Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Zbigniew Kegel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 30/21

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 15:30-17:00

środa 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

II edycja 2016-2017 była kontynuacja nauczania i doskonaleniem poznanych elementów gry w piłkę siatkową. Na zajęciach, które prowadzone były w wymiarze czterech godzin tygodniowo przygotowałem dzieci między innymi do wzięcia udziału w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych. Czterech uczniów – dwie dziewczynki i dwóch chłopców wzięło udział w turnieju Finałowym ENEA-CUP, który odbył się w dniu 25 maja w Arenie. Zajęcia prowadzone w ramach projektu sprzyjają również intelektualnemu rozwojowi dzieci, ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości i sprzyjają integracji grup wiekowych. W tym roku szkolnym dzieci, które uczestniczyły w Edycji programu w latach 2013-2014, 2014-2015 oraz 2015-2016 wezmą udział w Mistrzostwach Polski w misnisiatkówce.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W I Edycji 2016-2017 pracowałem z grupą 20-ciorga dzieci z rocznika 2007-2008. Są to dzieci z klasy II i III Szkoły podstawowej. W tej Edycji głównie nastawiłem się na wzbudzeniu zainteresowanie dzieci jedną z najwspanialszym form rekreacji jaką jest piłka siatkowa. Na zajęciach uczyłem podstaw piłki siatkowej, a zarazem przygotowywałem dzieci do całożyciowej rekreacji z wykorzystaniem różnych form gry w piłkę siatkową.

Na zajęciach, które prowadzone były w wymiarze czterech godzin tygodniowo przygotowałem dzieci między innymi do wzięcia udziału w różnego rodzaju turniejach i imprezach piłki siatkowej.

Rozegraliśmy cztery turnieje wewnątrz grupowe. Dwa turnieje z zaprzyjaźnionymi szkołami (SP 29, SP 34, SP 36, SP 62). Wzięliśmy udział w dwóch dużych turniejach ENEA CUP organizowanych przez KS ENERGETYK Poznań.

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na ogromne znaczenie ciągłości procesu nauczania gry w piłkę siatkową i jej popularyzacji wśród dzieci. Świadczą o tym sukcesy młodych siatkarek z SP 15, które osiągają ogromne sukcesy w rozgrywkach na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wszystkie zawodniczki SP 15 zaczynały swoją przygodę z siatkówką w ramach programu „TRENER OSIEDLOWY” organizowany przez Poznański Szkolny Związek Sportowy.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

II etap Edycji programu Trener osiedlowy, czyli czas od marca do kwietnia 2016 r. był okresem dużych sukcesów grupy. Braliśmy udział w Mistrzostwach Poznania - znaczna liczba dzieci z programu. Cztery dziewczynki brały udział w rozgrywkach wojewódzkich dochodząc do ćwierćfinału.

To zasługa prowadzonych zajęć w których systematycznie uczestniczyło 20-cioro dzieci. Dziewczynki i chłopcy z klas II i III szkół Podstawowych.

Podczas zajęć realizowaliśmy założone cele. Dzieci doskonaliły podstawowe umiejętności siatkarskie. Miały możliwość porównania swoich umiejętności w konfrontacji z innymi szkołami i klubami sportowymi.

Na zajęcia zapraszałem zawodników II ligowego zespołu AZS UAM Poznań. W zajęcia zaangażowani byli rodzice, często sami aktywnie uczestniczyli w zajęciach dając wzór do naśladowania.

Uczestniczyliśmy w turnieju Enea Cup.

Rozegraliśmy 2 turnieje z innymi szkołami: SP 29, SP 34, SP 4, SP 84 i innymi. Widząc ogromne zainteresowanie ze strony dzieci i ich rodziców uważam propagowanie Programu Trener Osiedlowy za wskazane.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Obecna edycja Programu „TRENER OSIEDLOWY” wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci z klas I i III. Była duża liczba dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu oraz z Piątkowskiej Szkoły Uspołecznionej. Na zajęcia zapisana została rekordowa liczba (46) dzieci, co świadczy o dużej popularności i potrzebie kierowania inicjatywa do tego grona dzieci.

W każdych zajęciach brało udział ponad 30-cioro dzieci. W tym roku zauważyłem szczególnie duże zainteresowanie rodziców dzieci programem. Kilkoro rodziców nawet czynnie uczestniczyło również w zajęciach – ćwiczą z dziećmi.

Podczas zajęciach uczyliśmy się podstaw piłki siatkowej. Szczególną uwagę zwracałem na umiejętności indywidualne dzieci: technikę dogrania piłki do rozgrywającej i przebicie atakujące. Dzieci pomimo dość trudnego jak na ten wiek zakresu umiejętności poradziły sobie bardzo dobrze. Opanowały w stopniu zadowalającym rozegranie „trzech piłek”. Potrafią dograć piłkę do rozgrywającego i wykonać zagrywkę w określony sektor.

W ramach zajęć rozegraliśmy kilka wewnątrz grupowych turniejów. Wzięliśmy udział w dniu 9 grudnia w ogólnopolski turnieje Enea Cup. Rozegraliśmy dwa turnieje z zaprzyjaźnionymi szkołami i sekcjami.

Zdjęcia:

Powrót