Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Kołodziejski Piotr

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Piotr Kołodziejski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa Nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 13:00-15:40
środa 14:05-14:50

 

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2015

Podczas kolejnej w tym roku szkolnym edycji Trenera Osiedlowego, moje zajęcia ponownie prowadziłem dla dwóch grup wiekowych: drugo- i trzecioklasistów. W obu grupach wiekowych pracowaliśmy nad trzema elementami techniki gry w piłkę siatkową: odbicie piłki sposobem oburącz górnym, odbicie piłki sposobem oburącz dolnym oraz zagrywka tenisowa. Za cel tej edycji obrałem przygotowanie dzieci uczestniczących w moich zajęciach do dwóch imprez sportowych:

 • Enea Mini Cup
 • Impreza Energetycznej Akademii Siatkówki odbyła się w środę 27 maja w poznańskiej Arenie. W zawodach wzięło udział ponad 600 dzieci z roczników 2004 i 2005. Dzieci rywalizowały na dwudziestu boiskach w dwójkach i grach singlowych. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci otrzymały pamiątki, dyplomy i medale. Naszą szkołę reprezentowały dzieci uczestniczące w projekcie Trener Osiedlowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Miło nam poinformować, że nasza „dwójka” - Pinkowski, Budziński została v-ce mistrzami turnieju.

 • Enea Olimpiada Sportu
 • 1 czerwca uczestnicy Akademii Sportu przystąpili do finałowej rozgrywki - triathlonu dla najmłodszych. Na Termach pojawiły się reprezentacje 30 poznańskich szkół podstawowych, blisko 900 dzieci. Zawodnicy wzięli udział w trzech konkurencjach: bieganiu (400 m), jeździe na rowerze (1600 m) oraz pływaniu (25 m).

  Wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na Olimpiadzie Sportu mogli spróbować swoich sił również w innych dyscyplinach: ultimate frisbee, speed badminton czy piłka nożna. Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu poprowadzili warsztaty i pokazowe zajęcia ze starych, polskich gier tradycyjnych. Przypomnieli jak się gra w ringo, kubb, pierścieniówkę, zorganizują przeciąganie liny i grę w kółko i krzyżyk w wersji ruchowej. Nie zabrakło także dmuchanych zamków, zjeżdżalni oraz animacji dla najmłodszych.

  I Edycję Trenera Osiedlowego 2015 zakończyliśmy Dniem Sportu, który odbył się 3.06.2015 w SSP nr 29.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Kończąca się Edycja Trenera osiedlowego rozpoczęła się dla mnie i moich podopiecznych od wizyty na Superpucharze Polski. Dzieci mogły zobaczyć najlepsze drużyny kraju, które rozegrały mecz w Arenie Poznań. W weekend po tej imprezie (11-12.10.2014) na tym samym obiekcie młodsze pokolenie rywalizowało w I Ogólnopolskim Festiwalu mini siatkówki dziewcząt. Po turnieju zespoły reprezentujące naszą szkołę uplasowały się:

 • w dwójkach: 5 miejsce, 12 miejsce, 16 miejsce, 18 miejsce
 • w trójkach: 17 miejsce, 40 miejsce.

W listopadzie, w Szkole Podstawowej nr 29, postanowiliśmy nagrodzić ciężką pracę na treningach i zorganizować turniej rodzinny, w którym brały udział dzieci z wszystkich grup treningowych wraz ze swoimi rodzicami (w zespołach dwójkowych grało dziecko i rodzic). Celem tych zawodów było propagowanie aktywnego wypoczynku, ale nie zabrakło wielkich emocji podczas walki o jak najwyższe miejsca. Najmłodszym zawodnikiem był Pinkowski Jan, który uczęszczał do mnie na zajęcia Trenera Osiedlowego. Pod koniec listopada (24-25.11) Posnania po raz kolejny stała się areną siatkarskich zmagań. Do boju stanęły reprezentacje Szkół Podstawowych Miasta Poznania: 4, 15, 28, 29 i 62. Nasi najmłodsi zawodnicy swoje zawody rozegrali 25.11.2014, a klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Dziewczęta:

 1. Szkoła Podstawowa nr 15
 2. Szkoła Podstawowa nr 15
 3. Szkoła Podstawowa nr 28

Chłopcy:

 1. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29
 2. Szkoła Podstawowa nr 4
 3. Sportowa Szkołą Podstawowa nr 29

Ostatni miesiąc i zwieńczenie tej Edycji Trenera Osiedlowego to Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W pierwszym dniu tych sportowych zmagań (10.12) rywalizowali chłopcy ze szkół SSP nr 29 oraz SP nr 4. Chłopcy rywalizowali w kategorii singli i trójek. Drugi dzień turnieju to rywalizacja dziewcząt. Do zawodów przystąpiły reprezentacje Szkół Podstawowych nr: 4, 15, 28, 29, 34, 62. Wyniki tego turnieju wyglądały następująco:

Chłopcy:
Rocznik 2004/2005

 1. Simon Kolendo
 2. Jakub Budziński
 3. Krzysztof Wichłacz

Dziewczęta:
Rocznik 2003:

 1. Szkoła Podstawowa nr 28
 2. Szkoła Podstawowa nr 62
 3. Szkoła Podstawowa nr 15

Rocznik 2002:

 1. Szkoła Podstawowa nr 15
 2. Szkoła Podstawowa nr 15
 3. Szkoła Podstawowa nr 4

 

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W ramach programu prowadzę zajęcia z grupami:
- grupa mieszana, wiek 8 lat - 20 osób
- grupa mieszana, wiek 9 lat - 16 osób

W trakcie zajęć prowadzę gry i zabawy wprowadzające do piłki siatkowej, ale także tory przeszkód i obwody stacyjne o charakterze ogólnorozwojowym. Założyłem sobie, że w grudniu, na koniec trwania programu, dzieci będą potrafiły prawidłowo ustawić się w wysokiej i niskiej postawie siatkarskiej oraz ułożyć ręce i rzucić „piłkę koszyczkiem”. Poza elementami, które dzieci mają się nauczyć, celem moich zajęć jest ogólne usprawnienie oraz wprowadzanie nawyków prozdrowotnych dzięki, którym młodsze pokolenie będzie uprawiało sport w czasie wolnym.

Planuję także uczestnictwo w zawodach sportowych mini piłki siatkowej singli (Enea mini cup).

Zdjęcia:

 

<< POWRÓT

Wpisany przez Karol Melniczak poniedziałek, 22 września 2014 21:23