Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Mariola Włodarczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:30-18:00

piątek 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała po sześć turniejów. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Awansowali tylko do II etapu rozgrywek.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi (5 klasy) mieli okazję występować na pełnowymiarowych boiskach. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przed nami jeszcze ostatni – finałowy turniej, który rozegrany zostanie dnia 13 czerwca w na boisku Szkoły podstawowej nr 7. Młodsi zawodnicy (klasy 4) zaprezentowali się w bieżącym roku bardzo dobrze. Zdobyli duże doświadczenie rywalizując z zespołami z innych szkół, sprawdzili swoje umiejętności. Ostatecznie zajęli IV miejsce.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej. Wspaniale bawiliśmy się na festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy na boisku MOS na Śródce.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w przyszłości oraz wspaniałych wakacji.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała kilka turniejów. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w I i II rundzie rozgrywek „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Niestety nie zakwalifikowali się do następnego etapu.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi (5 klasy) mieli okazję występować na pełnowymiarowym boisku w hali widowiskowo-sportowej ARENA. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Rozegrali dwa turnieje.

Za to młodsi zawodnicy (klasy 4) zaprezentowali się w bieżącym roku bardzo dobrze. Zdobyli duże doświadczenie rywalizując z zespołami z innych szkół, zaprezentowali swoje umiejętności. W sumie rozegrali cztery turnieje grając na różnych salach.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w II półroczu roku szkolnego.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała po sześć turniejów. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi (5 klasy) mieli okazję występować na pełnowymiarowych boiskach. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przed nami jeszcze ostatni – finałowy turniej, który rozegrany zostanie dnia 20 czerwca w Sali widowiskowo-sportowej ARENA. Za to młodsi zawodnicy (klasy 4) zaprezentowali się w bieżącym roku bardzo dobrze. Zdobyli duże doświadczenie rywalizując z zespołami z innych szkół, sprawdzili swoje umiejętności i w najbliższym czasie (16 czerwca) grać będą prawdopodobnie o III miejsce podczas finałowego turnieju w Szkole Podstawowej nr 7.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej. Wspaniale bawiliśmy się na festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy na boisku MOS na Śródce.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w przyszłości oraz wspaniałych wakacji.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała kilka turniejów. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w I rundzie rozgrywek „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Niestety nie zakwalifikowali się do następnego etapu.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Starsi (5 klasy) mieli okazję występować na pełnowymiarowym boisku w hali widowiskowo-sportowej ARENA. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Za to młodsi zawodnicy (klasy 4) zaprezentowali się w bieżącym roku bardzo dobrze. Zdobyli duże doświadczenie rywalizując z zespołami z innych szkół, sprawdzili swoje umiejętności.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej. We wrześniu kibicowaliśmy naszej drużynie seniorów MKS Poznań w meczu z Sokół Browar Kościerzyną. Dla wszystkich było to pouczające i emocjonujące wydarzenie.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w II półroczu roku szkolnego.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016, a wraz z nim zajęcia sportowe. Powstały dwie grupy piłkarzy ręcznych. Pierwszą tworzą chłopcy klas IV. Zapisało się do niej 16 uczniów. Dla niektórych to pierwszy w życiu kontakt z piłką ręczną, pozostali grali już w MKS Handball Lidze Szkrabów. Teraz wspólnie próbujemy stworzyć zespół. Trenujemy jeden raz w tygodniu ucząc się pojedynczych elementów technicznych, takich jak: podania, chwyty piłki, rzuty na bramkę, obrona indywidualna, zwody i minięcia. Do drugiej grupy (klasy V i VI) zapisało się 21 chłopców. Tu również spotykamy się raz w tygodniu i pracujemy nad zgraniem zespołu i doskonaleniu poznanych wcześniej elementów technicznych. Przygotowujemy się do startu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VI) oraz MKS Handball Lidze (klasy V). Czekamy na pierwsze turnieje, które zweryfikują nasze umiejętności.

Wszystkim chłopcom życzymy wielu mocnych wrażeń oraz wspaniałych sukcesów sportowych.

Zdjęcia:

Powrót