Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Dorota Śliwińska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 50
os. Stare Żegrze 1

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 14:30-16:00

wtorek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia z mini piłki siatkowej odbywały się dwa razy w tygodniu po 1,5 h. Uczęszczały na treningi uczniowie z klas IV-VI zarówno dziewczęta i chłopcy. Średnio uczestniczyło na zajęciach 16-20 osób. Klasy VI regularnie co tydzień grali sparingi z I klasą sportową o profilu piłki siatkowejw w celu szkoleniowym. Klasy VI uczestniczyli również w turnieju klas VI z pobliskich szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła I miejsce.Klasy IV i V między sobą rozgrywali turnieje 2x2, 3x3 w celu doskonalenia techmiki i taktyki gry w piłce siatkowej.

Głównym zadaniem tych zajęć jest przygotowanie jak najlepiej do rozgrywek w piłce siatkowej w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. W tych zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV-VI. W październiku dziewczęta i chłopcy wzięli udział w Turnieju Mini Piłki Siatkowej im. Macieja Frankiewicza w Krzesinach. Dwa razy byliśmy organizatorami turniejów w ramach Młodzieżowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Grupa dziewcząt i chłopców przeszli do II etapu rozgrywek.

Dzięki tym zajęciom uczniowie mogą systematycznie doskonalić umiejętności techniczne i taktyczne gry w piłkę siatkową, spędzać czas na sportowo, rywalizować między szkołami, cieszyć się sukcesami oraz pogodzić się z porażką.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Na zajęcia z mini-siatkówki uczestniczyły zarówno chłopcy jak i dziewczynki z klas IV-VI. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Raz w miesiącu organizowany był turniej w mini siatkówkę pomiędzy klasami IV, V i VI.

Zadaniem tych zajęć było zainteresować i rozbudzić zamiłowanie do tej dyscypliny sportowej oraz oraz doskonalić technikę i taktykę gry w mini piłkę siatkową. W II semestrze zorganizowany został turniej klas VI w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju tym wzięło udział 10 szkół podstawowych.

Na zakończenie roku wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w ramach Trenera Osiedlowego wzięły udział w festynie sportowo-rekreacyjnym.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia z mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców odbywały się dwa razy w tygodniu, uczestniczyło na zajęciach około 15-18 osób z klas od IV-VI. W październiku uczniowie z klas IV i V brali udział w Turnieju im. M. Frankiewicza, który odbył się w Krzesinach. W I semestrze w ramach rozgrywek eliminacyjnych zorganizowałam dwa turnieje dziewcząt i chłopców.

Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach doskonaląc swoje umiejętności gry w piłkę siatkową.

W ramach zajęć rozegraliśmy parę spotkań z Gim 27 w celu doskonalenia techniki i taktyki gry.

Zdjęcia:

-

Powrót