ogólnopolskich turniejach w Wielichowie oraz 37. Turniej Mini-Kosza „Dzień Dziecka 2015” im. Tadeusza Dudzińskiego. Wchodzili oni w skład drużyn MKK PYRA Poznań. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a jeszcze chętniej w turniejach. Gdzie bardzo dobrze się bawiły i rywalizowały z rówieśnikami.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Zajęcia z koszykówki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu dwa razy w tygodniu (wtorki i środy). W treningach uczestniczyła grupa około 10-16 dzieci. Zostało zrealizowanych 50 godzin zajęć, na których dzieci podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka. W tym półroczu na zajęcia uczęszczała duża grupa pierwszo- i drugoklasistów, którzy po raz pierwszy mieli okazję ćwiczyć na dużej sali i po raz pierwszy regularnie brać udział w treningach.

W celu podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich jak i ogólnej sprawności, wybraliśmy do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 7, która dysponuje jeszcze większą sala. Zawodnicy byli początkowo trochę przestraszeni, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję być na tak dużej hali sportowej. Po obowiązkowej rozgrzewce przystąpili do rywalizacji z uczniami SP 7, było dużo emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play, a uczestnicy pokazali, że już sporo umieją. Każdy trafiony kosz wywoływał dużą radość na twarzach dzieci.

Najlepsi trzecioklasiści z tej grupy brali udział w turnieju o puchar dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18. Rywalizowali oni jak równy z równym z o rok starszymi kolegami. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce wygrywając dwa mecze i przegrywając z gospodarzami i zwycięzcami turnieju.

Wyniki turnieju:
SP 79 – SP 18 11:29
SP 79 – SP 6 25:20
SP 79 – SP 7 9:4

Wszystkie imprezy w jakich braliśmy udział bardzo podobały się dzieciom i chętnie nich uczestniczyli. Poznały one smak zwycięstwa, ale także smak porażki. Dzieci zauważyły też że podniosły swoje własne umiejętności i sprawność motoryczną.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Na zajęcia, w ramach projektu "Trener Osiedlowy" uczęszcza około 15 dzieci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku 7-9 lat (1-3 klasa podstawówki). Dzieci mają zajęcia dwa razy w tygodniu (wtorek, środa) podczas których uczą się podstaw techniki i taktyki w koszykówce poprzez gry i zabawy. Zajęcia te mają za zadanie rozwijać pasję do sportu i chęć podejmowania aktywności fizycznej. Zamierzamy uczestniczyć w turnieju "pierwszy krok koszykówki" organizowanym przez SZS oraz w turnieju mikołajkowym organizowanym przez klub MKK Pyra.

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT