Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Lucyna Urbańczyk

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 90
ul. Józefa Chociszewskiego 56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 16:00-19:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia treningowe z siatkówki prowadzone w ramach projektu „Poznański Animator Sportu Szkolnego”, odbywały się od stycznia do czerwca zgodnie z planem w czwartki. Znacznie zwiększyło się zainteresowanie udziałem w zajęciach dziewczynek z klasy VI, które dołączyły do grupy starszej. Ostatecznie w dwóch grupach ćwiczyły 33 dziewczynki. W okresie od lutego do maja wzięliśmy udział w 3 turniejach ENEA CUP, w których rywalizowaliśmy w zespołach „dwójkowych” z wieloma szkołami z Poznania i okolic. Poprzez udział w zawodach dziewczynki mogły skonfrontować swoje umiejętności i poznać radość ze zwycięstwa i gorycz z porażki. Z pięciu drużyn biorących udział w turniejach dwa miały szansę zmierzyć się z najlepszymi w tzw. grupie „złotej”, pozostałe trzy trafiły do grupy „srebrnej”. Zainteresowanie oraz chęć gry w siatkówkę wśród dzieci naszej szkoły, pozwala mi z optymizmem patrzeć w przyszłość z nadzieją na lepsze efekty w kolejnym sezonie.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Listopad 2016

W zajęciach z siatkówki biorą udział dziewczynki z klas IV-VI. Treningi odbywają się w czwartek od godz. 16:00-17:30 (grupa młodsza), 17:30–19:00 (grupa starsza) i cieszą się dużym zainteresowaniem. Ze względu na aktualne umiejętności techniczne, dzieci podzielone są na dwie grupy – początkującą i zaawansowaną. Grupa młodsza liczy 20 dziewczynek z klasy IV, które rozpoczęły dopiero swoją przygodę z siatkówką - uczą się one podstawowych elementów technicznych koniecznych do gry oraz rozwijają i doskonalą motorykę poprzez różne zabawy i gry drużynowe. Starsza grupa to dziewczynki z klas V i VI. Obecnie w treningach bierze udział 31 dzieci. 7 listopada pięć zespołów - „dwójek” rywalizowało w turnieju siatkówki w ramach ENEA AKADEMIA SPORTU w poznańskiej Arenie. 8 listopada reprezentacja SP 90 rozegrała 3 mecze eliminacyjne w ramach Międzyszkolnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej koordynowanych przez „Poznański” SZS.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2015

W zajęciach objętym programem brały udział dziewczynki z klas IV–VI. W młodszej grupie wiekowej trenowały głównie dzieci z klas IV i V – ćwiczyło 18 dziewczynek. Zajęcia były nastawione przede wszystkim na naukę współpracy w zespole dwu i trzy osobowym. Dzieci doskonaliły umiejętności techniczne takie jak: odbicie górne i dolne oraz zagrywka sposobem dolnym. W trakcie zajęć rozgrywaliśmy mini turnieje pozwalające zastosować w/w umiejętności w grze. Poziom umiejętności był zróżnicowany. Trzy dziewczynki z tej grupy wiekowej uczestniczyły również systematycznie w treningach i obozach sportowych w ramach współpracy z klubem sportowym „Energetyk”. Starsze dziewczynki głównie z klasy VI i częściowo z klasy V rozpoczęły swoją przygodę z siatkówką 3 lub 4 lata wcześniej, dlatego grupa ta była zdecydowanie bardziej wyrównana zarówno pod względem umiejętności technicznych, jak również poziomu gry. Dwie zawodniczki z tej grupy regularnie brały udział w treningach i turniejach KS „Energetyk”. W maju 2015 r. w ramach towarzyskiego meczu spotkaliśmy się z reprezentacją nauczycieli i rodziców z SP 90. Rozegraliśmy też turniej wewnętrzny: reprezentacja klas VI kontra reprezentacja klas V. W każdym roku liczba dzieci zainteresowanych trenowaniem siatkówki rośnie co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2014

Zajęciami z siatkówki objęte zostały dziewczynki z klas IV–VI. Ze względu na poziom umiejętności, zespół dzieci został podzielony na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. W grupie zaawansowanej trenowały dziewczynki, które od klasy IV aktywnie uczestniczą w zajęciach w ramach programu „Trener Osiedlowy”, natomiast przygodę z siatkówką rozpoczęły już wcześniej w klasie III, w oparciu o projekt „Energetyczna Akademia Siatkówki”. Współpraca z klubem sportowym „Energetyk”, aktywny udział w zajęciach oraz zaangażowanie się dzieci w różnorodne formy rywalizacji sportowej spowodowało, że dziewczynki prezentują dobry poziom wyszkolenia technicznego. Grupa początkująca rekrutuje się głównie z dzieci młodszych (klasa IV) oraz dziewczynek z klasy V, które decydowały się dopiero w tym roku uczestniczyć w zajęciach z siatkówki. Na treningach dzieci doskonaliły swoje umiejętności techniczne, poprawiały motorykę oraz uczyły się współdziałania w grze (w dwójkach, trójkach i czwórkach). Podczas zawodów zorganizowanych w ramach Mistrzostw Poznania Szkół Podstawowych w siatkówce, dziewczynki poznały radość zwycięstwa i smak porażki. Uczyły się współpracy w zespole wzajemnie wspierając się w sytuacjach kryzysowych. Reprezentacja SP 90 rekrutująca się głównie z dziewczynek z klasy V i VI, rozegrała mecze w dwóch kolejnych etapach. Na początku listopada rywalizowała z SP 50, SP 18 i SP 14. Grupa była bardzo wyrównana. Wygraliśmy dwa mecze i jeden przegraliśmy. Sytuacja w tabeli była dla nas jednak niekorzystna i ostatecznie awansowaliśmy do II etapu rozgrywek na drugim miejscu. Na początku grudnia rozegraliśmy kolejne mecze w SP 15 ze szkołami: SP 15, SP 62 i SP 64. Pomimo, że dziewczyny prezentowały niezły poziom wyszkolenia, nie udało nam się awansować do kolejnego etapu. Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz z SP 62 (przegrany 2:1), w którym zabrakło nie tylko odrobiny szczęścia, ale przede wszystkim zawiodła słaba psychika i kilka prostych błędów, które zdecydowały ostatecznie o wyniku. W okresie od września do grudnia, w treningach brały udział 34 dziewczynki. Myślę, że frekwencja w kolejnym sezonie utrzyma się lub wzrośnie. Chociaż reprezentacja zakończyła swój start w tegorocznych rozgrywkach, planujemy spotkania towarzyskie, sparingi oraz udział w innych formach zorganizowanych zawodów.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W zajęciach z siatkówki biorą udział dziewczynki z klas IV - VI oraz 3 chłopców z klasy IV, którzy w już klasie trzeciej uczestniczyli w ćwiczeniach w ramach projektu „Energetycznej siatkówki”. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu – w środę i czwartek i cieszą się dużym zainteresowaniem. Ze względu na aktualne umiejętności techniczne, dzieci podzielone są na dwie grupy – początkującą i bardziej zaawansowaną. Uczymy się nie tylko podstawowych elementów koniecznych do gry w siatkówkę, rozwijamy i doskonalimy również motorykę poprzez różne zabawy i gry drużynowe, kładąc jednocześnie nacisk na specyfikę danej dyscypliny. Obecnie w treningach bierze udział 35 dzieci.

Zdjęcia:

Powrót