Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Krzysztof Rex

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 34
os. Bolesława Śmiałego 107

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

wtorek 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie w/w miesięcy uczniowie klas trzecich, drugich i pierwszych na zajęciach doskonalili technikę specjalną tj. uderzenie piłki, przyjęcia piłki, strzały na bramkę wewnętrznym podbiciem, prostym podbiciem i zewnętrznym podbiciem. Każde zajęcia kończyły się grą szkolną oraz rzutami karnymi, które wyłoniły zwycięzcę i otrzymał on nagrodę rzeczową.

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szczególnie przygotowują się do rozgrywek w ramach XXVII halowego turnieju w piłce nożnej szkół podstawowych o puchar prezydenta miasta Poznania, wielkopolskiego kuratora oświaty i prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dla uczniów klas trzecich, drugich i pierwszych. Łącznie uczestniczyło w zajęciach 35 uczniów.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

W okresie w/w miesięcy uczniowie klas szóstych, piątych, czwartych i trzecich na zajęciach doskonalili technikę specjalną tj. prowadzenie piłki, przyjęcia piłki, strzały na bramkę wewnętrznym podbiciem, prostym podbiciem i zewnętrznym podbiciem. Każde zajęcia kończyły się grą szkolną oraz rzutami karnymi, które wyłoniły zwycięzcę i otrzymał on nagrodę rzeczową.

Uczniowie klas szóstych i piątych szczególnie przygotowywali się do mistrzostw Poznania w halowej piłce nożnej w ramach XXVI halowego turnieju w piłce nożnej szkół podstawowych o puchar prezydenta miasta Poznania, wielkopolskiego kuratora oświaty i prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W klasach szóstych wystartowało do turnieju trzynaście zespołów, a w piątych dwanaście. Łącznie rywalizowało ponad 250 uczniów. Nasi uczniowie wśród szóstoklasistów zajęli szóste miejsce.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dla uczniów klas czwartych i trzecich. Uczniowie ci również przygotowują się do rywalizacji w XXVI halowym turnieju piłki nożnej. Swoje mecze będą rozgrywali w miesiącu lutym 2016 roku. W miesiącu wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu w zajęciach uczestniczyło ponad 250 uczniów.

Zdjęcia:

Marzec-Maj 2016

W okresie miesiąca marca, kwietnia i maja w zajęciach z piłki nożnej uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych (12 uczniów) oraz klas czwartych i trzecich (27 uczniów). Tematem zajęć była technika strzelecka, uderzenia piłki nogą, głową, czołem oraz boczną częścią głowy oraz „strzał na bramkę” nogą i głową. Ćwiczyliśmy także przyjęcia piłki nogą, tułowiem i głową. Wszystkie treningi kończyły się grą szkolną lub turniejem piłkarskim.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów w/w klas. Wszyscy startowali w XXVI halowym turnieju piłki nożnej o puchar prezydenta miasta Poznania, wielkopolskiego kuratora oświaty i Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W klasyfikacji medalowej SP 34 zajęła trzecie miejsce.

W roczniku 2003 klasy VI – miejsce szóste, rocznik 2004 klasy V – trzecie miejsce, rocznik 2005 klasy IV – czwarte miejsce, rocznik 2006 klasy trzecie – trzecie miejsce i roczniki 2007/2008 klasy drugie i pierwsze – drugie miejsce.

Wszystkie drużyny prowadził trener Krzysztof Rex. Pod koniec każdych zajęć odbywały się konkursy rzutów karnych. Zwycięzcy otrzymywali nagrody rzeczowe.

Zdjęcia:

Powrót