Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Tomasz Cichocki

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 18
os. Armii Krajowej 100

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 13:20-14:30

czwartek 14:25-15:55

piątek 12:25-13:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

W Szkole Podstawowej nr 18 prowadzę treningi w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego w dwóch grupach. Grupa starsza 5-6 klasa oraz grupa młodsza 3 klasa. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Duży nacisk podczas treningów kładę na rozwijanie techniki indywidualnej, większość ćwiczeń moi uczniowie wykonują z piłkami. W grupie starszej wprowadzam proste elementy taktyki. Reprezentacja naszej szkoły awansowała do finału PIMS. Jedyna drużyna, która nie była klasą sportową. W grupie młodszej większość ćwiczeń prowadzę w formie zabawowej. Przez gry i zabawy chłopcy doskonalą swoją technikę. 13.03.2017 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się turniej koszykówki chłopców „I krok z koszykówką”. W turnieju wystąpiły reprezentacje SP 6, SP 56, SP 51 oraz gospodarz SP 18.

Zdjęcia:

Marzec 2017

13.03.2017 w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się 12 edycja turnieju „I krok z koszykówką” dla uczniów urodzonych w 2007 roku i młodszych. W turnieju udział wzięły 4 poznańskie szkoły – SP 6; SP 51; SP 56 i gospodarz SP 18. Celem zawodów była promocja koszykówki i zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny.

Każdy zespół rozegrał po 2 mecze, nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. W przerwie meczów odbyły się konkursy rzutów wolnych oraz konkurs rzutów z dwutaktu.

Gośćmi turnieju byli zawodnicy I-ligowego Biofarmu Basket Poznań Filip Struski i Jakub Fiszer.

Trenerzy wyróżnili po 3 najlepszych zawodników turnieju:

 • SP 6 – H. Rybakowski, R. Kochański, w. Suchański,
 • SP 18 – M. Roszczka, W. Plewiński, M. Paprzycki,
 • SP 51 – B. Janowicz, M. Domański, K. Fiksek,
 • SP 59 – M. Wita, A Nowoczka, J. Kruszyński.

MVP turnieju został Oskar Hańczyk.

Konkurs rzutów wolnych:

 1. D. Kurowski – SP 18,
 2. M. Staszak – SP 6,
 3. J. Przywarski – SP 56.

Konkurs rzutów z dwutaktu:

 1. J. Jezierny – SP 6,
 2. M. Domański – SP 51,
 3. M. Mocydlarz – SP 18.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczali zawodnicy I-ligowej drużyny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale i bilety na mecz Biofarm Basket Junior. Dzieci były bardzo zadowolone z turnieju, grały z wielkim zaangażowaniem. Dla większości uczestników był to pierwszy turniej koszykówki w życiu i złote medale sprawiły im bardzo dużą radość – wszyscy byli zwycięzcami.

Duże podziękowania dla Dyrekcji SP 18, Biofarmu Basket Poznań i SZS za ufundowanie nagród i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W Szkole Podstawowej nr 18 prowadzę treningi w ramach akcji Trener Osiedlowy w dwóch grupach. Grupa starsza 5-6 klasa oraz grupa młodsza 3 klasa. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Koszykówka w SP 18 jest sportem nr 1. Duży nacisk podczas treningów kładę na rozwijanie techniki indywidualnej, większość ćwiczeń moi uczniowie wykonują z piłkami.

W grupie starszej wprowadzam proste elementy taktyki. Reprezentacja naszej szkoły awansowała już do półfinału PIMS wygrywając wszystkie mecze. W grupie młodszej większość ćwiczeń prowadzę w formie zabawowej. Przez gry i zabawy chłopcy doskonalą swoją technikę.

25.11.2016 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się turniej koszykówki chłopców „I krok z koszykówką”. W turnieju wystąpiły reprezentacje SP 59, SP 56, SP 51 oraz gospodarz SP 18, grano systemem „każdy z każdym”, rozegrano 6 meczów.

Chłopcy podczas turnieju prezentowali wielką ambicję i zaangażowanie. Na zawodach panowała miła, koleżeńska atmosfera. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciastem upieczonym przez rodziców uczniów z SP 18. Nagrody zawodnikom wręczał zawodnik I-ligowego zespołu Biofarm Basket Poznań Mateusz Bręk.

Wyniki meczów:

 • SP 18 – SP 51 26:16,
 • SP 18 – SP 56 26:11,
 • SP 18 – SP 59 29:16,
 • SP 51 – SP 56 8:5,
 • SP 51 – SP 59 16:13,
 • SP 56 – SP 59 18:7.

Kolejność końcowa: 1m. SP 18, 2m. SP 51, 3 m. SP 56, 4 m. SP 59.

Trenerzy drużyn wybrali najlepszych zawodników turnieju oraz wyróżniających się zawodników.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nikodem Wojtkowiak z SP 18.

Najlepsi zawodnicy ze swoich drużyn to: M. Dudka SP 59; P. Sobkowiak SP 18; S. Cierpisz SP 51; K. Wieczorek SP 56.

Wyróżnieni zostali również: M. Krzak SP 18; O. Alankiewicz SP 59; M. Frątczak SP 51; M. Wieczorek.

Podziękowania dla: dyrektor SP 18 za ufundowanie pucharu dla zwycięzców i pamiątkowych statuetek dla wyróżnionych zawodników; dla klubu Biofarm Basket Poznań za nagrody dla najlepszego zawodnika i pamiątki oraz bilety dla wszystkich uczestników turnieju; dla SZS Poznań za zapewnienie obsady sędziowskiej i obsługi medycznej; dla rodziców uczniów SP 18 za upieczenie pysznych ciast.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

W I edycji 2016 r. Trenera Osiedlowego prowadziłem zajęcia z chłopcami z rocznika 2006/07. Dzieci ćwiczyły z dużym zaangażowaniem, czyniąc stałe postępy. Podczas zajęć koncentrowałem się na nauce i doskonaleniu podstawowych elementów techniki koszykarskiej. Większość ćwiczeń wykonywana była z piłkami, często stosowałem gry i zabawy. Kładłem też nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chłopcy wystartowali w turnieju międzyszkolnym, który wygrali.

08.06.2016 zorganizowałem w SP 18 międzyszkolny turniej koszykówki „I krok z koszykówką”. Wystartowało 5 drużyn: SP 18, SP 51, SP 56, SP 59, SP 74. Graliśmy systemem każdy z każdym. Dla większości zawodników był to pierwszy turniej w życiu. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, a młodzi koszykarze wykazywali się dużą ambicją i zaangażowaniem. W zgodnej opinii trenerów chłopcy prezentowali wysoki poziom. W przerwach między meczami odbył się konkurs rzutów osobistych i konkurs rzutów z dwutaktu. Trenerzy wybrali najlepszych zawodników turnieju „5 ALL STARS”. Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały puchary, wyróżnieni zawodnicy i zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Puchary, nagrody i wodę dla uczestników turnieju ufundowała Fundacja Jacka Ponickiego.

Kolejność turnieju:

 1. SP 18,
 2. SP 59,
 3. SP 51,
 4. SP 59,
 5. SP 74.

„5 ALL STARS”

 • SP 18 – Mateusz Krzak,
 • SP 59 – Dominik Humski,
 • SP 56 – Nikodem Krawczyk,
 • SP 51 – Miłosz Frątczak,
 • SP 74 – Mikołaj Jasielski.

Konkurs rzutów osobistych:

 1. Piotr Sobkowiak – SP 18,
 2. Frątczak Miłosz – SP 51,
 3. Mikołaj Jasielski - SP 74.

Konkurs rzutów z dwutaktu:

 1. Iwo Baganc – Sp 51,
 2. Stasiu Cierpisz – SP 51,
 3. Nikodem Wojtkowiak – SP 18.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

16.12.2015 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się turniej koszykówki chłopców. Zawody odbyły się w ramach programu „Trener Osiedlowy”. Był to coroczny turniej „I krok z koszykówką”, startowali chłopcy urodzeni w 2005 roku i młodsi. Wystartowały 4 szkoły: SP 7, SP 51, SP 79 oraz gospodarz SP 18. Podczas turnieju rozegrano również konkursy rzutów z dwutaktu oraz rzutów osobistych.

Dla większości uczestników były to pierwsze mecze w życiu. Podczas gry chłopcy wykazywali bardzo duże zaangażowanie i waleczność. Każda udana akcja sprawiała młodym zawodnikom dużą radość. W pierwszym meczu SP 18 pokonało SP 51, a SP 7 wygrało z SP 79. W bardzo zaciętym meczu o 3 miejsce SP 51 wygrało z SP 79. W finale po dwóch wyrównanych kwartach, gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę i pewnie pokonali SP 7.

Drużyna SP 18 wygrała okazały puchar ufundowany przez dyr. SP 18.

Trenerzy wybrali najlepszych zawodników turnieju: Igor Kozak z SP 79, Mikołaj Rechul z SP 51, Bartosz Antoszczyszyn z SP 7 oraz Piotr Mieloch z SP 18. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki oraz słodkości ufundowane przez Klub Biofarm Basket Poznań. Dzieci były bardzo zadowolone po turnieju, nawiązały się nowe znajomości. Turniej spełnił swój cel jakim była promocja koszykówki.

Konkurs dwutaktów:

 1. Filip Kaczmarek SP 51,
 2. Piotr Mieloch SP 18,
 3. Nikodem Kołakowski.

Konkurs rzutów osobistych:

 1. Kacper Topolski SP 18,
 2. Bartosz Antoszczyszyn SP 7,
 3. Kuba Tomaszewski SP 7.

Zdjęcia:

Powrót