Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Sprawozdanie z lig halowej piłki nożnej w sezonie 2016/2017

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

XVII edycja halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych właśnie dobiegła końca. W tym sezonie wystartowało 39 zespołów, podzielonych na 8 grup eliminacyjnych. Rozgrywki rozpoczęły się w połowie listopada i trwały do początku marca. Rozegrano 230 meczów, które wyłoniły zwycięzców: 1m. LO MM, 2m. ZSBD, 3m. VI LO i 4m. ZSMS. Najlepszym strzelcem został Piotr Jaraszkiewicz z LO MM, zdobywca 3 bramek w turnieju finałowym. Trenerzy wybrali najlepszego zawodnika: Jakuba Paziewskiego z ZSBD oraz bramkarza: Błażeja Świątka z LO MM.

W rozgrywkach XVI edycji szkół gimnazjalnych wzięło udział 26 zespołów, podzielonych również na 8 grup. Rozegrano 138 meczów, po których wyłoniono zwycięzców: 1m. G SAL, 2m G 12, 3m. G 3 i 4m. GMS. Najlepszym strzelcem został Wiktor Kurzawski z G SAL, który zdobył aż 6 bramek w finale. Najlepszym zawodnikiem trenerzy wybrali też Wiktora Kurzawskiego, a bramkarzem Jana Dziabaszewskiego z G SAL.

W całych rozgrywkach wystartowało około 1000 uczniów, którzy łącznie rozegrali 368 meczów, co dowodzi, że halowa piłka nożna jest nadal bardzo popularnym sportem. Młodzież, która w większości gra w klubach, zimą nie ma żadnych rozgrywek i ligi szkolne są dla niej okazją do doskonalenia swoich umiejętności, a także wspaniałą zabawą.

poniedziałek, 20 marca 2017 17:24