Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Dagmara Ciarka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 14:00-15:30

środa 15:00-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Wprowadzenie

Piłka siatkowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gier zespołowych. Wpływa na to uproszczenie przepisów gry, upowszechnienie piłki siatkowej, siatkówki plażowej oraz mini siatkówki. Korzyści z wczesnego rozpoczęcia zajęć sportowych związane są ze znacznymi możliwościami kształcenia motoryki, w szczególności koordynacji ruchowej właśnie już w wieku 9 lat, a zatem u dzieci z którymi prowadzone są w naszej szkole zajęcia Animatora Sportu. Dobra koordynacja ruchowa jest niezbędna do opanowania elementów technicznych w piłce siatkowej. Nie jest to łatwe, ponieważ ruchy wykonywane w tej grze niczym nie przypominają naturalnych ruchów występujących w innych grach zespołowych takich jak: piłce ręczne (rzut jednorącz), piłce nożnej (kopnięcie), koszykówce (rzut oburącz). Pierwszy etap szkolenia wymaga wiele wytrwałości i cierpliwości, zarówno od ćwiczących jak i prowadzącego. Aby wyzwolić zaangażowanie i wzbudzić radość z uczestnictwa w zajęciach, staram się stosować różnorodne metody, formy i środki dydaktyczne. W Sportowej Szkole Podstawowej nr 29 w Poznaniu, zawsze grano w siatkówkę. Klimat, jaki jest w szkole sprzyja uprawianiu tego sportu a wśród uczniów mamy wiele ukrytych talentów. Sprzyja to zaszczepieniu pasji do uprawiania tego sportu. Mając na uwadze kształcenie dzieci o szczególnych uzdolnieniach ruchowych w ramach projektu pracuję z dziećmi klas trzecich w wymiarze 2 zajęć tygodniowo.

Zgodnie z drabiną szkolenia siatkarskiego obowiązującego w naszej szkole u podstaw której „leżały” do tej pory zajęcia projektu Trener Osiedlowy a obecnie Animatora Sportu, najzdolniejsze dzieci biorą udział w rozgrywkach sportowych odbywających się na terenie naszego Miasta oraz województwa. W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w zawodach rozgrywanych w Kaliszu, Krotoszynie, Mosinie, Murowanej Goślinie oraz w Poznaniu. W ramach projektu Enea Cup dzieci biorą udział w turnieju dwójek siatkarskich odnosząc liczne sukcesy.

Zgodnie z ideą zajęć Animatora Sportu zajęcia mają być alternatywą dla wszechobecnego uzależnienia od gier komputerowych, telefonów komórkowych i braku chęci podejmowania aktywności fizycznej. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że w naszej szkole udaje nam się połączyć wczesną specjalizację sportową z doskonałą zabawą i radością.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W II edycji Trenera Osiedlowego postawiłam na większe urozmaicenie swoich zajęć. Wychodziliśmy poza teren sali gimnastycznej, szkoły oraz Miasta Poznań. Z uwagi na to, że większość dzieci uczestniczyła w projekcie już kolejną edycję poziom sportowy pozwolił Nam na włączenie najmłodszych z rocznika 2007 do regularnych rozgrywek sportowych WZPS. Beneficjenci projektu zasili również szeregi klubu sportowego IUKS Jedynka Poznań i dzielnie walczą na terenie województwa w turniejach i zawodach siatkarskich. W grupie znajdują się również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką dlatego wiele zajęć opartych było o gry i zabawy zmierzające do tego aby jak najpełniej i jak najpłynniej wprowadzić dzieci w arkana tej dyscypliny.

W tym roku edukację siatkarską wzbogaciliśmy również o obserwowanie i doping podczas meczów młodzika IUKS Jedynki Poznań oraz KS UAM POZNAŃ oraz wielki projekt Enea Cup, który wygraliśmy w każdej kategorii wiekowej („2” - I, II, III miejsce; „3” - I, II, III miejsce; „4” -I, III miejsce).

W II edycji zrealizowaliśmy wiele celów, które sobie postawiliśmy:

 • zorganizowaliśmy szereg zawodów dla dzieci szkół Miasta Poznania,
 • braliśmy udział w rozgrywkach organizowanych przez inne szkoły, WZPS oraz kluby siatkarskie,
 • doping podczas meczów drużyny klubowej oraz II ligowego KS UAM POZNAŃ,
 • zorganizowaliśmy jeden charytatywny turniej rodzinny,
 • wzięliśmy udział w projekcie klubu KS Energetyk Poznań Enea Cup,
 • byliśmy na basenie, w kinie, na laserowym paintballu.

Staram się swoim uczniom, zawodnikom, uczestnikom projektu proponować szeroki wachlarz zajęć w ramach projektu. Biorąc pod uwagę niesłabnące powodzenie tych zajęć myślę, że są one bardzo ciekawą alternatywą dla komputera, Internetu, nawet „szukania pokemonów”.

Zdjęcia:

Maj 2016

Dwa medale IUKS Jedynki Poznań w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki chłopców „O Puchar Burmistrza Milicza”

W dniach 13-14 maja odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Gminy Milicz, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu oraz UKS Dwójka Milicz. Z roku na rok milicki turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. Ilość chętnych do udziału klubów przekracza ilość dostępnych miejsc, więc organizatorzy z ciężkim sercem muszą odmawiać nawet najlepszym zespołom w kraju - liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, a nie ilość zdobytych medali. O randze zawodów świadczy obecność drużyn z bardzo odległych geograficznie miejsc. Uczestnicy turnieju to: UKS Jasieniak Gdańsk, KS Energetyk Poznań, UKS Volley Brzesko, UKS Trójka Sulechów, MUKS Grom Kalisz, SP 29 Poznań, IUKS Jedynka Poznań, UKS 22 Kraków, MLKS Volley Gubin, DzMKS „Plas” Kielce, SPS 11 Kędzierzyn Koźle, Kaliska Akademia Siatkówki, UKS Dekoria Świdnica, UKS Polon Krotoszyn, MUKS Leżajsk, SPS Zbąszynek, Olavia Oława, UKS „Dwójka” Milicz. Co ważne - turniej nie dostarcza wartościowych nagród ani tytułów mistrzowskich, zapewnia w zamian wysoki poziom sportowy oraz świetną atmosferę. Głównym założeniem imprezy jest promocja minisiatkówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności siatkarskich, propagowanie siatkówki jako formy spędzania wolnego czasu, kierowanie zainteresowań dzieci i młodzieży na sport i kulturę fizyczną, wyzwalanie pokładów energii, przeżywanie pozytywnych emocji w ramach sportowej rywalizacji, zaszczepienie w młodych ludziach zamiłowania do uprawiania wszelkich form sportu, do zdrowego, higienicznego trybu życia przy poszanowaniu umiejętności sportowych. Celem turnieju jest podnoszenie umiejętności w prawdziwej sportowej rywalizacji.

Zdjęcia:

Maj 2016

Triumf Iuks Jedynki Poznań w Mistrzostwach Województwa rozgrywek Kinder + Sport

W dniach 7-8.05.2016 r. w Turku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Mini Piłce Siatkowej Kinder + Sport. Gospodarzem tegorocznych finałów był MKS MOS Turek. Do rozgrywek Kinder + Sport w 2016 roku zgłosiło się łącznie ponad 500 zespołów! Po turniejach eliminacyjnych, ćwierćfinałach i półfinałach w Turku w ścisłym finale rywalizowało po 12 najlepszych zespołów w kategorii dwójek i trójek oraz 8 najlepszych zespołów czwórek. Panowie z IUKS JEDYNKI POZNAŃ powtórzyli zeszłoroczny wynik! Dwa zespoły naszego klubu będą reprezentowały Wielkopolskę w Mistrzostwach Polski w Częstochowie.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dwójki chłopców

 • UKS Piątka Turek 3,
 • MKS Jarocin 1,
 • IUKS Jedynka Poznań 1(Wichłacz, Włodarczyk, Rżysko).

Trójki chłopców

 • UKS Piast Krotoszyn 1,
 • IUKS Jedynka Poznań 2 (Domagalski, Budziński, Michalak, Drozdek),
 • KPS Progress Września 1.

Zdjęcia:

Styczeń 2016

AZS UAM POZNAŃ - STOCZNIOWIEC GDAŃSK - jak uczyć się to tylko od najlepszych

W sobotę 16 stycznia 2016 r. nasi młodzi zawodnicy: Kuba Kasperski, Mateusz Michalak i Grześ Łyczkowski asystowali podczas meczu II ligi mężczyzn pomiędzy AZS UAM Poznań, a Stoczniowcem Gdańsk.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

Siatkarze i siatkarki w Termach Maltańskich

Cudowne przedpołudnie 21 grudnia w Termach Maltańskich spędzili siatkarze i siatkarki. Zabawie i żartom nie było końca. Była to okazja do pełnego relaksu po kilku miesiącach ciężkiej pracy, ale również okazja do wspólnej zabawy w innej rzeczywistości niż zwykle. Pod okiem trenerów bawiły się roczniki młodzika oraz mini siatkówki.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

„GRAMY DLA RAFAŁA”

W niedzielę 20 grudnia 2015 r. w hali sportowej basenu „Posnania” rozegrano VI Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej uczniów oraz przyjaciół Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu oraz pod nazwą „Gramy dla Rafała”.

Zawody miały na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, integrację rodzin, popularyzację piłki siatkowej oraz promocję szkoły, ale przede wszystkim pomoc Rafałowi. Prawo udziału w turnieju miały drużyny, w których skład wchodziły osoby ze sobą spokrewnione (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo, wujowie, kuzynowie, zięciowie, szwagrowie, siostrzeńcy, bratankowie itp.). Pokrewieństwo ustalane było w stosunku do osoby zgłaszającej rodzinę tzw. „głowy rodziny” - ucznia szkoły. Do turnieju zgłosiło się 41 rodzin, podzielonych na dwie kategorie: rocznik 2005 i młodsi oraz rocznik 2004 i starsi z bliskimi. Po krótkim omówieniu spraw technicznych przystąpiono do pierwszych gier. Mecze odbywały się na sześciu równoległych boiskach, w grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięscy grup spotkali się w finale rozstrzygając miedzy sobą kto zasługuje na miano najbardziej usportowionej rodziny.

Jednak nie zwycięstwo było najważniejsze, a możliwość wspólnego spędzenia czasu, zmaganie z samym sobą. Nie ważne było, które miejsce się zajęło, ale czy zagrało się najlepiej jak mogło? Siatkówka to niespotykane emocje, nauka pracy w zespole, kształtowanie charakteru, prezentacja harmonii piękna ruchu i siły, zmaganie się z sobą samym, umiejętność przegrywania i cieszenia się sukcesem. To wszystko było udziałem naszych małych i dużych zawodników. Udział rodziców w sportowym życiu dziecka niesie z sobą niepowtarzalne efekty. Spędzając czas z dzieckiem, rodzic przechodzi na chwilę ze swojego świata do świata dziecka, co bardzo zbliża. Wspólny czas daje okazję do kreowania sytuacji, by przekazać dzieciom ważne dla nich wartości i postawy. Tempo życia, godzenie obowiązków związanych z pracą, prowadzaniem domu i wypoczynkiem może się okazać dużym wyzwaniem. Warto pamiętać, że dla naszych dzieci ważna jest nie ilość czasu z nimi spędzona, ale jego jakość. Jako dorośli nie będą pamiętały ilości godzin razem spędzonych, ale emocje, które zostały wzbudzone w trakcie robienia wspólnych rzeczy a nasz turniej było tego świetnym przykładem. Nie sposób słowami wyrazić wdzięczności wszystkim, którzy dołożyli do wspólnej gry cegiełkę. Współczesny świat potrzebuje właśnie takich ludzi jak Oni. Rafałowi na leczenie przekażemy 1703 zł.

Trenerzy: Dagmara Ciarka i Piotr Kołodziejski.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ POZNAŃSKIEJ AKADEMII SOS „O PUCHAR PREZESA IUKS JEDYNKA POZNAŃ”

Poznańska Akademia SOS przy Gimnazjum nr 5 w Poznaniu w dniach 17 i 18 grudnia zorganizowała dwa turnieje mini siatkówki dziewcząt i chłopców „O Puchar Prezesa Iuks Jedynka Poznań”. Na siatkarskich boiskach zmierzyło się prawie 200 zawodniczek i zawodników, którym sędziowały starsze koleżanki z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Dziewczęta rywalizowały w kategorii „3” i „4”, natomiast chłopcy „2” i „3”. W ciągu dwóch dni turnieju rozegrano w sumie 756, 8-minutowych pojedynków, które obfitowały w wiele zwrotów akcji, niezwykłe emocje i kunszt siatkarski. Trenerzy z dużą przyjemnością obserwowali poczynania swoich zawodników. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie z turnieju, czekoladę a zwycięzcy puchary, dyplomy i medale.

Klasyfikacja ogólna:

Dziewczęta:

„3”

 1. Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (Hetman Sobieski)
 2. Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (Iuks Jedynka Poznań)
 3. Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu

„4”

 1. Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (Hetman Sobieski)
 2. Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (Iuks Jedynka Poznań)
 3. Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu

Chłopcy:

„2”

 1. Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (Iuks Jedynka Poznań)
 2. Szkoła Podstawowa w Rokietnicy (Lider Rokietnica)
 3. Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu (Hetman Sobieski)

„3”

 1. Szkoła Podstawowa w Rokietnicy (Lider Rokietnica)
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie (UKS Mosina)
 3. Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu (Iuks Jedynka Poznań)

Trenerzy Poznańskiej Akademii SOS: Dagmara Ciarka i Piotr Kołodziejski.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

Trzy razy IUKS Jedynka Poznań

Kolejny turniej Kinder+ Sport za nami. Za nami turniej we własnej hali, moc atrakcji, emocjonujące pojedynki, odrobina szczęścia i fotel lidera w trzech kategoriach mini siatkówki.

Wyniki 2 turnieju:

MiejsceDwójkiPktTrójkiPktCzwórki Pkt
1 Jedynka Poznań 1 20 Jedynka Poznań 2 9 Jedynka Poznań 8
2 MKS Jarocin 1 18 Lider Rokietnica 7 MKS Jarocin 6
3 Lider Rokietnica 16 Jedynka Poznań 3 5 Kusy Dolsk 4
4 Kusy Dolsk 14 Jedynka Poznań 1 3 SP 4 Poznań 2 2
5 MKS Jarocin 3 12 Energetyk Poznań 1 1 Energetyk Poznań -
6 Energetyk Poznań 2 10 SP 4 Poznań 1 1 SP 53 Poznań -
7 SP 4 Poznań 1 8 Energetyk Poznań 2 - SP 4 Poznań 1 -
8 Jedynka Poznań 2 6 SP 4 Poznań 2 - - -
9 Energetyk Poznań 1 4 - - - -
10 Jedynka Poznań 6 2 - - - -
11 Jedynka Poznań 4 - - - - -
12 MKS Jarocin 2 - - - - -
13 Jedynka Poznań 3 - - - - -
14 Jedynka Poznań 5 - - - - -
15 SP 4 Poznań 4 - - - - -
16 SP 4 Poznań 3 - - - - -
17 SP 4 Poznań 2 - - - - -
18 Energetyk Poznań 3 - - - - -
19 Energetyk Poznań 4 - - - - -

Zdjęcia:

-

Grudzień 2015

W sobotę 12 grudnia 2015 r. w hali sportowej KS UAM POZNAŃ został rozegrany gwiazdkowy turniej piłki siatkowej rocznika 2005. Na siatkarskich boiskach zmierzyło się 20 drużyn ze szkół podstawowych Miasta Poznania. Doskonale zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu zajmując trzy pierwsze miejsca w turnieju. Cieszą nie tylko medale i puchary, ale przede wszystkim doskonała postawa wszystkich zawodników. Walczyli do samego końca, choć czasami były to pojedynki okupione łzami i drobnymi kontuzjami.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

Poznańska Akademia SOS przy Gimnazjum nr 5 w Poznaniu zaprasza w dniach 17 i 18 grudnia 2015 r. na Mikołajkowy Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców o „Puchar Prezesa Iuks Jedynka Poznań”.

Miejsce zawodów:

hala „Posnania”, ul. Słowiańska 78.

Harmonogram zawodów:

17.12.2015 r. (dziewczęta „3” i „4”)

09:30 - rozgrzewka,
10:00-14:00 - gry turniejowe,
14:30 - uroczyste zakończenie turnieju.

18.12.2015 r. (chłopcy „2” i „3”)

09:30 - rozgrzewka,
10:00-14:00 - gry turniejowe,
14:30 - uroczyste zakończenie turnieju.

System gry:

w grupach, każdy z każdym do wyłonienia grup finałowych.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

Sukcesy młodych poznaniaków w XIX Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców!

W sobotę 5 grudnia zawodnicy IUKS Jedynka Poznań (Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29) rywalizowali w Murowanej Goślinie w turnieju ogólnopolskim piłki siatkowej. Po wielogodzinnym trudzie, doskonałej postawie szczególnie najmłodszych i najstarszych roczników mogliśmy cieszyć się z I miejsca w kategorii „2” oraz III miejsca w kategorii „4”. Krzyś Wichłacz oraz Czarek Włodarczyk okazali się bezkonkurencyjni, pokonując z dużą łatwością wszystkich przeciwników. Miłosz Lewandowicz, Miłosz Kowalski, Aleksy Kuraszkiewicz wspomagani przez kolegów z SP nr 15 stanęli na najniższym stopniu podium, przegrywając tylko tzw. współczynnikiem (wszystkie zespoły w finale miały po jednej przegranej). Doskonale spisali się zawodnicy Patryk Sękowski, Jaś Pinkowski oraz Maks Kowalik zajmując ostatecznie bardzo wysokie V miejsce. Zdecydowanie to nie był turniej naszych „trójek”. W ostatnim tygodniu borykaliśmy się z problemami zdrowotnymi, w drużynach zabrakło podstawowych zawodników, chłopcy nie radzili sobie z emocjami, które bardzo przeszkadzały im w grze. Wiem, że to nie było ich ostatnie słowo, wyciągniemy z tej lekcji wnioski.

Zdjęcia:

Październik 2015

LOTOS TREFL GDAŃSK ZWYCIĘZCĄ SUPERPUCHARU 2015!

Superpuchar już po raz trzeci zagościł w poznańskiej Arenie. Mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów i zwycięzca Pucharu Polski Lotos Trefl Gdańsk walczyły o Superpuchar Polski 2015. W środę do Poznania przyjechały dwie najmocniejsze ekipy poprzedniego sezonu PlusLigi: Mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk, zwycięzca Pucharu Polski 2015 i wicemistrz kraju. Dla siatkarzy z Rzeszowa był to trzeci występ w historii Superpucharu Polski. W 2012 roku rzeszowianie przegrali gładko z PGE Skrą Bełchatów 0:3, a w 2013 roku po zaciętym pojedynku pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2 i zgarnęli Superpuchar. Natomiast dla gdańszczan środowy występ był debiutem w historii Superpucharu Polski. Pojedynek był niezwykle emocjonujący. Obydwie ekipy mają w swoich szeregach wielu reprezentantów (byłych i obecnych) Polski, a także reprezentantów innych krajów. Nie mogła nas tam zabraknąć. Reprezentacja naszego klubu/szkoły składająca się z rodziców i zawodników liczyła 52 osoby.

Zdjęcia:

Październik 2015

I turniej mini siatkówki szkolnej za nami.

W piątek 30 października 2015 r. w hali sportowej „Posnania” odbył się I turniej mini siatkówki rocznika 2005 i młodszych. Ponad 60 młodych adeptów piłki siatkowej przez prawie 4 godziny rywalizowało w kategorii „singli” na 9 boiskach, w grupach systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 153, 6-minutowe mecze, które obfitowały w wiele zwrotów akcji, niezwykłe emocje i kunszt siatkarski. Trenerzy z dużą przyjemnością obserwowali poczynania swoich zawodników.

Najlepsi z najlepszych:

Chłopcy:

 1. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu,
 2. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu,
 3. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu.

Dziewczęta:

 1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu,
 2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu,
 3. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu.

Zdjęcia:

Wrzesień 2015

W niedzielę 13 września 2015 r. tereny nadwarciańskie zamieniły się w kolorowy świat sportu, gier i zabaw. Dopisała pogoda i oczywiście odwiedzający Piknik Olimpijski miłośnicy ruchu, rekreacji i olimpizmu. Nie zawiedli także wspaniali polscy medaliści olimpijscy, których w tym roku na imprezę przybyło kilkoro, towarzyszyli im młodsi koledzy, którzy będą reprezentować Polskę podczas imprez międzynarodowych. Na terenach nadwarciańskich zaprezentowane zostały różne sporty: unihokej, kajakarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka, łucznictwo oraz piłka siatkowa (Iuks Jedynka Poznań). Piknik Olimpijski organizowany przez Polski Komitet Olimpijski jest największą sportową imprezą dla wszystkich o charakterze rekreacyjno-sportowym w kraju i łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego, tego na najwyższym poziomie, z rekreacją i zdrowym stylem życia, ale i z bogatą warstwą wartości ideowych i edukacyjnych jakie niesie z sobą olimpizm. Olimpizm jest filozofią życia, chwalącą i łączącą w zrównoważoną całość jakość ciała, woli i umysłu. Uprawianie sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji jest uniwersalnym prawem każdego człowieka. Łącząc sport z kulturą i edukacją, olimpizm dąży do stworzenia sposobu życia opartego na radości z wysiłku, wychowawczych wartościach dobrego przykładu i poszanowaniu uniwersalnych podstawowych zasad etycznych: przyjaźni, solidarności i fair play.

Zdjęcia:

Wrzesień 2015

V TURNIEJ IM. MACIEJA FRANKIEWICZA

Już po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle'a został zorganizowany Turniej im. Macieja Frankiewicza w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Celem turnieju jest umożliwienie młodzieży udziału w szlachetnych zawodach sportowych oraz upamiętnienie zmarłego Wiceprezydenta Poznania, Macieja Frankiewicza, który odpowiedzialny był za oświatę, kulturę i sport w naszym mieście. W sposób szczególny angażował się zwłaszcza w tę ostatnią dziedzinę. Sam uprawiał liczne dyscypliny sportu: pływał, nurkował, jeździł konno, wspinał się po górach. Od 2007 r. był przewodniczącym zespołu Euro 2012 odpowiedzialnego za przygotowanie miasta do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Uważa się, że przyczynił się do przyznania Poznaniowi Euro 2012. Ważnymi gośćmi otwierającymi turniej byli: żona zmarłego Prezydenta Macieja Frankiewicza, Pani Joanna Frankiewicz oraz Dyrektor ZSO nr 2 Pan Andrzej Karaś.

Miło nam poinformować, że nasi zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie, wygrywając bezapelacyjnie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Zdjęcia:

Wrzesień 2015

II OGÓLNOPOLSKI JESIENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W dniach 27-28 września rozegrano II Ogólnopolski Jesienny Turniej Mini Siatkówki Chłopców. Najlepsze okazały się zespoły z Grudziądza, Kędzierzyna-Koźla i Krotoszyna. Łącznie we wszystkich trzech kategoriach rozegrano 342 spotkania. Ponad 200 zespołów, 841 spotkań i 856 uczestników turnieju - to liczby II Ogólnopolskiego Jesiennego Turnieju Mini Siatków Dziewcząt i Chłopców. Nie wynik w tych turniejach był najważniejszy. Liczyło się przede wszystkim uczestnictwo i możliwość konfrontacji zespołów z całej Polski. Tym bardziej jednak cieszą sukcesy naszych młodych zawodników. Doskonale zaprezentowali się najmłodsi adepci siatkówki: ośmiolatkowie Piotr Wichłacz, Karol Domagalski i Jan Pinkowski.

Klasyfikacja turnieju Chłopców:

MiejsceDwójkiTrójkiCzwórki
1 Stal Grudziądz PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 1 Polon Krotoszyn
2 Polon Krotoszyn Jedynka Poznań 1 Rzemieślnik Kwilcz 1
3 Jedynka Poznań 1 UKS Volley Brzesko 1 Stal Grudziądz
4 Lider Rokietnica Spartakus Lniano Progress Września 1
5 SP 53 Poznań 1 UKS Volley Brzesko 2 SP 60 Bydgoszcz 1
6 UKS Kusy Dolsk Progress Września 1 SP 3 Darłowo 1
7 SPS Słupca Jedynka Poznań 2 UKS Piątka Turek
8 Piątka Turek Jedynka Poznań 3 SP 4 Poznań 1
9 SPS Zbąszynek Stal Grudziądz SP 60 Bydgoszcz 2
10 SP 53 Poznań 2 Lider Rokietnica UKS Zielone Wzgórza 1
11 MKS Malta Poznań PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 2 Rzemieślnik Kwilcz 2
12 AMPS Kołobrzeg SP 53 Poznań Energetyk Poznań
13 Energetyk Poznań SP 4 Poznań 1 Jedynka Poznań
14 Kaliska Ak. Siatkówki 1 UKS Zielone Wzgórza 1 MKS Malta Poznań
15 UKS Krzesiny 2 MKS Malta Poznań UKS Kusy Dolsk
16 Jedynka Poznań 2 UKS Rataje Poznań Progress Września 2
17 UKS Zielone Wzgórza 1 Energetyk Poznań SP 3 Darłowo 2
18 UKS Zielone Wzgórza 2 Jedynka Mosina 1 SP 3 Darłowo 3
19 UKS Rataje Poznań 1 UKS Zielone Wzgórza 2 SP 53 Poznań
20 UKS Rataje Poznań 2 SP 4 Poznań 2 SP 4 Poznań 2
21 SP 4 Poznań 1 Progress Września 2 -
22 SP 4 Poznań 2 Jedynka Mosina 2 -
23 Jedynka Poznań 6 Jedynka Poznań 4 -
24 Jedynka Poznań 4 - -
25 UKS Krzesiny 1 - -
26 Jedynka Poznań 3 - -
27 UKS Zielone Wzgórza 3 - -
28 Kaliska Ak. Siatkówki 2 - -
29 Jedynka Poznań 5 - -
30 Jedynka Poznań 7 - -

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Trener Osiedlowy" doskonale wplatają się w obowiązującą w szkole "piramidą szkolenia" stanowiąc jej bazę. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój organizmu, przekazanie uczniom podstawowych wiadomości i umiejętności umożliwiających samokontrolę oraz samodzielne podejmowanie działań w celu doskonalenia funkcjonowania organizmu, wykształcenie umiejętności ruchowych przydatnych w aktywności zdrowotnej, rekreacyjnej i sportowej. Zależy mi na kształtowaniu umiejętności indywidualnych i zespołowych z zakresu piłki siatkowej, rozwijaniu cech motorycznych przez ćwiczenia specjalistyczne, podniesieniu poziomu sprawności fizycznej uczniów; poprawie umiejętności szybkościowych, wytrzymałościowych, siłowych, koordynacyjnych, zręcznościowych, kształtowaniu umiejętności podporządkowania ambicji własnych na rzecz zespołu. Planuję aby uczniowie po zakończeniu realizacji programu znali przepisy gry oraz zasady zachowania się podczas rozgrywek sportowych, znali zasady zdrowej rywalizacji sportowej, potrafili zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników zajęć sportowych, potrafili podporządkować się ustalonym regułom gry oraz współdziałać i współpracować w grupie. W roku szkolnym 2015/2016 w ramach projektu zorganizuje szereg zawodów sportowych dla uczniów objętych szkoleniem siatkarskim poznańskich szkół podstawowych. Weźmiemy udział w zawodach i turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, WZPS oraz PZPS. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć sukcesy sportowe z lat ubiegłych, a nasi młodzi zawodnicy wkrótce zasilą szeregi klubów, z którymi współpracujemy.

Zdjęcia:

-

Powrót