Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Artur Styła

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 71
ul. Przybyszewskiego 37

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

piątek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2016

Zimowa edycja zajęć w ramach programu „Trener osiedlowy” była kontynuacją zajęć zakończonych w czerwcu, jeszcze przed wakacjami i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Chłopcy z klas IV-VI podczas piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej elementy techniczne w zakresie gry w koszykówkę, ćwiczyli poruszanie się w obronie i w ataku, a także rozgrywali pierwsze mecze z innymi drużynami. Moi uczniowie zrobili duży postęp; nauczyli się rywalizacji zgodnie z zasadami fair play, co jest bardzo ważne w każdej dyscyplinie sportu, nie tylko w koszykówce. Warto wspomnieć także, że dzięki ćwiczeniom ogólnorozwojowym i regularnym treningom znacznie poprawili swoją sprawność fizyczną. Bardzo cieszy mnie fakt, że chłopcy tak chętnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach sportowych i przyswajali nowe elementy koszykówki.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Zajęcia w ramach programu „Trener osiedlowy” trwały od 7 marca do 10 czerwca 2016 roku. W każdy poniedziałek na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 71 im. Janusza Kusocińskiego w Poznaniu gromadziła się liczna grupa chłopców z klas IV-VI, po to, by w trakcie całego cyklu zajęć opanować podstawowe elementy techniki w zakresie gry w koszykówkę. Należy dodać, że cel został osiągnięty; uczniowie nie tylko nabyli w sposób zadowalający podstawowe umiejętności tej gry zespołowej, ale też ćwiczyli indywidualną technikę zarówno w obronie jak i w ataku. Przyswoili także przepisy gry w koszykówkę, co jest niezmiernie istotne. Dzięki zabawom z elementami koszykówki nauczyli się co to jest drużyna, jak funkcjonować w grupie oraz tego, by zawsze wzajemnie się wspierać. Warto podkreślić, że w naszej szkole to piłka ręczna jest „królową” sportów. Jednak dzięki zajęciom z koszykówki w ramach programu „Trener osiedlowy” udało mi się zaszczepić w uczniach ogromną chęć do uprawiania koszykówki. Chłopcy ochoczo uczestniczyli w moich lekcjach, z entuzjazmem poznając coraz więcej nowych elementów tej gry. Myślę, że opanowane dotychczas umiejętności pozwolą z sukcesem wystartować tym młodym zawodnikom w przyszłym roku szkolnym w pierwszych ważnych rozgrywkach, a kontynuacja programu „ Trener osiedlowy” pozwoli nam to osiągnąć.

Zdjęcia:

Powrót