Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Gerard Sobkowiak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 4
ul. Rawicka 12/14

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Marzec 2017

Po nowym roku nasze zajęcia przyjęły bardziej sportowy charakter i formach rywalizacji sportowej kontynuowaliśmy naukę podstawowych elementów sztuki siatkarskiej. Po feriach zimowych coraz częstszymi gośćmi byli rodzice, pragnący przekonać się o predyspozycjach i postępach swoich pociech. Był to znak, że zbliża się czas testów umiejętności klas trzecich z zakresu wychowania fizycznego, co jest standardem w naszej szkole. Każde kolejne nasze spotkanie przybliżało najmłodszym nowe elementy, aż dotarliśmy do pierwszych turniejów singli i prób gier systemem par. Mam nadzieję, że z taką samą ochotą i radością dotrzemy do wakacji.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W bieżącym roku szkolnym kontynuowane są zajęcia z dziećmi z klas III. Tradycyjnie nasze spotkania rozpoczęliśmy od zabaw z piłkami oraz różnorakich form rywalizacji sportowej. Stopniowo zostały wprowadzone elementy nauczania podstaw techniki siatkarskiej, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród zabaw siatkarskich najchętniej proponowaną przez dzieci formą jest "rzucanka" siatkarska kilkunastoma piłkami. Maluchy, które w najlepszym stopniu przyswoiły podstawy siatkówki miały możliwość uczestniczenia w wielkim turnieju siatkarskim rozpoczynającym Profesjonalną Ligę mini siatkówki ENEA. Jednakże nadrzędnym celem, jaki przyświeca trenerowi jest przygotowanie dzieci do testów do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Pierwszy okres „treningów” w ramach programu Trener Osiedlowy został zakończony Mikołajkowym turniejem singielków siatkarskich klas III.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

W drugim semestrze młodzi siatkarze SP 4 kontynuowali swoją przygodę z siatkówką na wesoło. W dalszym ciągu zajęcia w formie zabawowej służyły podniesieniu podstawowych umiejętności ruchowych. Kilkukrotnie na zaproszenie najmłodszych na zajęcia przychodzili starsi uczniowie prezentując swoje umiejętności i rywalizując w sportowych wyścigach rzędów. Wprowadzone pierwsze mecze rzucanki siatkarskiej oraz singli cieszyły się tak dużym powodzeniem, że odbywały się nawet mecze szóstek Resovii i Skry. Takie zacieśnienie współpracy zaowocowało pierwszymi startami trzecioklasistów w meczach dwójek siatkarskich. Zwieńczeniem tego etapu był udział maluchów w czerwcowych imprezach: turnieju siatkarskim ENEA CUP oraz II Olimpiadzie Sportu ENEA. Taki charakter zajęć pozwolił wyłonić grupę najlepszych do przyszłej klasy sportowej, która mamy nadzieję dołączy do tradycji CZWÓRKI.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

W tym roku trzecioklasiści zostali podzieleni na dwie grupy, co zostało uwarunkowane planem lekcji. Nie przeszkodziło to jednak z ogromnym zaangażowaniem i radością rozpocząć szkolenie młodych siatkarek i siatkarzy. Tradycyjnie początki to gry i zabawy ruchowe, których celem była poprawa koordynacji ruchowej, poprawa dyscypliny na zajęciach i ocena przygotowania do zajęć specjalistycznych. Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci z podstawami techniki młodego siatkarza oraz nauka poprzez zabawę. Nauka każdego nowego elementu podsumowywana była mini zawodami, podczas których omawiane były postępy w przyswajaniu materiału. Pierwszy semestr zakończony został udziałem reprezentacji klas trzecich w Zimowej Olimpiadzie Sportowej w poznańskiej Arenie, w czasie której Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała czek na zakup sprzętu sportowego.

Zdjęcia:

Powrót